Podsumowanie Pucharu Narodów 2015

W niedzielę na stadionach Gwinei Równikowej zakończył się jubileuszowy, trzydziesty Puchar Narodów. Jak co dwa lata, tak i teraz impreza wzbudziła olbrzymie emocje. Moje podsumowanie w formie alfabetu. Ukazało się ono we wtorkowym Przeglądzie Sportowym. Macie pewnie też swoje typy do podsumowania. Może coś pominąłem.

I jeszcze jedno, trzeba podsumować to, jak trafialiśmy z rezultatami. Nie wszyscy uczestniczyli od początku, ale mogę wam czy nam, bo sam też typowałem, pogratulować. Jeśli chodzi o finałową fazę, to wyniki przewidziało aż pięć osób (inspiw, LOLO, Biker, Mozzer i ja). Trzy osoby zgromadziły łącznie 10 pkt. (Biker, Lolo i ja), ale inspiw włączył się później, od ćwierćfinałów. Ma 8 pkt. To 100 proc. skuteczności. Brawo!

Podsumowanie w postach.

Dziękuję Wam za posty i ciekawe informacje. Już po typach widać, choć to przecież zabawa, jaką macie wiedzę o afrykańskiej piłce. Jeszcze raz dziękuję!

MÓJ ALFABET PUCHARU NARODÓW

A jak Avram Grant. Słynny szkoleniowiec debiutował w roli trenera na Czarnym Lądzie. Szybko poskładał porozbijaną po mundialu reprezentację Ghany, ale znowu, jak w okresie kiedy prowadził Chelsea, przegrał decydujące spotkanie na karne. W finale Ligi Mistrzów w 2008 The Blues ulegli Manchesterowi United 5:6, a w niedzielę Czarne Gwiazdy przegrały z jedenastką WKS 8:9.

B jak Boubacar Barry. Doświadczonemu golkiperowi Słoni, którego niedawno obrażali chuligani z Legii podczas meczu z Lokeren w Lidze Europy, przyszło siedzieć na ławce rezerwowych. Między słupkami bramki Wybrzeża Kości Słoniowej stał młodszy Sylvain Gbohouo. Barry, z powodu kontuzji kolegi, zagrał tylko w meczu finałowym. Ten jak się okazało był jego popisem! Obronił decydującego karnego, a na koniec sam skutecznie wyegzekwował jedenastkę.

C jak chuligani. To rzadki obrazek na afrykańskich stadionach. W półfinałowym spotkaniu Gwinei Równikowej z Ghaną fani gospodarzy najpierw zaatakowali grupę kibiców Czarnych Gwiazd, którzy musieli się ratować ucieczką na stadionową bieżnię, a potem na boisko poleciały plastikowe butelki z wodą i inne przedmioty. Mecz przerwano na prawie 40 minut.

E jak Ebola. W obawie przed śmiertelnym wirusem kibicom wchodzącym na stadiony w Bata, Malabo, Mongomo i Ebebiyin, mierzono temperaturę. Jeśli ktoś miał ją podwyższoną, 38 st. C, nie był wpuszczany na obiekt, a od razu taką osobę odseparowywano od innych.

F jak Francja. Ze względu na zaszłości historyczne, to właśnie znad Sekwany także na tegorocznym Pucharze Narodów było najwięcej piłkarzy oraz szkoleniowców. W tej pierwszej grupie było aż 71 zawodników z 33 klubów. A do tego pięciu trenerów, którzy prowadzili WKS (Herve Renard), Algierię (Christian Gorcuff), Kongo (Claude Le Roy), Gwineę (Michel Dussuyer) oraz Senegal (Alain Giresse). Dwóch ostatnich już pożegnało się z posadami.

G jak Ghana. Nikt nie grał aż tyle razy w finałach Pucharu Narodów, co Czarne Gwiazdy. Niedzielny mecz w Bata był dla nich dziewiątym finałem. Co z tego jednak, skoro aż pięć z nich ekipa z Afryki Zachodniej przegrała. Na mistrzostwo kontynentu kibice w Akrze, Kumasi czy innych miejscach Ghany, kibice czekają od 33 lat.

