Oni grali w Ekstraklasie (10)

MAROKAŃCZYK NABIL AANKOUR JEST PIĄTYM GRACZEM Z AFRYKI Z PONAD SETKĄ WYSTĘPÓW W EKSTRAKLASIE. FOT. MICHAŁ CHWIEDUK

Ruszyła już druga część naszego ligowego sezonu. Za nami pierwsza wiosenna kolejka, w której będzie można zobaczyć kilku nowych graczy z Czarnego Lądu na naszych boiskach, z reprezentantem Zambii Lubambo Musondą, który już zadebiutował w barwach Śląska Wrocław czy niezwykle szybkim Ishmaelem Baidoo z Ghany, w Górniku Zabrze.

Pora też jednak podsumować to, co było wcześnie. Policzyć bramki i występy graczy z Czarnego Kontynentu w Ekstraklasie. Tym bardziej warto to zrobić, bo z tuzina tych graczy, których oglądaliśmy jesienią, aż połowy nie zobaczymy już u nas w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jedni, jak Elhadji Pape Diaw, przebili się wyżej, francuskie Angers. Z innych, jak z Alexandre Cristovao, Junior Torunarigha czy Karsten Ayong, kluby, w tym wypadku Zagłębie Sosnowiec i Piast Gliwice zrezygnowały.

Listę tych, którzy mają najwięcej gier, niezmiennie od lat otwiera Dickson Choto. Goni go Ricardo Nunes, ale ostatnio w Pogoni Szczecin pochodzący z RPA zawodnik gra coraz niej. Na liście jest obecnie 150 nazwisk.

LISTA I LICZBA MECZÓW PIŁKARZY Z AFRYKI W EKSTRAKLASIE

1. 167 Dickson Choto, Zimbabwe, (Górnik, Legia)

2. 120 RICARDO NUNES, RPA/Portugalia, (Pogoń)

3. 111 Ugochukwu Ukah, Nigeria, (Widzew, Jagiellonia)

4. 102 NABIL AANKOUR, Maroko, (Korona)

5. 103 Emmanuel Ekwueme, Nigeria, (Polonia Warszaw, Widzew, Wisła Płock)

6. 95 Prejuce Nakoulma, Burkina Faso, (Widzew Łódź, Górnik Zabrze)

7. 94 Jose Kante, Hiszpania/Gwinea, (Górnik Zabrze, Wisła Płock)

8. 91 Maxwell Kalu, Nigeria,(Amica Wronki, Widzew, KSZO Ostrowiec Św., Świt).

9. 85 Costa Nhamoinesu, Zimbabwe, (Zagłębie Lubin)

10. 84 Ferdinand Chi Fon, Kamerun, (Pogoń, GKS Katowice, GKS Bełchatów, Górnik Łęczna)

11. 83 Takesure Chinyama, Zimbabwe, (Dyskobolia Grodzisk, Legia)

Princewill Okachi, Nigeria, (Widzew)

13. 81 Mouhamadou Traore, Senegal, (Zagłębie Lubin, Pogoń, GKS Bełchatów)

14. 80 Martins Ekwueme, Nigeria, (Polonia Warszawa, Wisła, Legia, Zagłębie Lubin)

15. 77 Moussa Yahaya, Niger, (Sokół Tychy, Hutnik Kraków, GKS Katowice, Legia)

Saidi Ntibazonkiza, Burundi, (Cracovia)

17. 75 David Abwo, Nigeria, (Zagłębie Lubin)

18. 72 Elhadji Pape Diaw, Senegal (Korona)

19. 69 Emmanuel Sarki, Nigeria/Haiti, (Wisła Kraków)

20. 66 Emmanuel Olisadebe, Nigeria/Polska, (Polonia Warszawa)

Ibrahim Sunday, Nigeria, (Wisła, KSZO, Zagłębie Lubin)

22. 65 Abdul Aziz Tetteh, Ghana, (Lech)

23. 64 Abdou Razack Traore, Burkina Faso, (Lechia Gdańsk)

24. 63 Sekou Oumar Drame, Gwinea, (Lech, Dyskobolia Grodzisk, Petro Płock)

25. 59 Moses Molongo, Kamerun, (Zagłębie Lubin)

26. 56 Frank Adu Kwame, Ghana, (Podbeskidzie)

27. 55 Prince Matore, Zimbabwe, (Sokół Tychy, Raków Częstochowa)

28. 54 Kalu Uche, Nigeria, (Wisła Kraków)

29. 53 Kebba Ceesay, Gambia, (Lech)

30. 52 Shingayi Kaondera, Zimbabwe, (Górnik Zabrze)

31. 50 Emil Noll, DR Konga, (Arka, Pogoń)

Austin Hamlet, Nigeria, (ŁKS, Stomil Olsztyn)

33. 48 Emmanuel Tetteh, Ghana, (Lechia/Olimpia Gdańsk, Polonia Warszawa)

Abel Salami, Nigeria, (Stomil Olsztyn, Szczakowianka Jaworzno)

