Awantura w III lidze

Kilka dni temu rozmawiałem z afrykańskimi piłkarzami trzecioligowego LZS Piotrówka. Zaczął pochodzący z Ghany Frank Adu Kwame. Potem całą historię rozwinął jeszcze Kameruńczyk Zerah Mpako. Chodziło o ich wyjazdowy mecz z połowy kwietnia z Polonią Łaziska (0:0).

- Bramkarz tej drużyny nie chciał nam podać ręki. Po meczu zapytałem go czy jest rasistą, a on odpowiedział, że tak – relacjonuje Zerah Mpako. Mocne słowa.

Postanowiłem sprawdzić i porozmawiać z drugą stroną. Akurat bramkarzem Polonii w meczu z Piotrówką był Rafał Franke. To doświadczony bramkarz, który grał już w wielu klubach, w tym w Ruchu Chorzów i Zagłębiu Sosnowiec. Zaprzeczył, żeby miał się tak zachować.

- Nic takiego nie miało miejsca, żebym nie podał im ręki. Nie mówiłem im też, że jestem rasistą. A na boisku różne rzeczy się krzyczy. Oni myślą, że wszystko im wolno – stwierdził Rafał Franke.

Piłkarze z Afryki grające w Piotrówce obstają przy swoim. – Kłamie mówiąc w ten sposób. My wiemy, jak się zachowywał w stosunku do nas – obstaje przy swoim Zerah Mpako.

Dodam, że w meczu Polonii z Piotrówką, który w Łaziskach Górnych został rozegrany 14 kwietnia wystąpiło w sumie czterech piłkarzy z Afryki. W pierwszym składzie zagrał Frank Adu Kwame z Ghany, Zerah Mpako z Kamerunu, Sani Abubakar z Nigerii, a w końcówce na boisku pojawił się też inny Nigeryjczyk Lucky Ekwueme.

Nie mnie rozstrzygać, gdzie jest racja, ale faktem jest, że piłkarzom z Czarnego Lądu grającym u nas w klubach z niższych lig łatwo na pewno nie jest łatwo.

Ten wpis zostal opublikowany w poniedziałek, Maj 21st, 2012 o 14:12 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

Jedna odpowiedz dla “Awantura w III lidze”

  1. Emmanuel Ekwueme: Powiedział do mnie “ty czarna małpo” | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] – Po meczu w jego imieniu przepraszał mnie jeden z piłkarzy Szczakowianki. Nie mam jednak zamiaru tak zostawić sprawy. Zgłoszę to co się wydarzyło nawet nie do Opolskiego Związku Piłki Nożnej, który odpowiada za prowadzenie rozgrywek, ale do PZPN. Nie pozwolę się obrażać – podkreśla Emmanuel Ekwueme. To już kolejny z przypadków chamskiego zachowania zawodników w niższych ligach w stosunku do afrykańskich zawodników z Piotrówki. W kwietniu podobna sytuacja miała miejsce w meczu przeciwko Polonii Łaziska Górne. ZOBACZ TEKST. [...]

 

Zamiesc komentarz