Emmanuel Ekwueme: Powiedział do mnie “ty czarna małpo”

EMMANUEL EKWUEME (Z LEWEJ) NIE MA ZAMIARU PUŚCIĆ PŁAZEM CHAMSKIEGO ZACHOWANIA PIŁKARZA SZCZAKOWIANKI JAWORZNO.

Skandalem skończył się sobotni mecz trzecioligowych zespołów Szczakowianki Jaworzno z LZS Piotrówka (2:1). Jeden z zawodników gospodarzy w chamski sposób odezwał się do byłego reprezentanta Nigerii Emmnuela Ekwueme.

- W trakcie gry jeden z zawodników Szczakowianki Rafał Jędrzejczyk powiedział do mnie: “ty czarna małpo”. Na szczęście słyszał to prowadzący spotkanie sędzia i zareagował. Słyszeli to też i inni zawodnicy zarówno z mojego zespołu, jak i ze Szczakowianki. Nie rozumiem, jak w ten sposób ktoś może się zachować. W Polsce trwa przecież Euro, a to święto futbolu – mówi “Tolek” Ekwueme, który z reprezentacją Nigerii wywalczył trzecie miejsce na Pucharze Narodów Afryki w 2004 roku. Wszystko działo się w końcówce pierwszej części. Jędrzejczyk po tym, jak w chamski sposób odezwał się do piłkarza z Piotrówki zobaczył od prowadzącego mecz sędziego Szymona Skowrońskiego czerwoną kartkę.

- Po meczu w jego imieniu przepraszał mnie jeden z piłkarzy Szczakowianki. Nie mam jednak zamiaru tak zostawić sprawy. Zgłoszę to co się wydarzyło nawet nie do Śląskiego Związku Piłki Nożnej, który odpowiada za prowadzenie rozgrywek, ale do PZPN. Nie pozwolę się obrażać – podkreśla Emmanuel Ekwueme. To już kolejny z przypadków chamskiego zachowania zawodników w niższych ligach w stosunku do afrykańskich zawodników z Piotrówki. W kwietniu podobna sytuacja miała miejsce w meczu przeciwko Polonii Łaziska Górne. ZOBACZ TEKST.

Ten wpis zostal opublikowany w niedziela, Czerwiec 10th, 2012 o 14:46 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

2 odpowiedzi dla “Emmanuel Ekwueme: Powiedział do mnie “ty czarna małpo””

  1. blue napisal(a):

    Takie rzeczy trzeba piętnować! Wstyd za takich kopaczy

  2. Kara za obraźliwe słowa | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] Czyli co, powiedział coś innego? Szkoda, że nie mieli na tyle jaj, żeby napisać co konkretnie Jędrzejczyk powiedział… Emmanuel Ekwueme podtrzymuje zaś to, co zaraz po spotkaniu powiedział Afrykagola. pl [...]

 

Zamiesc komentarz