H jak Herve Renard. 46-letni szkoleniowiec przeszedł do historii. Jest pierwszym trenerem, któremu udało się wygrać Puchar Narodów z dwiema reprezentacjami. W 2012 roku prowadzona przez niego Zambia w finale na karne niespodziewanie pokonała WKS. Teraz z kolei triumfuje ze Słoniami. Brakuje mu jeszcze jednego mistrzostwa, żeby zrównać się z legendarnym Charlesem Kumi Gyamfi z Ghany i Hassanem Shehatą z Egiptu. Obaj na swoim koncie mają po trzy wygrane w PNA.

I jak Ibenge. Selekcjoner reprezentacji Demokratycznej Republiki Konga był ledwie jednym z trzech miejscowych, afrykańskich trenerów, którzy prowadzili drużyny w PNA 2015. Pozostali dwaj to Honour Janza (Zambia) i Ephraim Mashaba (RPA). Florent Ibenge osiągnął z Lampartami najlepszy wynik od 17 lat. W ćwierćfinale jego drużyna po szalonym meczu pokonała 4:2 Kongo, prowadzone przez Claude’a Le Roy. Co ciekawe w sierpniu zeszłego roku Ibenge zastąpił Francuza na trenerskim stołku!

J jak Javier Balboa. Były piłkarz Realu Madryt był jednym z 16 graczy, w 23-osobowej kadrze Gwinei Równikowej, który urodził się w Hiszpanii. Turniej zakończył z 3 strzelonymi bramkami. Ten „hiszpański zaciąg” pozwolił gospodarzom na osiągnięcie historycznego rezultatu. Awansowali do półfinałów. Czwarte miejsce to najlepszy rezultat w historii Nzalang Nacional.

K jak Kasperczak. Doświadczony trener poprowadził reprezentację już w swoim szóstym Pucharze Narodów. Pod tym względem lepszy od Henriego jest tylko słynny Claude Le Roy (8 startów). Mimo, że Kasperczakowi z jedenastką Mali nie udało się z trudnej grupy D awansować do ćwierćfinałów, dalej będzie selekcjonerem Orłów. Taką decyzję podjął Komitet Wykonawczy Malijskiej Federacji Piłkarskiej. – Po całej tej pracy, którą Kasperczak wykonał z naszą reprezentacją warto pracować dalej razem – podkreśla Boubacar Diarra Baba, prezes malijskiej federacji.

Ł jak łzy Andre Ayew. Po dramatycznym i przegranym finale z Wybrzeżem Kości Słoniowej lider Czarnych Gwiazd zalewał się łzami. Piłkarza próbował uspokajać nawet trener rywali Herve Renard. Bez skutku. Andre szlochał i był załamany porażką. Z bratem Jordanem nie udało mu się powtórzyć sukcesu ojca Abedi Pele, który triumfował z Ghaną w 1982 roku.

N jak Naby Yattara. Doświadczony golkiper reprezentacji Gwinei nie popisał się w ćwierćfinałowym meczu z Ghaną. I nie chodzi już o trzy puszczone bramki, ale o brutalny faul, jakiego dopuścił się za polem karnym na Asamoah Gyanie. Przypominało to niesławne zachowanie i brutalny faul Haralda Schumachera na Patricku Battistonie podczas półfinału MŚ 1982 RFN – Francja. Za to zagranie Yattara otrzymał czerwoną kartkę, a poturbowany Gyan nie mógł zagrać w kolejnym meczu. Trener Avram Grant apelował do władz CAF, aby wlepić bramkarzowi roczną karencję.

