Falstart lisów i Faraonów

Nie tak wyobrażali sobie pewnie początek Pucharu Narodów liczni fani piłkarskich reprezentacji Algierii czy Egiptu. w starciu z Sierra Leone „Lisy Pustyni” okrutnie się męczyły. Owszem, nie było w składzie kilku zawodników, w tym pauzującego za kartki Ismaela Bennacera z Milanu, ale byli inni, jak niekwestionowany lider Riyad Mahrez czy doświadczony snajper Islam Slimani czy błyskotliwy Sofiane Feghouli. Tymczasem to nie oni błyszczeli z przodu, ale zawodnicy niedocenianej jedenastki z Afryki Zachodniej, która w finałach PNA gra po 26 latach przerwy i która do finałowego meczu awansowała rzutem na taśmę, jako ostatnia z 24 finalistów. Dobrze z przodu grała dwójka Kei Kamara i Mohamed Buya Turay. Algieria miała kilka okazji, jak choćby strzał już w doliczonym czasie Baghdad Bounedjaha, ale bez efektu. W tej sytuacji skończyło się bezbramkowym remisem. „Leone Stars” cieszyli się, jakby co najmniej awansowali do kolejnej rundy, co jednak nie będzie łatwe, bo w grupie E są też inne silne reprezentacje, jak Wybrzeże Kości Słoniowej czy solidna Gwinea Równikowa. Tymczasem selekcjoner „Lisów Pustyni” Djamel Belmadi ma nad czym myśleć.

Znacznie ciekawiej było w popołudniowym starciu dwóch faworytów tegorocznego Pucharu Narodów, czyli jedenastek Nigerii i Egiptu. Przede wszystkim starcie dwóch gigantów na afrykańskim kontynencie wzbudziło spore zainteresowanie kibiców. Kamerun graniczy z Nigerią, więc na trybunach było wielu fanów „Super Orłów”. Takie wsparcie Nigeryjczykom bardzo się przydało, bo od początku rzucili się Egipcjanom do gardeł. Atakowali, grali z pomysłem i polotem. Świetnie na skrzydle radził sobie doświadczony Moses Simon, który napędzał kolejne ataki swojej drużyny. Nigeryjskie „Super Orły” prowadzenie objęły do przerwy, kiedy to kapitalnym trafieniem z kilkunastu metrów popisał się Kelechi Iheanacho. Kropnął pod poprzeczkę tak, że Mohamed El Shenawy w bramce „Faraonów” nie miał nic do powiedzenia. Po przerwie Mohamed Salah i spółka starali się coś zrobić, odrobić jednobramkową stratę, ale bez efektu. W tej sytuacji skończyło się na kolejnym wyniku 1:0. To już szósty mecz na turnieju na kameruńskich stadionach, który zakończył się takim rezultatem.

W ostatnim dzisiejszym meczu sprawę pokpiła Gwinea Bissau, która nie zdołała wygrać swojego pierwszego meczu w finałach PNA. Spotkanie z Sudanem zakończyło się remisem 0:0. W końcówce gwinejski Pele nie wykorzystał fatalnie przez siebie bitego rzutu karnego, a dobitka doświadczonego Piqueti zamiast w siatce wylądowała na poprzeczce.

PUCHAR NARODÓW AFRYKI

9 stycznia – 6 lutego 2022, Kamerun

GRUPA A

9 stycznia, Kamerun – Burkina Faso 2:1. Aboubakar 40 i 45+3. z karnych – Sangare 24.

Etiopia – Republika Zielonego Przylądka 0:1. Tavares 45+1.

GRUPA C

10 stycznia, Maroko – Ghana 1:0. Boufal 83.

Komory – Gabon 0:1. Boupendza 16.

14 stycznia, Maroko – Komory

Gabon – Ghana

18 stycznia, Gabon – Maroko

Ghana – Komory

GRUPA D

11 stycznia, Nigeria – Egipt 1:0. Iheanacho 30.

