W Nigerii powariowali?!

To się w głowie nie mieści!  Głupie decyzje polityków mogą spowodować to, że wkrótce w międzynarodowej piłce na dobre zabraknie Nigerii. Wszystko przez to, że rząd z prezydentem Goodluck Johnatanem  na czele, zawiesił reprezentację za beznadziejny występ na mundialu w RPA. Drużyna „Super Orłów” ma nie uczestniczyć w eliminacjach i w dwóch najbliższych finałach Pucharu Narodów Afryki: w Gabonie i Gwinei Równikowej w 2012 roku i w Libii rok później!

Występ w mistrzostwach świata ekipie Nigerii faktycznie nie wyszedł. Porażki z Argentyną 0:1, z Grecją 1:2 i na koniec remis z Koreą Południową 2:2 spowodowały, że szybko trzeba było się spakować i wrócić do domu. Z występów „Super Orlów” kibice zapamiętają jedynie bramki Kalu Uche i groźby fanów pod adresem Sani Kaity, którego czerwona kartka spowodowała  przegranie kluczowego meczu  z Grekami.

Teraz do wszystkiego trzy grosze, a nawet więcej dodał prezydent i rząd Nigerii. Karą za kiepski występ na stadionach w RPA ma być zawieszenie drużyny narodowej na dwa lata! Jakby to miało pomóc w odbudowie piłki w tym kraju.

Wyobraźmy sobie, że prezes PZPN Grzegorz Lato po klęsce z Hiszpanią decyduje o tym, że biało-czerwoni do czasu EURO 2012 nie będą grali żadnych spotkań.

Postępowanie władz Nigerii już ostro skrytykowała FIFA, która nie toleruje wtrącania się rządów w sprawy piłkarskich federacji. Temu znaczącemu na futbolowej mapie nie tylko Afryki krajowi, grożą bardzo poważne konsekwencje. Nie można przecież od tak wycofać reprezentacji z wszystkich rozgrywek. Może być tak, że wkrótce kraj Afryki Zachodniej dotkną sankcje.

Niestety, na Czarnym Lądzie największym problemem są działacze i politycy. W Afryce jest tak, że to rząd decyduje o tym ile pieniędzy przekazanych zostaje na działanie futbolowych federacji. Potem politycy chcą decydować o wszystkim. A że mają blade pojęcie o futbolu, to wszystko się źle kończy. Ot choćby tak, jak na mundialu w RPA…

Ten wpis zostal opublikowany w czwartek, Lipiec 1st, 2010 o 22:15 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

4 odpowiedzi dla “W Nigerii powariowali?!”

 1. FIFA zawiesiła Nigerię | AfrykaGola.pl napisal(a):

  [...] Zobacz tekst: W Nigerii powariowali?! [...]

 2. Zatrudniał Kasperczaka, teraz będzie prezydentem | AfrykaGola.pl napisal(a):

  [...] czy premier jednego czy drugiego kraju w Afryce nie może przejść obojętnie wobec słabych wyników reprezentacji. Złość fanów może się bowiem szybko obrócić przeciwko nieudolnym politykom. Wiedzą coś o [...]

 3. Walkowery w eliminacjach do mundialu | AfrykaGola.pl napisal(a):

  [...] Lądzie. Słabości, którą reprezentują niekompetentni działacze. Smutna prawda jest taka, że w Afryce o obsadzie ważnych stanowisk w futbolowej administracji decydują politycy. Jest tak dlatego, że rządy subsydiują piłkarskie federacje, w związku z czym chcą decydować [...]

 4. Trener nie posłuchał prezydenta | AfrykaGola.pl napisal(a):

  [...] Niewykluczone, że dalej pozostanie jednak w Afryce. Plotkuje się, że Halilodzić wkrótce może zostać trenerem reprezentacji Nigerii. Póki co jednak Nigeryjczycy mają swoje własne problemy. Kraj właśnie co został zawieszona w prawach członka FIFA, za mieszanie się władz państwowych w sprawy piłkarskiej federacji. Futbolowi oficjele dali czas do wtorku rządowi w Abudży do przywrócenia odwołanych władz. W Nigerii podobnie niestety było cztery lata temu po mundialu w RPA… [...]

 

Zamiesc komentarz