Przełożony Puchar Narodów!

Nie ma szczęścia Kamerun do organizacji Africa Cup of Nations. Turniej miał się odbyć w tym kraju już rok temu, ale z powodu opieszałości został przeniesiony do Egiptu. Kameruńczycy mają gościć najlepsze drużyny w kolejnej edycji, która była zaplanowana na styczeń i luty przyszłego roku.

Już wiadomo, że nic z tego nie będzie. Wczoraj władze CAF, Afrykańskiej Konfederacji Piłkarskiej, zdecydowały o przełożeniu imprezy na 2022 rok. „Puchar Narodów Afryki, którego gospodarzem będzie Kamerun, został przełożony z 2021 na 2022 rok” – można przeczytać w komunikacie afrykańskich władz piłkarskich.

To druga zmiana terminu zbliżającej się edycji PNA w tym roku. Pierwotnie turniej zaplanowano na lato 2021 roku, ale ze względu na niesprzyjającą wówczas pogodę w Kamerunie, kilka miesięcy temu został przeniesiony na styczeń 2021. Teraz odbędzie się rok później czyli w styczniu 2022.

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała szyki jeśli chodzi o eliminacyjne gry. Odwołano mecze w marcu, odwołano w czerwcu, a przecież już latem mają ruszyć eliminacje mistrzostw świata. Nawał meczów sprawia, że teraz trzeba wszystko przekładać. W tej sytuacji kolejny Puchar Narodów odbędzie się w roku mistrzostw świata, co na pewno nie pomoże zbytnio afrykańskim reprezentacjom. Z drugiej strony może jeszcze napędzi te najlepsze zespoły. Przez lata turniej o mistrzostwo Czarnego Kontynentu odbywał się właśnie w latach parzystych, często przy okazji mundiali, i nie stanowiło to problemu.

Wczoraj władze CAF podjęły też decyzję co do innych rozgrywek. Mistrzostwa Narodów Afryki (CHAN), które miały się odbyć w Kamerunie w kwietniu, odbędą się w tym kraju w styczniu 2021. Z kolei jeśli chodzi o afrykańską Ligę Mistrzów, to odbędzie się on w formacie Final Four, z jednym meczem półfinałowym we wrześniu. Nie podano miejsca, gdzie takowy turniej się odbędzie. Final Four Pucharu Konfederacji (odpowiednik Ligi Europy) rozegrany zostanie w Maroku.

Ten wpis zostal opublikowany w środa, Lipiec 1st, 2020 o 12:16 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

5 odpowiedzi dla “Przełożony Puchar Narodów!”

 1. Kartagińczyk napisal(a):

  Selim Benachour został trenerem Olimpii Grudziądz.

 2. Michal Zichlarz napisal(a):

  tak, to jest dla mnie hit, nie tak dawno nasi trenerzy tam wyjeżdżali (http://afrykagola.pl/?p=3274)

 3. Kartagińczyk napisal(a):

  Prawniczka Bestine Kazadi została wybrana nowym prezydentem AS Vita Club.

 4. Kartagińczyk napisal(a):

  Tafara Alexander Madembo został piłkarzem Wisły Kraków.

 5. zich napisal(a):

  młody talent z warszawskiej Escoli, oby poszło mu lepiej niż Emmanuelowi Kumahowi – młodzieżowemu reprezentantowi Ghany, który w Wiśle nie pograł wiele

 

Zamiesc komentarz