ONI ZDOBYWALI MISTRZOSTWO AFRYKI

1957 – Egipt – trener Mourad Fahmy, 1959 – Egipt – Josef Titkos (Węgry), 1962 – Etiopia – Slavko Milosevic (Jugosławia), 1963 – Ghana – Charles Gyamfi, 1965 - Ghana – Charles Gyamfi, 1968 – Kongo-Kinszasa – Ferenc Csanadi (Węgry), 1970 – Sudan – Abdelfattah Hamad, 1972 – Kongo – Adolph Bibanzulu, 1974 – Zair – Blagoje Vidinic (Jugosławia), 1976 – Maroko – Gheorge Mardarescu (Rumunia), 1978 – Ghana – Fred Osam Duodu, 1980 – Nigeria – Otto Gloria (Brazylia), 1982 – Ghana – Charles Gyamfi, 1984 – Kamerun – Rade Ongnajović (Jugosławia), 1986 – Egipt – Mike Smith (Wales), 1988 – Kamerun – Claude Le Roy (Francja), 1990 – Algieria – Abdelhamid Kermali, 1992 – Wybrzeże Kości Słoniowej – Martial Yeo, 1994 – Nigeria – Clemens Westerhof (Holandia), 1996 – RPA – Clive Barker, 1998 – Egipt – Mohamed Al Gohari, 2000 – Kamerun – Pierre Lechantre (Francja), 2002 – Kamerun – Winfried Schafer (Niemcy), 2004 – Tunezja – Roger Lemerre (Francja), 2006 – Egipt – Hassan Shehata, 2008 – Egipt – Hassan Shehata, 2010 – Egipt – Hassan Shehata, 2012 – Zambia – Herve Renard (Francja), 2013 - Nigeria – Stephen Keshi (Nigeria), 2015 –  Wybrzeże Kości Słoniowej – Herve Renard, 2017 –  Kamerun – Hugo Broos (Belgia), 2019 – Algieria – Djamel Belmadi (Algieria)

Ten wpis zostal opublikowany w wtorek, Styczeń 11th, 2022 o 23:14 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

132 odpowiedzi dla “Falstart lisów i Faraonów”

1. Kartagińczyk napisal(a):

Algieria i Egipt spokojnie wyjdą ze swoich grup. Emocje jednak zaczną się dopiero w drugiej fazie, podobnie jak na Euro.

2. Biker napisal(a):

Mecz Nigeria – Egipt przy udziale sporej grupy na trybunach. Od razu inaczej :-)
    Kelechi Iheanacho zachował się jak dojrzały i doświadczony strzelec i zdobył godną powtórek bramkę dla swojej reprezentacji. Nigeria zrobiła wielki krok w stronę awansu z pierwszego miejsce w grupie.
    Powodzenia dla Sierra Leone!

3. zich napisal(a):

@Kartagińczyk
    Święta prawda, teraz to zaledwie przedbiegi. Wszystko zacznie się od 1/B, a przykładowo wygrany grupy E (Algieria?), zagra z 2 zespołem grupy D (Egipt).

4. Kartagińczyk napisal(a):

Na razie mecz Tunezja – Mali bez większej historii. Dość sennie. Faworyci grupy zapewniają nam niemal piłkarskie szachy. 34 stopnie, więc temperatura nie pomaga, ale może w drugiej połowie spotkanie nabierze nieco rumieńców.

5. Kartagińczyk napisal(a):

Przypadkowo piłka trafiła rękę Skhiriego i pewnie wykorzystany karny przez Malijczyków.

6. inspiw napisal(a):

Część Biker kupa czasu
    Jak dla mnie z faworytów to nieźle pokazała się Nigeria.
    Martwi tylko strasznie marna średnia bramek.

