Oni grali w Ekstraklasie (13)

RICARDO NUNES LATEM POŻEGNAŁ SIĘ Z POLSKIMI BOISKAMI. WRÓCIŁ DO PORTUGALII. FOT. MICHAŁ CHWIEDUK

Niewiele meczów zabrakło Ricardo Nunesowi, który przez lata z powodzeniem występował w Pogoni Szczecin, do doścignięcia będącego na czele listy piłkarzy z Czarenego Kontynentu z największą liczbą gier w Ekstraklasie czyli Dicksona Choto. Portugalczyk urodzony w Johennesburgu i mający też południowoafrykański paszport postanowił wrócić do swojego kraju. Liczbę gier w Ekstraklasie w latach 2014-20 zamknął na liczbie 143. Do obrońcy z Zimbabwe zabrakło dwudziestu kilku występów. Trzeci na tej liście jest teraz Jose Kante, który gra u nas od początku 2016 roku, a latem świętował z Legia mistrzostwo Polski, choć miało ono dla niego trochę gorzki smak…

Kto wie czy wkrótce swojego dorobku nie powiększy nie kto inny, jak dobrze znany z ekstraklasowych boisk Costa Nhamoinesu, który po 7 latach grych rozstał się ze Spartą Praga, gdzie radził sobie świetnie. Jego usługi już były oferowane m.in. Piastowi Gliwice. Tymczasem z tyłu atakują dwaj piłkarze, którzy w ostatnim czasie – jeśli idzie o graczy z Afryki – to radzą sobie u nas bardzo dobrze. Mowa o Lubambo Musondzie ze Śląska i Alasana Mannehu z Górnika Zabrze.  Na razie tych gier w najwyższej klasie rozgrywkowej u nas nie mają może aż tak wiele, ale grają dobrze czy bardzo dobrze, grają regularnie i ich licznik z liczbą występów w Ekstraklasie tylko będzie rósł.

LISTA I LICZBA MECZÓW PIŁKARZY Z AFRYKI W EKSTRAKLASIE

1. 167 Dickson Choto, Zimbabwe, (Górnik Zabrze, Legia)

2. 143 Ricardo Nunes, RPA/Portugalia, (Pogoń)

3. 117 JOSE KANTE, Hiszpania/Gwinea, (Górnik Zabrze, Wisła Płock, Legia)

4. 116 Nabil Aankour, Maroko, (Korona, Arka)

5. 111 Ugochukwu Ukah, Nigeria, (Widzew, Jagiellonia)

6. 103 Emmanuel Ekwueme, Nigeria, (Polonia Warszaw, Widzew, Wisła Płock)

7. 95 Prejuce Nakoulma, Burkina Faso, (Widzew Łódź, Górnik Zabrze)

8. 91 Maxwell Kalu, Nigeria,(Amica Wronki, Widzew, KSZO Ostrowiec Św., Świt).

9. 85 Costa Nhamoinesu, Zimbabwe, (Zagłębie Lubin)

10. 84 Ferdinand Chi Fon, Kamerun, (Pogoń, GKS Katowice, GKS Bełchatów, Górnik Łęczna)

11. 83 Takesure Chinyama, Zimbabwe, (Dyskobolia Grodzisk, Legia)

Princewill Okachi, Nigeria, (Widzew)

13. 81 Mouhamadou Traore, Senegal, (Zagłębie Lubin, Pogoń, GKS Bełchatów)

14. 80 Martins Ekwueme, Nigeria, (Polonia Warszawa, Wisła, Legia, Zagłębie Lubin)

15. 77 Moussa Yahaya, Niger, (Sokół Tychy, Hutnik Kraków, GKS Katowice, Legia)

Saidi Ntibazonkiza, Burundi, (Cracovia)

17. 75 David Abwo, Nigeria, (Zagłębie Lubin)

18. 72 Elhadji Pape Diaw, Senegal (Korona)