O jak Obiang. Dyktator i prezydent Gwinei Równikowej, gospodarza tegorocznego pucharu, rządzi krajem twardą i krwawą ręką od 1979 roku. Teodoro Obiang świetnie dogaduje się z szefem Afrykańskiej Konfederacji Piłkarskiej Issa Hayatou, który CAF kieruje niewiele krócej, bo od 1988 roku. W trudnej sytuacji, kiedy Maroko zrezygnowało z funkcji gospodarza Pucharu Narodów, a z obawy o ebolę nikt nie garnął się do organizacji turnieju, Obiang wyciągnął do CAF pomocną dłoń. Dzięki temu malutka Gwinea Równikowa (28 tys. km kw) już dwa razy w ostatnich trzech latach gościła najlepsze afrykańskie zespoły.

P jak pieniądze. Za zwycięstwo w 30. PNA reprezentacja Wybrzeża Kości Słoniowej otrzymała od CAF czek na 1,5 mln dolarów. Finalista Ghana dostała milion dolarów. Swoją dolę otrzymały też zespoły, które odpadły w rozgrywkach grupowych. Wyszło po 400 tys. na drużynę. Dla porównania, najlepiej zarabiający piłkarz Afryki Yaya Toure ma tygodniową gażę w Manchesterze City w wysokości 334 tys. dolarów.

R jak Robert Kidiaba. Bramkarz reprezentacji DR Konga był najstarszym uczestnikiem turnieju rozgrywanego w Gwinei Równikowej. 1 lutego skończył 39 lat. Kibice na długo zapamiętają jego oryginalną radość po zdobytych przez Lamparty bramkach i trzecim miejscu. Cieszynki Kidiaby cieszą się ogromną popularnością wśród fanów.

S jak sędziowie. Jak zwykle nie obyło się bez skandalu z ich udziałem. To co wyczyniał Rajindraparsad Seechurn w meczu 1/4 finału między Gwineą Równikową a Tunezją wołało o pomstę do nieba. Już w doliczonym czasie sędzia z Mauritiusa, przy stanie 0:1, wymyślił dla gospodarzy karnego. Gwinei Równikowej udało się wyrównać, a w dogrywce przechylić szalę na swoją korzyść. Piłkarze Orłów Kartaginy nie potrafili się pogodzić z porażką. Arbiter do szatni eskortowany był przez policję i porządkowych.

W jak Wilfried Bony. W styczniu stał się najdroższym piłkarzem w historii Afryki. Manchester City zapłacił za niego Swansea aż 28 milionów funtów. Podczas PNA błysnął przede wszystkim w trudnym ćwierćfinałowym meczu z Algierią. W spotkaniu z faworytem turnieju zdobył dwa efektowne gole, a WKS wygrał 3:1. Teraz z kolegą z reprezentacji Yaya Toure ma stanowić o sile ataku The Citizens.

Y jak Yaya Toure. Przez ostatnie cztery lata wybierany na najlepszego zawodnika Czarnego Lądu. Pod nieobecność Didiera Drogby pełnił funkcję kapitana i lidera kadry Słoni. Nie pokazał jakiejś olśniewającej formy, ledwie jeden gol w półfinale z DR Konga, ale skutecznie poprowadził zespół do drugiego mistrzostwa Afryki. Coś, na co w Wybrzeżu czekali od 1992 roku.

Z jak zawieszenie. 30. Puchar Narodów Afryki miał się odbyć na czterech stadionach Maroka. W Rabacie i innych miastach przestraszyli się jednak wirusa Ebola i w listopadzie, na dwa miesiące przed rozpoczęciem turnieju, postanowiono zrezygnować z funkcji gospodarza. Afrykańska Konfederacja Piłkarska ukarała za to Marokańczyków zakazem startów w dwóch kolejnych imprezach. Lwy Atlasu zagrają w afrykańskich finałach, jeżeli się tam oczywiście zakwalifikuję, dopiero w 2021 roku.