7. inspiw napisal(a):

@Karatgińczyk
    Jak do tej pory to północna część kontynentu mocno do tyłu.
    Nie poznaję drużyn z tej części kontynentu.

8. Kartagińczyk napisal(a):

Karny zmarnowany przez Khazriego… Ech.

@inspiw – Póki co, ja również. Może potrzebują aklimatyzacji? Zobaczymy, jak będzie w dalszych tygodniach.

9. inspiw napisal(a):

Sędzia w końcówce mocno dokazuje. Czerwona kartka to mocna przesada jak już to najwyżej żółta. Mógł jednak zakończyć ten mecz w 85 minucie to byłaby mniejsza kompromitacja.
    Haaaaaaaaaa a i tak zakończył przed czasem.

10. Kartagińczyk napisal(a):

Sędziowskie “jajca”… Skończył mecz w 84 minucie, teraz z 89… 5 zmian i szybsze zakończenie meczu. Już nie posędziuje, niech wraca do Zambii. Wcześniej niezasłużona czerwona kartka dla Malijczyka – powinna być żółta.

11. inspiw napisal(a):

Chyba sędzia chciał zejść z boiska w asyście honorowej :)

12. Kartagińczyk napisal(a):

Nie wierzę… Co ten sędzia odwalił?

13. Kartagińczyk napisal(a):

Czegoś takiego nigdy nie widziałem.

14. inspiw napisal(a):

Ktoś musiał być zawodnikiem tego meczu to teraz wybór jest prosty :)

15. Kartagińczyk napisal(a):

@inspiw – Jak na razie to bohater całego turnieju. Kwintensencja sędziowania ;)

16. inspiw napisal(a):

@Katyagińczyk
    A tak na poważnie to nie uważasz, że sędziowanie w ostatnich pucharach było już na w miarę przyzwoitym poziomie?

No ale na tym turnieju cofamy się w sędziowaniu do początku tego wieku

17. inspiw napisal(a):

9 bramek na turnieju i cztery z karnych coś tu nie gra

18. Biker napisal(a):

@inspiw
    Siema Jacek :-)
    Sporo czasu upłynęło. Na Facebooku też Cię nie ma… Dobrze, że zdecydowałeś się komentować tutaj. Ja też już od czasu do czasu piszę komentarze. Puchar Narodów Afryki to zawsze okazja żeby zebrać większą ekipę i pogadać. Może Urbus,Nowy czy Lolo dołączą do nas teraz. Nie zapominając o innych.

19. Biker napisal(a):

@inspiw
    Na początku tego turnieju zdecydowanie Zachodnia część kontynentu na plus co mnie cieszy. Warunki do grania takie same dla wszystkich :-)
    Północ napewno jeszcze się pokaże że swojej mocnej strony, bo nie wierzę, że występ tychże będzie jakąś totalną klapą.
    Ekipa dużo, więcej spotkań i trzeba rozłożyć siły na cały turniej!!!:-)

20. Kartagińczyk napisal(a):

@imspiw Masz rację, poziom sędziowania się poprawia, powoli, ale widać progres. Co innego podczas meczów reprezentacyjnych, zwłaszcza o wysoką stawkę, wspominając choćby spotkanie RPA z Ghaną. A to, co się odwala za przeproszeniem na tym turnieju, który przecież dopiero się zaczął, to jawny kryminał. Jak tu Afryka ma być szanowana przez Europę, jak sama naraża się na śmieszność. Jak tu mówić o emocjach sportowych, jak na razie w większości to same kontrowersje. Niby jest VAR, ale wydaje mi się, że tylko po to, żeby był i żeby mówiono, że przecież był i nic nie można organizatorom zarzucać.