19. 69 Emmanuel Sarki, Nigeria/Haiti, (Wisła Kraków)

20. 66 Emmanuel Olisadebe, Nigeria/Polska, (Polonia Warszawa)

Ibrahim Sunday, Nigeria, (Wisła, KSZO, Zagłębie Lubin)

22. 65 Abdul Aziz Tetteh, Ghana, (Lech)

23. 64 Abdou Razack Traore, Burkina Faso, (Lechia Gdańsk)

24. 63 Sekou Oumar Drame, Gwinea, (Lech, Dyskobolia Grodzisk, Petro Płock)

25. 59 Moses Molongo, Kamerun, (Zagłębie Lubin)

26. 56 Frank Adu Kwame, Ghana, (Podbeskidzie)

27. 55 Prince Matore, Zimbabwe, (Sokół Tychy, Raków Częstochowa)

28. 54 Kalu Uche, Nigeria, (Wisła Kraków)

29. 53 Kebba Ceesay, Gambia, (Lech)

30. 52 Shingayi Kaondera, Zimbabwe, (Górnik Zabrze)

31. 50 Emil Noll, DR Konga, (Arka, Pogoń)

Austin Hamlet, Nigeria, (ŁKS, Stomil Olsztyn)

33. 48 Emmanuel Tetteh, Ghana, (Lechia/Olimpia Gdańsk, Polonia Warszawa)

Abel Salami, Nigeria, (Stomil Olsztyn, Szczakowianka Jaworzno)

35. 45 Boubacar Diabang Dialiba, Senegal, (Cracovia)

36. 44 Hachem Abbes, Tunezja, (Widzew Łódź)

37. 38 Andre Zakari Lambo, Niger, (Hutnik Kraków)

Yannick Kakoko, DR Konga/Niemcy (Arka)

39. 37 LUBAMBO MUSONDA, Zambia, (Śląsk Wrocław)

40. 35 Christian Maghoma, DR Konga, (Arka)

41. 32 Darlington Omodiagbe, Nigeria, (ŁKS)

42. 31 Justin Nnorom, Nigeria, (Lech)

VAMARA SANOGO, WKS/Francja (Zagłębie S.)

44. 30 Stanley Udenkwor, Nigeria, (Polonia Warszawa)

45. 29 Benjamin Imeh, Nigeria, (Polonia Warszawa, Arka)

46. 28 John Phiri, Zimbabwe, (Sokół Pniewy, Warta Poznań)

Eddy Lord Dombraye, Nigeria, (ŁKS, Stomil)

48. 27 Donald Djousse, Kamerun, (Pogoń)

49. 26 Norman Mapeza, Zimbabwe, (Sokół Pniewy)

Joseph Mawaye, Kamerun, (Arka)

Jorge Kadu, Republika Zielonego Przylądka, (Zawisza)

Christopher Oualembo, DR Konga/Francja, (Lechia Gdańsk)

53. 25 Mehdi Ben Dhifallah, Tunezja, (Widzew)

Kelechi Iheanacho, Nigeria, (Wisła Kraków, Stomil Olsztyn, Widzew)

Soufian Benyamina, Algieria/Niemcy, (Pogoń)

56. 24 Mike Mouzie, Nigeria, (Petro Płock, Orlen Płock)

Odartey Lamptey, Ghana, (Dyskobolia Grodzisk)

Daouda Camara, Gwinea, (Amica Wronki, Dyskobolia Grodzisk)

ALASANA MANNEH (Górnik Zabrze)

60. 23 Souheil Ben Radhia, Tunezja, (Widzew)

Joel Tshibamba, DR Konga, (Arka, Lech)

Dzikamai Gwaze, Zimbabwe, (Górnik Zabrze)

63. 22 El Mehdi Sidqy, Maroko, (Jagiellonia, Piast Gliwice)

Joseph Annor Aziz, Ghana, (Legia, Lechia/Olimpia Gdańsk, Polonia Warszawa)

