Dają dwa miliony euro za nowego Drogbę

Dziś w Meksyku finał mistrzostw świata do lat 17. Kwartet zespołów z Afryki nie odniósł tam wielkich sukcesów. Skończyło się ledwie na awansie do czołowej szesnastki dwóch ekip: Konga i Wybrzeża Kości Słoniowej. To wszystko na co było stać ekipy z Czarnego Lądu, a przecież wcześniej w tej kategorii wiekowej triumfowała i Ghana i Nigeria.  Teraz nie było tak dobrze. W dzisiejszym wieczornym finale Meksyk gra z Urugwajem.

Souleymane Coulibaly - nowa gwiazda afrykańskiej piłki

Za to jeden zawodnik z Afryki może uznać MŚ do lat 17 za swój wielki sukces. To co na meksykańskich boiskach wyprawiał szesnastoletni jeszcze zawodnik przyprawiło znawców piłki o prawdziwy zawrót głowy. Dziewięć goli w czterech meczach na każdym musi zrobić wrażenie! Nic dziwnego, że teraz Souleymane Coulibaly, bo o nim mowa, chcą widzieć u siebie czołowe europejskie kluby.

Angielskie media informują, że w piątek do Włoch polecieli przedstawiciele Tottenhamu. Angielscy działacze oferują Sienie, gdzie na co dzień napastnik z Wybrzeża Kości Słoniowej gra,  dwa miliony euro. O pozyskanie “nowego Didiera Drogby”, bo tak już mówi się o Souleymane Coulibaly, klubowi z Londynu nie będzie jednak łatwo. W kolejce do pozyskanie napastnika WKS ustawił się też ponoć sam Real Madryt. I pomyśleć, że wiosną młody snajper występował w ledwie młodzieżowym zespole Sieny.

ZOBACZ JAKIE GOLE ZDOBYWAŁ NA MISTRZOSTWACH W MEKSYKU COULIBALY

Ten wpis zostal opublikowany w niedziela, Lipiec 10th, 2011 o 14:09 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

2 odpowiedzi dla “Dają dwa miliony euro za nowego Drogbę”

  1. romek napisal(a):

    mało 2 miliony euro to by nasze kluby mogły dać

  2. Michal Zichlarz napisal(a):

    Jakoś nie mogę sobie wyobrazić, żeby taka Wisła i Legia wyłożyły 2 mln euro za 16-latka.

 

Zamiesc komentarz