21. inspiw napisal(a):

@Biker
    No tak jakoś się złożyło że było bardzo czego komentować, Teraz jest znów trochę większy dostęp do afrykańskiej piłki to będzie o czym pogadać, Masz rację oby znów było nas tutaj jak najwięcej bo to miło mieć z kim dzielić swoją pasję,

22. Biker napisal(a):

Właśnie, tych karnych zdecydowanie za dużo jest. Sędziowanie w tym roku to już patologia. Może być tak sędziowie z Europy zaczęli dorabiać sobie na PNA….nigdy takiej ch..nie nie było jak zauważył Jacek ,, Inspiw ,,

23. Kartagińczyk napisal(a):

@Biker Dobrze Cię tu widzieć. Masz rację, turniej nie jest krótki, Północ pewnie się obudzi. Ale mam nadzieję, że ktokolwiek wygra turniej, to będzie to najsilniejszy, a nie ten przepchnięty… Nie piszę tylko o meczu Tunezji z Mali – bo pomijając zabawy sędziego – Tunezyjczycy sami sobie zrobili krzywdę, nie korzystając z karnego. Dziennikarze będą mieli dziś używanie, Kebaierowi dostanie się za słabą grę. Mam nadzieję na emocje sportowe, a nie kontrowersje.

24. inspiw napisal(a):

Jestem ciekawy co pokażą dziś Słonie. Mam nadzieję że moje serce nie będzie mocno krwawić patrząc na ich poczynania. Wystarczy już że na turnieju nie ma Zambii na ale ostatnio zaliczyli straszny zjazd.

25. Kartagińczyk napisal(a):

@inspiw – pewnie wiesz, ale wrzucę:

transfery.info/aktualnosci/oficjalnie-fifa-potwierdzila-zawieszenie-podstawowego-reprezentanta-wybrzeza-kosci-sloniowej-nie-zagra-w-pucharze-narodow-afryki/160438

26. inspiw napisal(a):

Tak oby wygrał najlepszy i niech to pędzie ktoś z czarnej części kontynentu:)
    Ale poważnie to niech to będzie najlepszy ale na znacznie wyższym poziomie niż do tej pory

27. inspiw napisal(a):

Może to i dobrze bo chyba trzeba już szukać młodszego bramkarza. Ja jakość do Sylvaina Gbohouo nie miałem wielkiego zaufania

28. Biker napisal(a):

@Kartaginczyk
    Dzięki za miłe słowa, to dodaje powera i chęci! :-) My mamy możliwość widzieć się na Facebooku ale tak naprawdę to tylko tutaj można naprawdę pogadać o Afrykańskiej piłce. Trochę stonowalem jeśli chodzi o Czarny Ląd wogòle. Nie jest to taka pasja jak 15, 20 lat temu. No cóż, lata lecą, a mimo to jeśli człowiek otrzymuje zachęty to i łatwiej wskrzesić stare pasje!

29. Biker napisal(a):

@inspiw
    Mnie nigdy Gbohouo nie przekonywał! ;-)
    Jest przecież bardzo ciekawy bramkarz Ira Tape z nowego pokolenia. Wysoki, sprawny i dynamiczny :)
    Zobaczymy co to dzisiaj pokaże WKS w meczu z Gwineą Równikową.

30. inspiw napisal(a):

@Biker
    Ale ja już wiem dlaczego ten turniej tak wygląda, bo brakuje Herve Renarda w jego białej koszuli :)

31. inspiw napisal(a):

@Biker
    O to chodzi jak już ma być zmiana pokoleniowa to konkretnie tak żeby za kilka lat znów wróciły potężne Słonie :)

32. Kartagińczyk napisal(a):

@inspiw – Chyba na razie w WKS cienko z tymi bramkarzami. Z tego, co widzę, to sami wiekowi, prócz Tapé z ligi iworyjskiej, więc nie brzmi to zachęcająco. Na szczęście obrona nawet dobra, przynajmniej na papierze.

