Piłkarki z Afryki zawojują nasze boiska

CYNTHIA ADOBEA (Z LEWEJ) I GRACE ASARE Z GHANY PO RAZ PIERWSZY W POLSCE ZOBACZYŁY ŚNIEG. FOT. MICHAŁ CHWIEDUK

CYNTHIA ADOBEA (Z LEWEJ) I GRACE ASARE Z GHANY PO RAZ PIERWSZY W POLSCE ZOBACZYŁY ŚNIEG. FOT. MICHAŁ CHWIEDUK

Na naszych boiskach zaczyna być coraz więcej zawodniczek z Czarnego Lądu. W poprzednim sezonie najskuteczniejszą w Ekstralidze była Chinasa Okoro Gloria. Reprezentantka Gwinei Równikowej z RTP Unia Racibórz zdobyła mistrzostwo i Puchar Polski. W lidze ustrzeliła 20 goli. Oprócz niej w 1.FC Katowice grała Kamerunka Jeannette Ngock, która latem z reprezentacją swojego kraju zagrała na Olimpiadzie w Londynie, a także Laetitia Chapeh. Ta ostatnia od kilku miesięcy reprezentuje barwy Medyka Konin.

Teraz kolonia afrykańskich piłkarek w naszych klubach jeszcze się powiększy. Mistrz i lider tabeli Unia Racibórz, mimo sporych kłopotów finansowych, zdecydowała się na sprowadzenie kolejnych zawodniczek z Afryki. Chodzi o dwójkę reprezentantek Ghany.

To grająca w obronie 23-letnia Cynthia Adobea i występująca w ataku 24-letnia Grace Asare. – O ich sprowadzenie staraliśmy się od zeszłego roku. W końcu się udało. Obie znalazły się u nas dzięki pomocy byłego nigeryjskiego piłkarza Unii Geralda Zuby Ufoha – tłumaczy Remigiusz Trawiński, prezes i trener „Unitek”.
Grace i Cynthia pochodzą z 80 tys. miasta Sunyani w zachodniej Ghanie. Gdzieś w internecie znalazłem informację, że jest to najczystsze i najschludniejsze miasto tego pięknego kraju w Afryce Zachodniej. Swoją karierę rozpoczynały w miejscowym klubie Reformers Sunyami. Są na tyle dobre, że grają też w reprezentacji swojego kraju.

- W drużynie „Black Queens”, bo tak nazywa się naszą drużynę narodową, występujemy od kilku lat. Teraz chcemy spróbować swoich sił w Europie. Fajnie, że trafiłyśmy do Unii, gdzie jest już jedna zawodniczka z Afryki – mówi Cynthia Adobea.
- Ja zdobywałam sporo bramek w domu. Teraz liczę, że podobnie będzie też w Polsce – dodaje Grace Asare. Obie dziewczyny z Ghany szybko zaaklimatyzowały się do zimowych warunków panujących w Polsce. U nas po raz pierwszy zobaczyły zresztą i dotknęły śnieg.

Dobrze idzie im w sparingach. W ostatniej wygranym przez Unię 7:1 grze kontrolnej z Czarnymi Sosnowiec Grace zdobyła jedną z bramek. W sobotę zagrał w meczu 1/4 Pucharu Polski z Mitechem Żywiec, a 23 marca zaliczą ligowy debiut w starciu przeciwko GOSiR Piaseczno.

Ten wpis zostal opublikowany w czwartek, Marzec 14th, 2013 o 15:14 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

Jedna odpowiedz dla “Piłkarki z Afryki zawojują nasze boiska”

  1. Strzelają na ligowych boiskach | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] [...]

 

Zamiesc komentarz