35. 45 Boubacar Diabang Dialiba, Senegal, (Cracovia)

36. 44 Hachem Abbes, Tunezja, (Widzew Łódź)

37. 38 Andre Zakari Lambo, Niger, (Hutnik Kraków)

Yannick Kakoko, DR Konga/Niemcy (Arka)

39. 32 Darlington Omodiagbe, Nigeria, (ŁKS)

40. 31 Justin Nnorom, Nigeria, (Lech)

41. 30 Stanley Udenkwor, Nigeria, (Polonia Warszawa)

42. 29 Benjamin Imeh, Nigeria, (Polonia Warszawa, Arka)

43. 28 John Phiri, Zimbabwe, (Sokół Pniewy, Warta Poznań)

Eddy Lord Dombraye, Nigeria, (ŁKS, Stomil)

45. 27 Donald Djousse, Kamerun, (Pogoń)

46. 26 Norman Mapeza, Zimbabwe, (Sokół Pniewy)

Joseph Mawaye, Kamerun, (Arka)

Jorge Kadu, Republika Zielonego Przylądka, (Zawisza)

Christopher Oualembo, DR Konga/Francja, (Lechia Gdańsk)

50. 25 Mehdi Ben Dhifallah, Tunezja, (Widzew)

Kelechi Iheanacho, Nigeria, (Wisła Kraków, Stomil Olsztyn, Widzew)

52. 24 Mike Mouzie, Nigeria, (Petro Płock, Orlen Płock)

Odartey Lamptey, Ghana, (Dyskobolia Grodzisk)

Daouda Camara, Gwinea, (Amica Wronki, Dyskobolia Grodzisk)

55. 23 Souheil Ben Radhia, Tunezja, (Widzew)

Joel Tshibamba, DR Konga, (Arka, Lech)

Dzikamai Gwaze, Zimbabwe, (Górnik Zabrze)

58. 22 El Mehdi Sidqy, Maroko, (Jagiellonia, Piast Gliwice)

Joseph Annor Aziz, Ghana, (Legia, Lechia/Olimpia Gdańsk, Polonia Warszawa)

Philip Umukoro, Nigeria, (Dyskobolia Grodzisk, GKS Katowice)

61. 21 Guy Feutchine, Kamerun, (Wisła Kraków, Cracovia)

62. 20 Kenneth Zeigbo, Nigeria, (Legia)

Gift Muzadzi, Zimbabwe, (Lech)

64. 19 Muhamed Keita, Norwegia/Gambia (Lech)

65. 18 Moussa Ouattara, Burkina Faso, (Legia)

Pape Samba Ba, Senegal, (Lech)

67. 17 Cornelius Udebuluzor, Nigeria, (Górnik)

VAMARA SANOGO, WKS/Francja (Zagłębie S.)

69. 15 Francois Endene Elokan, Kamerun, (Pogoń)

Franck Essomba, Kamerun, (Jagiellonia)

Alexandre Cristovao, Angola (Zagłębie S.)

72. 14 Mohamed Alkhaly Soumah, Gwinea, (Stomil Olsztyn)

Bleriot Heuyot Tobit, Kamerun, (Widzew, Lech)

Abdul Moustapha Ouedraogo, WKS, (Pogoń)

75. 13 George Nechironga, Zimbabwe, (Sokół Pniewy)

76. 12 Giovanni Vemba Duarte, Angola, (Arka)

Chioma Chimezie, Nigeria, (Widzew)

Rashid Yussuff, Nigeria/W.Brytania (Arka)

79. 11 Herbert Dick, Zimbabwe, (Legia)

Mamadou Balde, Gwinea Równikowa/Senegal, (Legia)

Fred Benson, Ghana/Holandia, (Lechia)

Fode Soumah, Gwinea, (Amica Wronki)

83. 10 Ikemefuna Ozuah Sudy, Nigeria, (Petro, Orlen, Wisła Płock)

Benson Anih, Nigeria, (Świt Nowy Dwór Mazowiecki)

Issa Ba, Senegal, (Wisła Kraków)

Develous Agbor Ebot, Kamerun, (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski)

George Mbwando, Zimbabwe, (Lech)

Eric Mouloungui, Gabon, (Śląsk)

Herve Tchami, Kamerun, (Pogoń)

Romario Balde, Gwinea Bissau/Portugalia (Lechia)

Junior Torunarigha, Nigeria, (Zagłębie S.)