Ten wpis zostal opublikowany w czwartek, Luty 12th, 2015 o 16:16 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

58 odpowiedzi dla “Podsumowanie Pucharu Narodów 2015”

  1. Michal Zichlarz napisal(a):

    Typy fazy finałowej:
    LOLO (4 trafne):
    1 . Ghana
    2. WKS
    3.DR Konga
    4 . Gwinea Równikowa

    Biker (4):
    1. Cote d’ Ivoire
    2. Ghana
    3. D.R. Congo
    4. Equatoiral Guinea

    Mozzer (4):
    1. WKS
    2. Ghana
    3. DR Konga
    4. Gwinea Równikowa

    Inspiw (4):
    1.WKS
    2.Ghana
    3.DRK ( typuję sercem bo coś mi mówi , że to jeszcze nie koniec nagród dla Gwinei R.)
    4.Gwinea R.

    Zichlarz (4):
    1. WKS
    2. Ghana
    3. DR Konga
    4. Gwinea Równikowa

    Nowy (2):
    1 Ghana
    2 WKS
    3 DR Konga
    4 Gwinea R

    Kartagińczyk (2):
    1.WKS
    2.Ghana
    3.Gwinea Równikowa
    4.DR Konga

    Włodar (2):
    1. Ghana
    2. WKS
    3. DR Kongo
    4. Gwinea R.

    Urbus (1):
    1.Ghana
    2.DR Konga
    3.WKS
    4.Gwinea Równikowa

    Daniel O: (1)
    1.Ghana
    2.DR Konga
    3.WKS
    4.Gwinea Równikowa

    Łącznie:
    Nowy: 5+2+2 = 9
    Urbus: 5+2+1 = 8
    Biker: 4+2+4 = 10
    Lolo 4+2+4 = 10
    Zichlarz: 4+2+4 = 10
    inspiw: 4+4 = 8
    Kartagińczyk: 2+2 = 4
    Mozzer: 4 = 4
    Włodar: 2 =2
    Daniel O: 1 = 1

  2. Biker napisal(a):

    LOLO typował na zwycięzców Ghanę, więc chyba nie zasłuzył na 4 punkty, hehehe ;-)
    @ Michał
    Postarałeś się z tym podsumowaniem.
    Dobra robota.
    Kilka slów o Avramie Grancie krytykowanym także tutaj. Facet zrobił kawałek dobrej roboty, bo praktycznie rzutem na taśmę przejąl role szkoleniowca Ghany. Myśle, że wlodarze tamtejszej federacji podziękowali mu za ten srebrny medal. Wiadomo, złoto bylo tuż na wyciągnięcie ręki ale to Wybrzeże Kości Sloniowej zaslużylo wkoncu na złoto!
    Mali & Gwinea
    Historia i los bywa przewrotny.
    Podczas P.N.A. w 2012 to ,,Syli Nationale,, byli lepszą drużyną w grupie, a awans wywalczyło Mali.
    W tym roku to Mali utrzymalo formę przez 3 mecze ale odpadli chlopaki…
    Więc los wyrównał ,,rachunki krzywd,,
    Dwa Konga
    Napewno rzuca się w oczy s sumie sukces obydwu ekip. Mało kto typował cwierćfinał dla Konga i złoto dla D.R. Konga.
    Burkina Faso, Zambia, Gabon
    Pierwsi zawiedli…kluczowi gracze bez formy i to zaważyło o słabym wyniku.
    Zambia straciła w meczu z Tunezją Emmanuela Mayukę i wcześniej Nathana Sinkalę.
    Niestety to zaważyło na grze zespołu, który szczególnie w meczu z Tunezją.mogł się podobać – szybkie, dynamiczne akcje przede wszystkim.
    Gabon zaczął świetnie ale potem było już tylko gorzej….Jak to mawia pewien polityk lewicowy :
    ,,Prawdziwego mężczyzne poznaje się po tym : nie jak zaczyna ale po tym jak kończy,,

  3. Kartagińczyk napisal(a):

    @Biker

    Też nieźle podsumowałeś.

    Ja podsumuję tylko grę Tunezji, choć pewnie coś podobnego już tutaj – na tej stronie pisałem: toporny styl, niczym Grecja w 2004 roku, źle się to oglądało, tylko w drugiej połowie z Zambią zachwycili. O meczu z Gwineą R. nie będę wspominał… Mam nadzieję, że Leekens zmieni styl drużyny i przejdzie na inny system, może na 4-3-2-1 lub 4-3-3. Belg musi korzystać częściej z Msakniego. Najjaśniejsze postaci: Mathlouthi, Abdennour i przede wszystkim Akaichi. Zawiódł moim zdaniem Khazri.

