Archiwum dla Lipiec, 2020

Wygrana z Tanzanią i trzy bramki Marxa

Z reprezentacją Tanzanii biało-czerwoni jeszcze nigdy w swojej historii się nie zmierzyli. Z narodową ekipą z Afryki Wschodniej grała za to… reprezentacja Śląska. Przy okazji 22 lipca, komunistycznego święta obchodzonego przez cały okres trwania PRL, a zniesionego dopiero uchwałą Sejmu w 1990 roku, kombinowana drużyna z tego regionu zagrała z gośćmi z Czarnego Lądu.
Katowicki [...]

Pożegnanie Ricardo Nunesa

W 72 minucie środowego meczu Pogoń Szczecin – Piast Gliwice, byliśmy świadkami niecodziennego obrazka na naszych ligowych boiskach. Murawę opuszczał Ricardo Nunes, który po sześciu latach żegnał się z Pogonią. Piłkarze „Portowców”, żeby pożegnać kolegę, ustawili się w charakterystycznym szpalerze przy linii bocznej, kibice skandowali „dziękujemy, dziękujemy!”, a doświadczony zawodnik opuszczał murawę ze łzami [...]

Mistrz Afryki w Grudziądzu. Będzie się uczył polskiego!

To bez dwóch zdań jeden z najciekawszych ruchów w polskich klubach w ostatnich dniach. Trenerem pierwszoligowej Olimpii Grudziądz został nie kto inny, jak były zawodnik słynnego Paris Saint-Germain Selim Benachour. To nietuzinkowa postać w świecie futbolu, mówi o tym dyrektor sportowy Olimpii, były ligowy gracz kilku klubów, Grzegorz Wódkiewicz.
- To wielkie nazwisko nie tylko [...]

Magazyn Lig Egzotycznych. TP Mazembe i inni

Kilka dni temu w Magazynie Lig Egzotycznych była mowa o silnej na afrykańskim kontynencie „Linafoot” czyli piłkarskich rozgrywkach w Demokratycznej Republice Konga. To silna czy bardzo silna liga, a pokazuje to ranking CAF, który sytuuje rozgrywki w tym jednym z największych krajów na świecie, na wysokim piątym miejscu, za prowadzącą Tunezją, Marokiem, Egiptem oraz [...]

Przełożony Puchar Narodów!

Nie ma szczęścia Kamerun do organizacji Africa Cup of Nations. Turniej miał się odbyć w tym kraju już rok temu, ale z powodu opieszałości został przeniesiony do Egiptu. Kameruńczycy mają gościć najlepsze drużyny w kolejnej edycji, która była zaplanowana na styczeń i luty przyszłego roku.
Już wiadomo, że nic z tego nie będzie. Wczoraj władze [...]