Z Katowic na igrzyska

JEANNETTE GRACE NGOCK YANGO SPEŁNIŁA SWOJE MARZENIE. GRA NA OLIMPIADZIE. FOT. MICHAŁ CHWIEDUK

JEANNETTE GRACE NGOCK YANGO SPEŁNIŁA SWOJE MARZENIE. GRA NA OLIMPIADZIE. FOT. MICHAŁ CHWIEDUK

Swojego przedstawiciela na Olimpiadzie w Londynie ma polska Ekstraliga kobiet. Nie chodzi jednak o naszą żeńską reprezentację, która w trudnych eliminacjach w Europie, nie była w stanie wywalczyć sobie kwalifikacji wśród  ledwie trzech zespołów ze Starego Kontynentu, które grają w Londynie. Naszą ligę reprezentuje Jeannette Grace Ngock Yango.

19-latka z Kamerunu przyjechała do Polski zimą. Akurat w momencie najbardziej siarczystych mrozów. Warunki atmosferyczne nie przeszkodziły jej w dobrym przygotowaniu się do sezonu. Już wtedy, kiedy z nią rozmawiałem w lutym, to podkreślała, że wyjazd na igrzyska jest jej marzeniem. Udało się. Piłkarka reprezentująca na co dzień 1.FC Katowice zagrała już w dwóch meczach turnieju. Pokazała się w starciu przeciwko Brazylijkom i drużynie Wielkiej Brytanii. Oba te spotkania Kamerunki wysoko przegrały, bo aż 0:5 i 0:3, no ale Ngock stara się jak może.

- To jedna z najlepszych zawodniczek w Polsce. Jest dynamiczna, dobrze wyszkolona technicznie. W wieku dziewiętnastu lat u nas nie można znaleźć takiej piłkarki jak ona. My cieszymy się, że ma z nami podpisany jeszcze dwuletni kontrakt. Na Olimpiadzie też już pokazała się z dobrej strony. Kilka razy  szarpnęła, widać że mocno jej zależy. Kamerun jest jednak słabo zorganizowany w tyłach, stąd zespół wiele nie może zdziałać – ocenia Adam Celder, prezes 1.FC Katowice.

Jutro Jeannette Ngock będzie miała szansę pokazania się w ostatnim starciu grupy E z Nową Zelandią. Kto wie, może uda jej się nawet zdobyć gola? W poprzednim sezonie dwa razy trafiła w barwach katowickiego zespołu.

Ten wpis zostal opublikowany w poniedziałek, Lipiec 30th, 2012 o 14:35 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

Jedna odpowiedz dla “Z Katowic na igrzyska”

  1. Piłkarki z Afryki zawojują nasze boiska | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] Polski. W lidze ustrzeliła 20 goli. Oprócz niej w 1.FC Katowice grała Kamerunka Jeannette Ngock, która latem z reprezentacją swojego kraju zagrała na Olimpiadzie w Londynie, a także Laetitia Chapeh. Ta ostatnia od kilku miesięcy reprezentuje barwy Medyka [...]

 

Zamiesc komentarz