    Uważam jednak, że Leekens powinien zostać zastąpiony ze względu na ten styl, najlepiej przez jakiegoś Francuza… Tunezyjczycy na tym turnieju przy takiej grupie i obsadzie ćwierćfinału powinni zajść dalej, gdyby ten styl…

    Mam nadzieję, że CAF nie wlepi Orłom Kartaginy żadnej kary, i że będą mogli zagrać za 2 lata, o ile się zakwalifikują :)

  4. Kartagińczyk napisal(a):

    Poprawka: gdyby nie ten styl…

  5. inspiw napisal(a):

    @Michał
    Dobra robota. Kawałek niezłego tekstu

    Jeśli chodzi o moje podsumowanie to cieszy , że WKs zdobył w końcu mistrzostwo, było ciężko, eliminacje w męczarniach, dwa pierwsze mecze grupowe również na zwolnionych obrotach. Naszczęście praca Renarda zatrybiła w trzecim meczu grupowym i potem już poszło taj jka powinno to wyglądać już przynajmniej od kilku edycji turnieju. Jeszcze raz gratulacje dla Słoni i ich trenera. Mam nadzieję , że sukces nie pozbawi włodarzy federacji WKS zdrowego rozsądu i ,że Renard będzie nadal szkoleniowcem tej drużyny. Na plus – Yaya Toure, obaj bramkarze, no i tak dalej… na minus – wybryk Gervinho – to mogło drogo kosztować.
    Jeśli chodzi o inne drużyny to pozytwnie zaprezentowały się drużyny z DR Kongo i Kongo ( obaj treneży na duży plus oby tak dalej )
    Mali grali chyba najlepszy turniej a skończyli na fazie grupowej – ironia losu. Jeśli pozostanie w drużynie Seidu to Pan Henryk może naprawdę stworzyć drużynę która przysporzy Afryce wiele radości na arenie międzynarodowej.
    Na minus zdecydowanie Burkina Faso – miałem duże nadzieje związane z tą drużyną a tu klapa na całej lini. Całkowity brak formy i jakiegokolwiek poukładania tej drużyny co może szcczególnie dziwić gdyż była ciągłość pracy trenerskiej.
    Gabon – chyba sodóweczka udeżyła po pierwszym meczu i poczuli sie championami.
    Szkoda mi Zambii – grali nieźle ale po stracie kluczowych graczy widać było , że drużyna jest rozbita. Szkoda ale miedziane chłopaki mam nadzieję, że szybko się pozbieracie.
    Ogólnie turnie fajny przyjemny dla oka, będzie można wrócić do kilku meczy. Troszkę kulała skuteczność gdyby była taka jak w 2008 roku w Ghanie to byłby turniej palce lizać.

  6. Biker napisal(a):

    @Kartagińczyk
    Dziękuje za miłe słowa :-)
    Piszę krotko, bo muszę więcej czasu poświświęcić…. Jej :-)
    Wasze podsumowanie ( Twoje i Inspiwa ) też niczego sobie…. :)

  7. Michal Zichlarz napisal(a):

    @inspiw
    ten turniej w 2008 był szczególny, dominowała ofensywa i wiele goli. Miałem szczęście, że tam wtedy byłem. Było na co popatrzeć!

  8. Lolo napisal(a):

    zgadza się @Lolo typował Black Stars :)

  9. inspiw napisal(a):

    @Michał
    No nie można mieć wszystkiego. Nie wiem jak Wy oceniacie ale moimi zdaniem i tak jeden z lepszych turniejów w ostatnich latach. A tak swoją drogą to zazdroszczę Ci , że mogłeś popglądać mecze PNA na żywo.