@Biker – wiadomo, człowiek ma inne zajęcia, codzienność, pracę i coraz bardziej już brakuje czasu, żeby jeszcze w coś dodatkowo się angażować. Jednak przynajmniej raz na jakiś czas, gdy jest PNA, można nieco rozpalić w sobie dawny ogień i przez parę tygodni podyskutować, poemocjonować się :) Tego chyba nam wszystkim brakuje.

33. inspiw napisal(a):

@Biker
    Ale dobrej afrykańskiej muzyki to bym posłuchał. Brakuje twoich wydawnictw

34. Kartagińczyk napisal(a):

Dopiero zobaczyłem wiadomość o Tape. Znacie się lepiej, więc chętnie będę go obserwował. Może dostanie szansę i zaskoczy.

35. inspiw napisal(a):

No właśnie dobrze jest się spotkać i podyskutować choć co jakiś czas

36. inspiw napisal(a):

Oby tylko trener się nie bał.

37. Biker napisal(a):

@inspiw
    ,,African Music ,, zrobiłem 26 części…Tobie nagrałem tylko część, nie pamiętam dokładnie ile ale sporo jest tej muzyki na DVD. Jak chcesz to możemy wrócić do tematu…Harve Renard to był dobry duch Pucharu Narodów Afryki jak zresztą Henryk Kasperczak, Henri Michel i wielu innych.To byli goście. Biali czarownicy, hahaha

38. Biker napisal(a):

Właśnie tak jak wspomniałeś – obowiązki, praca, inne zajęcia, a ja jeszcze nie posiadam kompa tak szczerze mówiąc. Tv mi starcza, a internet w smartfonie :)
    IRA Tape świetnie zaprezentował się na Igrzyskach Olimpijskich. Mam nadzieję, że nie zmarnuje tego potencjału jak kiedyś Souleymane Coulibaly…hmmmm

39. inspiw napisal(a):

@Biker
    Czemu nie chętnie bym wrócił. A sam nie pamiętam które częśi mi wysłałeś.
    No właśnie niezłe igrzyska i gdyby nie ta dogrywka z Hiszpanią to miałby chłopak dobre statystyki

40. inspiw napisal(a):

No ale teraz przed nami hit turnieju Mauretania – Gambia :)

I obym po meczu i wyniku 4:5 musiał oddać hołd obu drużynom czego wszystkim oglądającym życzę

41. Biker napisal(a):

@inspiw
    Ta dogrywka z Hiszpanią trochę mnie zdołowała, no nic lepsi wygrywają po prostu.
    Jeśli chodzi o płyty to sprawdź co masz. Każdą Ci opisałem więc śpisz które części ,, odnalazłeś ,, :-D

42. inspiw napisal(a):

Hit przesunięty o 45 minut chyba w ramach wdzięczności za wspaniałe zawody i jako pokaz dla przyszłych adeptów sędziowania poszli po sędziego z Zambii

43. inspiw napisal(a):

@Biker
    Mam do 15 do 22

44. Biker napisal(a):

@inspiw
    Pamiętam, że od 15 części tylko nie wiedziałem do której :)
    Czyli 18 części jeszcze są do ogarnięcia, hahaha:-D

45. Biker napisal(a):

Już się śmieją do rozpuku…nie dziwię się zresztą :)

46. Kartagińczyk napisal(a):

@inspiw – A myślałem, że już sędziemu wyczartetrowali helikopter, by poleciał do Zurychu i został szefem sędziów z ramienia FIFA :D

47. inspiw napisal(a):

No właśnie i przez takich artystów z Zambii potem wśród różnych “ekspertów” słyszy się tylko ironiczne wypowiedzi o afrykańskiej piłce.

48. Kartagińczyk napisal(a):

@Biker – Ciekawe, co sobie teraz myśli…? :D

49. Kartagińczyk napisal(a):

Widziałem komentarze. Podzielają nasze zdania – jak tu mówić o PNA, jako o poważnym turnieju, skoro jawnie dzieje się taki kryminał.