92. 9 Kelvyn Igwe, Nigeria, (Polonia Warszawa)

Jero Shakpoke, Nigeria, (Zagłębie Lubin)

Nourdin Boukhari, Maroko/Holandia, (Wisła Kraków)

Lantame Ouadja, Togo, (Wisła Kraków)

Mounkaila Ide Barkire, Niger, (Hutnik Kraków)

Dondu Avaa, Nigeria, (Petro, Orlen Płock)

MacPherlin Dudu Omagbemi, Nigeria, (Wisła Kraków)

Boliguiba Ouattara, WKS, (Korona)

Idrissa Cisse, Senegal, (Podbeskidzie)

101. 8 Clemence Matawu, Zimbabwe, (Polonia Bytom)

102. 7 Emeka Aboy Obidile, Nigeria, (Petro, Orlen Płock)

Sylvester Okosun, Nigeria, (ŁKS)

Abdoulmoumoni Garba “Careca”, Niger, (Hutnik Kraków)

Elasto Lungu Kapowezha, Zimbabwe, (Sokół Tychy, Lech)

Felix Ogbuke, Nigeria, (Legia)

Ebenezer Mfomou, Kamerun, (Stal Mielec)

Daylon Claasen, RPA, (Lech)

Leenard Sowah, Ghana/Niemcy (Cracovia)

CHRISTIAN MAGHOMA, DR Konga, (Arka)

111. 6 Dieme Yahiya, Senegal, (Polonia Warszawa)

Clement Beaud, Kamerun, (Widzew)

113. 5 Alain Bono Mboune, Kamerun, (Widzew)

Jean Black Ngody, Kamerun, (Górnik, Stomil)

Edelbert Dinha, Zimbabwe, (Sokół Pniewy, Sokół Tychy)

Daniel Onyekachi, Nigeria, (GKS Katowice)

Felix Antonio, Zimbabwe, (Sokół Tychy)

Nuruddeen Lawal, Nigeria, (Stomil)

119. 4 Nathaniel Ayanwale, Nigeria, (Amica Wronki)

Serge Branco, Kamerun, (Wisła Kraków)

Ugochukwu Michael Enyinnaya, Nigeria, (Górnik)

Seth Ablade, Ghana, (Polonia Warszawa)

Arnold Sinju, Kamerun, (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski)

Frankline Mudoh, Kamerun, (Legia)

Kelechi Temple Omeonu, Nigeria, (Wisła Kraków, GKS Bełchatów)

Amine Hadj Said, Tunezja (Piast Gliwice)

Celestine Lazarus, Nigeria, (Podbeskidzie Bielsko-Biała)

Daniel Chima Chukwu, Nigeria, (Legia)

SOUFIAN BENYAMINA, Algieria/Niemcy, (Pogoń)

130. 3 Derby Makinka, Zambia, (Lech)

N’Dayi Fanfan Kalenga, DR Konga, (Pogoń)

Mohammed El-Amine Rahoui, Algieria, (Lechia)

Arnaud Gilles Sutchuin-Djoum, Kamerun/Belgia, (Lech Poznań)

Charles Nwaogu, Nigeria, (Podbeskidzie)

Nuno Malheiro, Angola/Portugalia, (Zagłębie S.)

136. 2 Usman Misi, Zimbabwe, (Sokół Pniewy)

Napoleon Amaefule, Nigeria, (Polonia Warszawa)

Ahmed Aliyu, Nigeria, (Petro Płock)

Austine Igbinosa, Togo, (Zagłębie Lubin)

William Bassey, Nigeria, (Zagłębie Lubin)

Ahmed Ghanem, Egipt, (Legia)

Ibou Sawaneh, Gambia, (Lech)

Mike Okoro, Nigeria, (Amica Wronki)

Amadou Noma, Niger, (Sokół Tychy)

Collins John, Liberia/Holandia, (Piast)

146. 1 Leo Kurauzvione, Zimbabwe, (Legia)

Rowland Eresaba, Nigeria, (Legia)

Ndabenkulu Ncube, Zimbabwe, (Jagiellonia)

Karsten Ayong, Kamerun/Niemcy, (Piast)

Noel Sikhosana, Zambia, (Wisła Kraków)

*(kolejno: lp., liczba meczów, imię i nazwisko zawodnika, narodowość, w nawiasie kluby, w których grali w ekstraklasie). STAN NA 1 LUTEGO 2019. Drukowanymi literami piłkarze, którzy grają w ekstraklasie. Źródło: 90minut.pl, transfermarkt.de, Wikipedia

Najwięcej minut na boisku : Dickson Choto – 13 232

Najmniej minut na boisku: Ndabenkulu Ncube – 6.

Afrykagola.pl

ZOBACZ POPRZEDNIĄ LISTĘ

ONI GRALI W EKSTRAKLASIE (1)

ONI GRALI W EKSTRAKLASIE (2)

ONI GRALI W EKSTRAKLASIE (3)

ONI GRALI W EKSTRAKLASIE (4)

ONI GRALI W EKSTRAKLASIE (5)

ONI GRALI W EKSTRAKLASIE (6)

ONI GRALI W EKSTRAKLASIE (7)

ONI GRALI W EKSTRAKLASIE (8)

ONI GRALI W EKSTRAKLASIE (9)

Ten wpis zostal opublikowany w poniedziałek, Luty 11th, 2019 o 15:46 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

Jedna odpowiedz dla “Oni grali w Ekstraklasie (10)”

  1. Oni grali w Ekstraklasie (11) | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] ONI GRALI W EKSTRAKLASIE (10) [...]

 

Zamiesc komentarz