  10. Biker napisal(a):

    Osobiście powtarzam to do znudzenia…i tak dobrze, że Puchar Narodów Afryki jest co dwa lata, a nie co cztery. Mimo to zawsze żal…
    Dla mnie to turniej szczególny ( tegoroczny ), bo wreszcie pełnia szczęścia i zloto dla ulubieńców…
    @inspiw
    Finał koniecznie na 1 miejscu.
    Potem W.K.S. – Gwinea, Gwinea – Kamerun,
    Mali – W.K.S., W.K.S – Algieria, Kongo – D.R. Kongo, Zambia – Tunezja :-)

  11. Kartagińczyk napisal(a):

    @Biker

    Rozumiem, że poświęcasz jej czas, więc odpisuj mało, nie obrażę się :D

    Od przyszłego turnieju, zarówno w Euro i Pucharze Azji, będą grały 24 zespoły. A co powiedzielibyście na powiększenie składu PNA? Obniżyłoby to poziom mistrzostw?

    Moim zdaniem, jeżeli chodzi o Euro, to większa stawka spowoduje, że poziom będzie o wiele niższy. A tak, jak ktoś “maluczki” znalazł się w najlepszej 16, jak Słowenia czy Łotwa, to był powiew “egzotyki”, ale od 2016 roku może być tego za wiele…

    Co do powiększenia PNA nie mam zdania, zarówno widzę pozytywy, jak i negatywy.

  12. Biker napisal(a):

    @Kartagińczyk
    Osobiście uważam to za niepotrzebne i szkodliwe zmiany….jak i w Euro i Pucharze Azji.
    Najmniejszym kosztem można będzie awansować, a poziom spadnie.
    Powiem Ci, że nie widzę potrzeby rozszerzania puli w P.N.A….jestem na nie. Szestnastka jest wystarczająca :-)

  13. Kartagińczyk napisal(a):

    @Biker

    Właśnie te dwa czynniki – łatwość dostania się i niższy poziom, powodują, że również się nie zgadzam na taki zabieg. Mimo to przyznaję, że w 2017 roku chciałbym zobaczyć jakieś nowe lub zapomniane ekipy – Ugandę, Sudan, Zimbabwe, Rwandę, Etiopię, Burundi, choć wiem, że wszyscy oni nie dostaną się :)

  14. Biker napisal(a):

    @Kartagińczyk
    No Twoje argumenty są warte rozważenia, hmmm ;-)
    Niestety trzeba grać na miarę dobrym poziomie i mieć trochę szczęścia w losowaniu aby zdobyć upragniony awans :-)
    Uganda już kilka razy była o włos od awansu….
    Etiopię też bym chętnie obejrzał znów nie mówiąc już o ekipach jak Liberia, Sierra Leone ( słynne dwumecze z Tunezją ;-) )

  15. Kartagińczyk napisal(a):

    @Biker

    Tak już bywa, że trzeba mieć szczęście, ale jak Ty i ja pisaliśmy wyżej, trochę “maluczkich” i “egzotyki” jest fajne, ale z drugiej strony, co za dużo to niezbyt zdrowo. Nie można obniżać poziomu kosztem zwiększenia stawki.

    No cóż, w eliminacjach trzeba się przypatrywać tym “słabszym” i liczyć, że paru z nich się uda awansować, choćby trzem :)

  16. Michal Zichlarz napisal(a):

    W UEFA jest 54 członków, w CAF – 56.
    Ale zgadzam się z Bikerem. 16 to moim zdaniem optymalna liczba!

  17. Michal Zichlarz napisal(a):

    Jak ktoś jest dobry, to awansuje. Może w końcu ktoś w Afryce Wschodniej też “zaskoczy”?

  18. Lolo napisal(a):

    @Biker, oglądasz, , właśnie leci obecnie retransmisja, na PS, Chelsea -Everton, Świetne spotkanie Juana Cuadrado, nowego zawdonika, , naprawdę jest bardzo dynamiczny, , już na mundialu to pokazał.