50. inspiw napisal(a):

No właśnie dlatego przesunęli bo jeszcze zdąży wrócić i poprowadzić ten mecz i zacznie się od razu od drugiej połowy :)

51. Biker napisal(a):

To może Puchar Narodów Afryki przekazać temu ziomkowi z Zambii za zasługi dla futbolu Afrykańskiego i sędziowanie z Marsa :) Mówią, że Czarny Ląd zacofany, a tu kosmos w biały dzień! :-D
    Zwycięzca turnieju otrzyma najwyżej kopię trofeum :)

52. Biker napisal(a):

Pewnie myśli jakie poważne zadania dostanie po powrocie do ojczyzny Zambii :)
    Z młodszego miotłowego otrzyma awans na starszego miotłowego i do dyspozycji własną zamiatarkę ręczną z czujnikiem laserowym :)

53. inspiw napisal(a):

@Biker
    On już jest moralnym zwycięzcą

54. inspiw napisal(a):

Ale kibice Gambii mają ciekawe czapeczki :)

55. Kartagińczyk napisal(a):

Około 25 minut po ostatnim gwizdku Malijczycy pojawili się więc na murawie, chcąc dograć mecz. Próżno było jednak szukać na niej Tunezyjczyków, którzy odmówili powrotu.

Już po tym selekcjoner reprezentacji Tunezji Mondher Kebaier nazwał zachowanie Sikazwe niewytłumaczalnym. Jego zdaniem sędzia od razu powinien doliczyć siedem-osiem minut.

56. Kartagińczyk napisal(a):

@Biker
    @inspiw

Jajca jak berety. Takiego czegoś jeszcze nie była. Jak napisał Biker – kosmos i to totalny :D

57. Kartagińczyk napisal(a):

było*

58. inspiw napisal(a):

Mówi się o wycofaniu Tunezji z turnieju

59. Kartagińczyk napisal(a):

Ciekawe, co CAF z tym zrobi. Znając życie, nic. Zostanie, jak było ;)

60. inspiw napisal(a):

CAF zarządzi walkower 2:1 dla Mali :)

61. inspiw napisal(a):

Ten stadion jest jakiś pechowy teraz kłopoty z hymnem

62. Kartagińczyk napisal(a):

@inspiw

Więc CAF musi się brać do roboty. Jakoś pogodzić wszystkie strony. Wycofanie się jakiegokolwiek zespołu to będzie jeszcze większa plama, która długo nie zejdzie. A europejskim klubom da przyzwolenie na to, aby zawodników nie puszczać na taki “amatorski” turniej. Na razie – może przesadzam – ale CAF jest w czarnej d….

63. Kartagińczyk napisal(a):

Organizacyjnie CAF “the best” ;p

64. inspiw napisal(a):

Chłopaki już przed meczem mają niezły ubaw.
    Może zdążą z hymnami przed 20

65. inspiw napisal(a):

CAF w ramach rekompensaty obieca Tunezji że w następnym meczu będą mogli grać 100 minut

66. Kartagińczyk napisal(a):

@inspiw Z jednej strony dramat, ale z drugiej – dawno się tak nie uśmiałem przy meczach :D

67. inspiw napisal(a):

To jest tak żenujące, że aż śmieszne

68. Kartagińczyk napisal(a):

W Europie takie rzeczy byłyby nie do pomyślenia. Tam też by wrzało, ale z tego wrzenia coś by było, i to szybko.

