O mnie

Rok urodzenia 1971. Dziennikarzem sportowym jestem od 1998 roku. Zaczynałem w katowickim oddziale „Gazety Wyborczej”. Od 2003 przez dwanaście lat pracowałem w wydawnictwie Ringier Axel Springer Polska, jako reporter sportowy dziennika „Fakt”, a także „Sportu”, „Przeglądu Sportowego”. Przez 7 lat także w Interia.pl. Obecnie pracuję w katowickim „Sporcie”.

Publikowałem też w „Dzienniku”, „Gościu Niedzielnym” i „Gazecie Polskiej Codziennie”. Współpracowałem z nigeryjską gazetą „Sports Souvenir”, a także z japońskim magazynem “Weekly Soccer Digest”.

Moim hobby jest sport, a w szczególności piłka nożna oraz podróżowanie po Czarnym Lądzie. Blog Afrykagola.pl istnieje od kwietnia 2010 roku.

W KWIETNIU 2010 ROKU UKAZAŁA SIĘ MOJA PIERWSZA KSIĄŻKA AFRYKA GOLA! FUTBOL I CODZIENNOŚĆ”, WYDAWNICTWA SORUS.

MOJA DRUGA KSIĄŻKA,ZABIĆ HANIEGO. HISTORIA JANUSZA WALUSIA, WYDAWNICTWO REPLIKA, ZOSTAŁA OPUBLIKOWANA W MARCU 2013. W LISTOPADZIE 2021 UKAZAŁO SIĘ 2 WYDANIE, WSZYSTKO WYSIŁKIEM WYDAWNICTWA 3DOM.

W CZERWCU 2016 ROKU UKAZAŁA SIĘ TRZECA KSIĄŻKA MOJEGO AUTORSTWA WYDAWNICTWA SINE QUA NON, KAMIL GLIK. LICZY SIĘ CHARAKTER.

W LIPCU 2021 ROKU NAKŁADEM INSTYTUTU PAMIĘCI NARODOWEJ W SZCZECINIE UKAZAŁA SIĘ PUBLIKACJA  „STEFAN ŻYWOTKO. ZE LWOWA PO MISTRZOSTWO AFRYKI”.

NAGRODY, WYRÓŻNIENIA:

- publikacja “Afryka gola!” została wyróżniona przez jury Nagrody Magellana na 2. Warszawskich Targach Książki w maju 2011 w kategorii książka podróżnicza

- Afrykas 2011 w kategorii osoba przyznany przez Fundację Afryka Inaczej

- trzecie miejsce w konkursie „Żorskie Opowieści” 2013 za opowiadanie „Pon”

- 2021 i 2022. Książka „Stefan Żywotko. Ze Lwowa po mistrzostwo Afryki” została nominowana w 9 edycji plebiscytu Sportowa Książka Roku oraz nominowana w konkursie „Książka Historyczna Roku” o Nagrodę im. Oskara Haleckiego w kategorii „Najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku”