Przełożone finały. Koronawirus nie daje grać

Finały zaplanowanych na maj najważniejszych rozgrywek piłkarskich w Afryce, m.in. Ligi Mistrzów, zostały przełożone na nieznany jeszcze termin z powodu pandemii koronawirusa – poinformowała afrykańska konfederacja (CAF).

Oprócz finału LM decyzja dotyczy także Afrykańskiego Pucharu Konfederacji, czyli drugich pod względem rangi klubowych rozgrywek na tym kontynencie (odpowiednik Ligi Europy).

“Finały Ligi Mistrzów i Pucharu Konfederacji 2019/20 zostały zawieszone do odwołania” – poinformował w oświadczeniu CAF.

Gospodarzem finału LM miało być 29 maja kameruńskie miasto Duala i nowy stadion z 50 tysiącami miejsc. Z kolei finał Pucharu Konfederacji miał zostać rozegrany 24 maja w marokańskim Rabacie. “Nowy harmonogram zostanie przekazany w odpowiednim czasie po konsultacji z różnymi stronami” – dodała afrykańska konfederacja, która już wcześniej przełożyła półfinały.

Jak zapewniono, CAF ściśle monitoruje sytuację i współpracuje z właściwymi organami, w tym ze Światową Organizacja Zdrowia (WHO). Kilka dni wcześniej Azjatycka Konfederacja Piłkarska (AFC) poinformowała o przełożeniu z powodu koronawirusa wszystkich meczów i rozgrywek pod jej egidą, które były zaplanowane na maj i czerwiec. Dotyczyło to m.in. rywalizacji w tamtejszej Lidze Mistrzów.

PAP

Ten wpis zostal opublikowany w niedziela, Kwiecień 19th, 2020 o 09:24 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

Jedna odpowiedz dla “Przełożone finały. Koronawirus nie daje grać”

  1. Kartagińczyk napisal(a):

    Ponoć mówi się po cichu, by wrócić do “starych” formatów – Euro z 16 drużynami, Mundial z 32. Nie tylko wiąże się to z pandemią, ale również zaczynają niektórzy u władzy dostrzegać, że spada poziom i jest wiele nieciekawych spotkań między “przeciętnymi” zespołami.

 

Zamiesc komentarz