Eliminacje Pucharu Narodów. Ogiery w finałach

KIBICE W RPA JUŻ CZEKAJĄ NA FINALISTÓW XXIX PUCHARU NARODÓW. TUTAJ STADION W RUSTENBURGU. FOT. M.ZICHLARZ

To był najdramatyczniejszy mecz w eliminacjach. Republika Środkowoafrykańska broniła w Wagadugu jednobramkowej zaliczki z pierwszego spotkania u siebie. Kiedy w 7 minucie gola dla gości zdobył grający w izraelskim Hapoel Ramat Gan David Manga wydawało się, że losy awansu są rozstrzygnięte. Burkina Faso potrzebowała w tym momencie trzech goli.

“Ogiery” obudziły się za sprawą swojego najlepszego piłkarza Alaina Traore. To on wyrównał po kilkunastu minutach. Przed przerwą gola z karnego zdobył jeszcze Moumouni Dagano. W drugiej części trwała dramatyczna walka o trzeciego gola. W końcu “Ogierom” się udało! W ostatniej minucie trafił niezawodny zawodnik francuskiego Lorient Alain Traore.  Republice Środkowoafrykańskiej nie udało się tym samym wywalczyć historycznego awansu do finałów Pucharu Narodów. Po raz dziewiąty zagra tam Burkina Faso. W meczu w Wagadugu belgijski szkoleniowiec “Ogierów” Paul Put tylko na kilka minut wystawił Prejuce Nakoulmę. Abdou Razack Traore w ogóle nie wystąpił.

W innych wieczornych meczach Togo uporało się u siebie z ćwierćfinalistą ostatniego PNA Gabonem 2:1 i awansowało do styczniowego turnieju w RPA. Drugiego gola zdobył słynny Emmanuel Adebayor. Togo z powodu dramatycznych wydarzeń nie zagrało w finałowym turnieju w 2010 roku w Angoli. Oby teraz obyło się bez podobnych historii. W ostatnim dzisiejszym spotkaniu awans przypieczętowali też Algierczycy. “Lisy Pustyni” po raz drugi pokonały Libię i w finale Pucharu Narodów zagrają już po raz pietnasty.

Algieria – Libia 2:0. Pierwszy mecz 1:0

Do finałowego turnieju, 19 stycznia – 10 luty 2013 w RPA, awansowali zwycięzcy dwumeczów. Stawkę uzupełnią gospodarze.

Ten wpis zostal opublikowany w niedziela, Październik 14th, 2012 o 22:22 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

37 odpowiedzi dla “Eliminacje Pucharu Narodów. Ogiery w finałach”

1. Szeroka kadra Ogierów. 17 dni do Pucharu Narodów | AfrykaGola.pl napisal(a):

[...] Selekcjoner reprezentacji Burkina Faso Paul Put powołał 28-osobową kadrę na Puchar Narodów. Kadra „Ogierów” będzie najbardziej swojska dla piłkarskich fanów w Polsce. W reprezentacji jest przecież dwójka zawodników z naszych klubów: Prejuce Nakoulma z Górnika Zabrze i Abdou Razack Traore z Lechii Gdańsk. Choć przy tym ostatnim wszystko może się zmienić. Kontrakt Traore z Lechią wygasł przecież z końcem grudnia i nie zostanie przedłużony. Klubu z Pomorza nie stać na spełnienie życzeń finansowych reprezentanta Burkina Faso. [...]

2. Grupa C. Ogiery kontra Lwy i Orły | AfrykaGola.pl napisal(a):

[...] szans: awans wywalczyli w dramatycznych okolicznościach, rzutem na taśmę pokonując Republikę Środkowoafrykańską. Kiepsko idzie im w eliminacjach do mundialu. Choć życzę „Ogierom”, jak najlepiej, to [...]

3. Finisz eliminacji Pucharu Narodów. Dramatyczne boje | AfrykaGola.pl napisal(a):