Philip Umukoro, Nigeria, (Dyskobolia Grodzisk, GKS Katowice)

66. 21 Guy Feutchine, Kamerun, (Wisła Kraków, Cracovia)

67. 20 Kenneth Zeigbo, Nigeria, (Legia)

Gift Muzadzi, Zimbabwe, (Lech)

69. 19 Muhamed Keita, Norwegia/Gambia (Lech)

70. 18 Moussa Ouattara, Burkina Faso, (Legia)

Pape Samba Ba, Senegal, (Lech)

72. 17 Cornelius Udebuluzor, Nigeria, (Górnik)

73. 15 Francois Endene Elokan, Kamerun, (Pogoń)

Franck Essomba, Kamerun, (Jagiellonia)

Alexandre Cristovao, Angola (Zagłębie S.)

76. 14 Mohamed Alkhaly Soumah, Gwinea, (Stomil Olsztyn)

Bleriot Heuyot Tobit, Kamerun, (Widzew, Lech)

Abdul Moustapha Ouedraogo, WKS, (Pogoń)

79. 13 George Nechironga, Zimbabwe, (Sokół Pniewy)

80. 12 Giovanni Vemba Duarte, Angola, (Arka)

Chioma Chimezie, Nigeria, (Widzew)

Rashid Yussuff, Nigeria/W.Brytania (Arka)

ZE GOMES, Portugalia/Gwinea Bissau (Lechia)

84. 11 Herbert Dick, Zimbabwe, (Legia)

Mamadou Balde, Gwinea Równikowa/Senegal, (Legia)

Fred Benson, Ghana/Holandia, (Lechia)

Fode Soumah, Gwinea, (Amica Wronki)

Ishmael Baidoo, Ghana, (Górnik Zabrze)

89. 10 Ikemefuna Ozuah Sudy, Nigeria, (Petro, Orlen, Wisła Płock)

Benson Anih, Nigeria, (Świt Nowy Dwór Mazowiecki)

Issa Ba, Senegal, (Wisła Kraków)

Develous Agbor Ebot, Kamerun, (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski)

George Mbwando, Zimbabwe, (Lech)

Eric Mouloungui, Gabon, (Śląsk)

Herve Tchami, Kamerun, (Pogoń)

Romario Balde, Gwinea Bissau/Portugalia (Lechia)

Junior Torunarigha, Nigeria, (Zagłębie S.)

98. 9 Kelvyn Igwe, Nigeria, (Polonia Warszawa)

Jero Shakpoke, Nigeria, (Zagłębie Lubin)

Nourdin Boukhari, Maroko/Holandia, (Wisła Kraków)

Lantame Ouadja, Togo, (Wisła Kraków)

Mounkaila Ide Barkire, Niger, (Hutnik Kraków)

Dondu Avaa, Nigeria, (Petro, Orlen Płock)

MacPherlin Dudu Omagbemi, Nigeria, (Wisła Kraków)

Boliguiba Ouattara, WKS, (Korona)

Idrissa Cisse, Senegal, (Podbeskidzie)

107. 8 Clemence Matawu, Zimbabwe, (Polonia Bytom)

108. 7 Emeka Aboy Obidile, Nigeria, (Petro, Orlen Płock)

Sylvester Okosun, Nigeria, (ŁKS)

Abdoulmoumoni Garba “Careca”, Niger, (Hutnik Kraków)

Elasto Lungu Kapowezha, Zimbabwe, (Sokół Tychy, Lech)

Felix Ogbuke, Nigeria, (Legia)

Ebenezer Mfomou, Kamerun, (Stal Mielec)

Daylon Claasen, RPA, (Lech)

Leenard Sowah, Ghana/Niemcy (Cracovia)

116. 6 Dieme Yahiya, Senegal, (Polonia Warszawa)

Clement Beaud, Kamerun, (Widzew)

118. 5 Alain Bono Mboune, Kamerun, (Widzew)

Jean Black Ngody, Kamerun, (Górnik, Stomil)

