Tylko Kongo wygrało

W Meksyku rozpoczęły się mistrzostwa świata juniorów. W turnieju najlepszych zespołów do lat 17 gra kwartet afrykańskich zespołów. To mistrz Afryki Burkina Faso, Rwanda, Kongo i Wybrzeże Kości Słoniowej. W poprzednich latach zespoły z Czarnego Lądu należały do najlepszych. Nigeria aż trzykrotnie zdobywała mistrzostwo świata, a Ghana dwa razy.

Teraz tych reprezentacji próżno szukać wśród najlepszych. Na pewno spory wpływ na to mają testy MRI wprowadzone przez wiele afrykańskich federacji. Chodzi o to, żeby wyeliminować oszustwa związane z wiekiem zawodników.

Na turnieju w Meksyku dwadzieścia cztery reprezentacje mają za sobą pierwszą rundę eliminacyjnych spotkań. Bilans drużyn z Afryki nie jest na razie zbyt korzystny. Swój mecz wygrała wprawdzie drużyna Kongo, która pokonała 2-1 faworyzowaną Holandię, ale już kolejne zespoły zanotowały porażki.

Rwanda przegrała 0-2 z Anglią, Wybrzeże Kości Słoniowej uległo 1-2 Australii, a mistrz Burkina Faso zaliczyła wpadkę w potyczce z Panamą 0-1. A to właśnie z tą ostatnia reprezentacją wiąże się w Afryce duże nadzieje. Teraz przed juniorami kolejne mecze. Na porażki nie będzie już sobie można pozwolić.

ZOBACZ WYNIKI Z MŚ JUNIORÓW

SUKCESY AFRYKAŃSKICH ZESPOŁÓW W MŚ U-17

1985 ROK – Nigeria zdobywa mistrzostwo. Gwinea kończy na 4 miejscu

1987 ROK – Nigeria wicemistrzem, Wybrzeże Kości Słoniowej – 3 lokata

1989 ROK – Fode Camara z Gwinei królem strzelców imprezy w Szkocji

1991 ROKGhana mistrzem, a Nil Odarty Lamptey najlepszym zawodnikiem mistrzostw we Włoszech

1993 ROKNigeria mistrzem, Ghana wicemistrzem. Wilson Oruma królem strzelców

1995 ROKGhana mistrzem

1997 ROK – Ghana wicemistrzem

1999 ROK – Ghana na 3 miejscu. Ismael Addo króle strzelców turnieju w Nowej Zelandii

2001 ROK – Nigeria na 2 miejscu. Burkina Faso jest 3

2007 ROKNigeria mistrzem. Ghana czwarta. Macauley Christianus z Nigerii królem strzelców

2009 ROK – Nigeria wicemistrzem, a Sani Emmanuel najlepszym zawodnikiem MŚ

Ten wpis zostal opublikowany w wtorek, Czerwiec 21st, 2011 o 15:07 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

3 odpowiedzi dla “Tylko Kongo wygrało”

1. romek napisal(a):

to jest kongo czy dr kongo

2. Michal Zichlarz napisal(a):

Chodzi o Kongo

3. Dają dwa miliony euro za nowego Drogbę | AfrykaGola.pl napisal(a):

[...] wszystko na co było stać ekipy z Czarnego Lądu, a przecież wcześniej w tej kategorii wiekowej triumfowała i Ghana i Nigeria.  Teraz nie było tak dobrze. W dzisiejszym wieczornym finale Meksyk gra z Urugwajem. Souleymane [...]