Piłkarka z Kamerunu w Ekstralidze

Na polskich boiskach zaczyna przybywać piłkarek z Czarnego Lądu. Jesienią na boiskach żeńskiej Ekstraligi występowały Chinasa Okoro Gloria w barwach Unii Racibórz i Laetitia Chapeh Yimga w 1.FC Katowice. Obie są reprezentantkami Gwinei Równikowej, choć obie pochodzą z innych krajów, Chinasa z Nigerii, a Laetitia z Kamerunu.

JEANETTE GRACE NGOCK YANGO W SWOIM LIGOWYM DEBIUCIE ZDOBYŁA GOLA DLA 1.FC KATOWICE. FOT. MICHAŁ CHWIEDUK

JEANNETTE GRACE NGOCK YANGO W SWOIM LIGOWYM DEBIUCIE ZDOBYŁA GOLA DLA 1.FC KATOWICE. FOT. MICHAŁ CHWIEDUK

Teraz do tej ostatniej dołączyła młodziutka, 19-letnia Jeannette Grace Ngock Yango. W swoim debiucie ligowym zdobyła gola dla katowickiego zespołu. Na niewiele jednak to się zdało, bo jej drużyna przegrała wyjazdowe spotkanie z Medykiem Konin 1:4. W klubie z Katowic mocną liczą jednak na grający w linii pomocy zawodniczkę. Ona sama też ma spore ambicje przed występami na naszych boiskach.  Tym bardziej, że walczy o miejsce w kadrze swojej reprezentacji, która latem zagra w kobiecym turnieju na igrzyskach olimpijskich w Londynie.

- Mam na swoim koncie mecze w kadrze Kamerunu do lat 17, 20 i w pierwszej reprezentacji. W zeszłym roku przez cztery miesiące grałam w serbskim zespole Spartak Subotica. Teraz pojawiła się szansa przyjazdu do Polski, więc postanowiłam z niej skorzystać. Co do gry w kadrze, to ostatnio były z tym problemy, bo nie mam wizy, żeby latać z Europy do siebie do kraju. Wyjazd na igrzyska do Londynu, to jednak moje marzenie. Zrobię wszystko, żeby grać jak najlepiej w klubie z Katowic, trafić przez to do reprezentacji, a potem do mocnej kobiecej ligi w Niemczech – mówi Jeannette.
Nastolatka pochodzi z Douali, jednego z największych miast Kamerunu. Co ciekawe mówi w czterech językach! Można z nią porozmawiać po angielsku czy francusku, a posługuje się też językami Douala czy Bassa. – Mam jest z grupy etnicznej Douala, a tata z Bassa. Mam czterech braci i cztery siostry. W piłkę gram jednak tylko ja – uśmiecha się.
Jeannette Grace Ngock Yango występuje w pomocy. Jej boiskowy pseudonim to… Kaka. W Kamerunie grała w zespole Louves Minproff de Yaounde. W Katowicach są z niej póki co bardzo zadowoleni.
- Jest niesamowicie dynamiczna i biga od szesnastki do szesnastki. Przyjemnie się patrzy na jej grę. W środku pola może być naszym naprawdę mocnym punktem – zaciera z zadowolenia ręce Mirosław Woźnica, trener 1.FC Katowice.

Ten wpis zostal opublikowany w wtorek, Marzec 20th, 2012 o 14:01 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

2 odpowiedzi dla “Piłkarka z Kamerunu w Ekstralidze”

  1. Z Katowic na igrzyska | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] 19-latka z Kamerunu przyjechała do Polski zimą. Akurat w momencie najbardziej siarczystych mrozów. Warunki atmosferyczne nie przeszkodziły jej w dobrym przygotowaniu się do sezonu. Już wtedy, kiedy z nią rozmawiałem w lutym, to podkreślała, że wyjazd na igrzyska jest jej marzeniem. Udało się. Piłkarka reprezentująca na co dzień 1.FC Katowice zagrała już w dwóch meczach turnieju. Pokazała się w starciu przeciwko Brazylijkom i drużynie Wielkiej Brytanii. Oba te spotkania Kamerunki wysoko przegrały, bo aż 0:5 i 0:3, no ale Ngock stara się jak może. [...]

  2. Z Katowic do Bundesligi | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] Ekstralidze Jeannette Grace Ngock Yango trenuje z zespołem niemieckiej Bundesligi Turbine Poczdam. Piłkarka z Kamerunu trafiła do 1.FC Katowice zimą. Z miejsca stała się pierwszoplanową zawodniczką nie tylko śląskiej drużyny, ale całej [...]

 

Zamiesc komentarz