Edelbert Dinha, Zimbabwe, (Sokół Pniewy, Sokół Tychy)

Daniel Onyekachi, Nigeria, (GKS Katowice)

Felix Antonio, Zimbabwe, (Sokół Tychy)

Nuruddeen Lawal, Nigeria, (Stomil)

Emmanuel Kumah, Ghana, (Wisła Kraków)

125. 4 Nathaniel Ayanwale, Nigeria, (Amica Wronki)

Serge Branco, Kamerun, (Wisła Kraków)

Ugochukwu Michael Enyinnaya, Nigeria, (Górnik)

Seth Ablade, Ghana, (Polonia Warszawa)

Arnold Sinju, Kamerun, (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski)

Frankline Mudoh, Kamerun, (Legia)

Kelechi Temple Omeonu, Nigeria, (Wisła Kraków, GKS Bełchatów)

Amine Hadj Said, Tunezja (Piast Gliwice)

Celestine Lazarus, Nigeria, (Podbeskidzie Bielsko-Biała)

Daniel Chima Chukwu, Nigeria, (Legia)

135. 3 Derby Makinka, Zambia, (Lech)

N’Dayi Fanfan Kalenga, DR Konga, (Pogoń)

Mohammed El-Amine Rahoui, Algieria, (Lechia)

Arnaud Gilles Sutchuin-Djoum, Kamerun/Belgia, (Lech Poznań)

Charles Nwaogu, Nigeria, (Podbeskidzie)

Nuno Malheiro, Angola/Portugalia, (Zagłębie S.)

141. 2 Usman Misi, Zimbabwe, (Sokół Pniewy)

Napoleon Amaefule, Nigeria, (Polonia Warszawa)

Ahmed Aliyu, Nigeria, (Petro Płock)

Austine Igbinosa, Togo, (Zagłębie Lubin)

William Bassey, Nigeria, (Zagłębie Lubin)

Ahmed Ghanem, Egipt, (Legia)

Ibou Sawaneh, Gambia, (Lech)

Mike Okoro, Nigeria, (Amica Wronki)

Amadou Noma, Niger, (Sokół Tychy)

Collins John, Liberia/Holandia, (Piast)

151. 1 Leo Kurauzvione, Zimbabwe, (Legia)

Rowland Eresaba, Nigeria, (Legia)

Ndabenkulu Ncube, Zimbabwe, (Jagiellonia)

Karsten Ayong, Kamerun/Niemcy, (Piast)

Noel Sikhosana, Zambia, (Wisła Kraków)

*(kolejno: lp., liczba meczów, imię i nazwisko zawodnika, narodowość, w nawiasie kluby, w których grali w ekstraklasie). STAN NA 15 SIERPNIA 2020. Drukowanymi literami piłkarze, którzy grają w ekstraklasie. Źródło: 90minut.pl, transfermarkt.de, Wikipedia

Najwięcej minut na boisku : Dickson Choto – 13 232

Najmniej minut na boisku: Ndabenkulu Ncube – 6.

Afrykagola.pl

ZOBACZ POPRZEDNIĄ LISTĘ

ONI GRALI W EKSTRAKLASIE (1)

ONI GRALI W EKSTRAKLASIE (2)

ONI GRALI W EKSTRAKLASIE (3)

ONI GRALI W EKSTRAKLASIE (4)

ONI GRALI W EKSTRAKLASIE (5)

ONI GRALI W EKSTRAKLASIE (6)

ONI GRALI W EKSTRAKLASIE (7)

ONI GRALI W EKSTRAKLASIE (8)

ONI GRALI W EKSTRAKLASIE (9)

ONI GRALI W EKSTRAKLASIE (10)

ONI GRALI W EKSTRAKLASIE (11)

ONI GRALI W EKSTRAKLASIE (12)

Ten wpis zostal opublikowany w poniedziałek, Wrzesień 28th, 2020 o 06:00 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

 

Zamiesc komentarz