69. inspiw napisal(a):

Dlatego jest to nasz ulubiony turniej bo tylko tutaj możemy mieć emocje jakich nie zapewnią nam żaden inne rozgrywki :) )

70. inspiw napisal(a):

No i proszę piękny gol dla Gambii

71. inspiw napisal(a):

Jak w meczu piłkarze nie umieją zapewnić odpowiedniego show to na swoje barki biorą to sędziowie i czego tu więcej chcieć :)

72. Biker napisal(a):

Żyć nie umierać :)
    Zdecydowanie lepiej się z tego śmiać :-D
    Po prostu Turniej piłkarski z sporą domieszką kabaretu!!! :-P

73. Biker napisal(a):

Dzisiejsze zadanie na blogu – przekroczyć próg 100 komentarzy! Oczywiście bez spamów i trollowanie :-)

74. inspiw napisal(a):

Jeszcze dziś wiele przed nami damy radę

75. Kartagińczyk napisal(a):

Bez problemu pójdzie ;) Ładniutki gol dla skazywanej na pożarcie Gambii.

76. Biker napisal(a):

Panowie. Przeczytajcie i zobaczcie! :-)
    Teraz każdy polski kibić powinien oprócz swoich ulubieńców wspierać Sierra Leone:-)

77. Kartagińczyk napisal(a):

Na historię każdego “maluczkiego”, który nie ma nic do stracenia i walczy dzielnie, oddaje serce, zawsze jest miło popatrzeć. To rzadki przejaw romantyzmu w futbolu ;)

78. Kartagińczyk napisal(a):

Przynajmniej tutaj sędzia ma dobry zegarek ;)

79. inspiw napisal(a):

Jest dobrze połowa trwała 45 minut. Brawo Gambia i muszę postarać się o taką czapkę

80. Biker napisal(a):

I te jego łzy wzruszenia. Sam mam łzy w oczach teraz….

81. inspiw napisal(a):

No i takich reakcji nie zobaczymy również na innych turniejach

82. Biker napisal(a):

Ten typ z Zambii, ,, sędzia ,, meczu Tunezja vs Mali w 2018 roku został zawieszony za korupcję :-/

83. Biker napisal(a):

@inspiw
    Mój znajomy z Gambii, Lamin pewnie zadowolony z przebiegu meczu.
    Ciekaw jestem tych czapek. Obejrzę w jakiejś powtórce:-)

84. Kartagińczyk napisal(a):

O, ciekawe. Może na turniej przyjechał z wytycznymi i dolarami w niepozornej walizce ;)

85. Kartagińczyk napisal(a):

Wymarzony debiut Gambii! Jak na poziom obu zespołów “na papierze”, ciekawe spotkanie.

86. inspiw napisal(a):

Miód na moje serce ten gol Słoni

87. Biker napisal(a):

No i czasem Ci maluczcy dają lepsze widowisko niż Ci z wielcy :-P
    Jeśli chodzi o sędziego z Gambii to myślę, że przyjechał na turniej z gustowną walizką…Tak, dokładnie Mateusz :-P
    A IRA TAPE na ławce rezerwowych dziś w ekipie WKS

88. Biker napisal(a):

*sędziego z Zambii oczywiście…

89. Biker napisal(a):

No cóż Panowie :-)
    Ja za parę chwil będę oglądać na żywo mecz pucharu Anglii Tottenham Londyn v Chelsea Londyn. Klasyczne derby:-)
    Skróty z PNA obejrzę potem i ocenię rzecz jasna. Pozdro

90. inspiw napisal(a):

Trener WKS były asystent Renarda przywdział białą koszulę ala Herve może to dobry znak :)

91. inspiw napisal(a):

@Biker
    Miłego oglądania ale muszę Cię zmartwić tam takiego mistrzowskiego sędziowania nie zobaczysz :)

92. Kartagińczyk napisal(a):

@Biker Udanego meczu!

93. Fan napisal(a):

Przepychanie WKS chyba się zaczęło… ewidentny karny dla Gwinei równikowej!

94. Biker napisal(a):

@inspiw
    Wiem, wiem ale cóż… może uda mi się to jakoś przetrawić :-P Zazdroszczę Wam tych sędziów, bo są rozbrykani jak dzikie świnie na stepie :-)
    Dzięki bardzo. Powinno być git. Dwie bramki zaliczki z pierwszego meczu mają The Blues :)