  19. Biker napisal(a):

    @Lolo
    Nie oglądam ostatnio zbyt wiele.
    Poświęcam czas pewniej bardzo fajnej Pani :-)
    Samo życie.
    Pozdrówko :-)
    No to The Blues radzą sobie coraz lepiej.
    Dobry sezon i tyle ;-)

  20. Lolo napisal(a):

    (; , Wiem jak to jest, Biker,z oglądaniem spotkań i drugimi połówkami,cały czas tego doświadczam, , już od ponad 3 lat,,na szczęście mamy bliskie zainteresowania, czyli
    Ja sport, żona sport, i przyjaciółki, i te przyjaciółki sprawiają że ja mogę oglądać sport,
    bo jej nie ma w domu w tym czasie :D

  21. Lolo napisal(a):

    Pozdrawiam,całą Ekipę Afryka. gola, Lolo nie zniknie po turnieju :)
    czasami poprostu jest mało czasu

  22. Biker napisal(a):

    @ Lolo
    To ty żonaty jesteś :-)
    Miło wiedzieć….
    No coraz więcej możemy się o sobie dowiedzieć :-)
    Moją ulubienice poznałem na portalu randkowym.
    Brzmi może malo przekonywująco ale mogę Ci powiedzieć,.że nikt tak się mną jeszcze nie interesował…..
    Cieszę się z tego co jest narazie :-)
    A jak nam się uda, to w podróż poślubną polecimy na Wybrzeże Kości Słoniowej lub do Ugandy ;-) Ona jest za tym.
    Pozdro:-)

  23. inspiw napisal(a):

    @Biker
    Musicie mi dać trochę czasu jak będę gotowy z meczami to dam znać.Nie chcę nic obiecywać zawczasu bo to potem różnie wychodzi i złośliwość rzeczy martwych jest duża. Ale nagrywałem cały turniej i jak wszystko dobrze pójdzie to powinny być wszystkie mecze.

    Do wszystkich

    Jeśli ktoś będzie chciał jakiś mecz to niech daje znać.

  24. Biker napisal(a):

    @inspiw
    Spokojnie. Uda się to dobrze, a jak nie to świat się nie zawali ;-)

  25. Lolo napisal(a):

    @Biker, no jakoś tak wyszło,w czasie gdy pisaliśmy jeszcze na igolu, spotkałem się z moją wybranką,trzy lata temu bez dwòch miesiecy wźieliśmy cywilniaka i jakoś żyjemy,
    Związek bez wielkich obciążeń,, mamy swoje pasję,i się realizujemy,
    życzę Ci też Wszystkiego dobrego, z Twoją partnerką, a wakacje w Afryce to rzeczywiście byłaby piękna rzecz, tylko nie Egipt :D ani Tunezja. .Nigeria mój ulubiony kraj, to byłoby coś!

  26. Kartagińczyk napisal(a):

    W Nigerii to lepiej uważać, jeszcze z karabinami wyskoczą i będzie trzeba tańczyć w rytm kul. Tunezja już nie jest taka niebezpieczna, w Egipcie chyba gorsza sytuacja, ale mogę się mylić :D

    A co do muzyki etiopskiej – ciekawa, rytmiczna i to, co mi najbardziej się podoba, czyli bezpośredniość, szczere uśmiechy, niczego na siłę i żadnego obnażania.

  27. Biker napisal(a):

    @Lolo
    Dziękuje Ci bardzo, a Wam wytrwalości i szczęścia….bo mnie przeraża ilość rozwodów.
    No ja tak jak pisałem wcześniej marzę o plażach Wybrzeża K.S albo o brzegach Jeziora Wiktorii na południu Ugandy. Ale to narazie tylko marzenia…choć realne :-)
    @Kartagińczyk
    Nigeria jest niebespieczna, a połnoc to już terror Boko Haram. Tunezja nie byłaby ewentualnie złym wyborem :-)

  28. Biker napisal(a):

    @ Kartagińczyk
    A jak wokalistka Ci się widzi?
    Dla mnie zjawiskowa:-)
    @Lolo
    No Igol przyniósł Ci szczęście ;-)
    Rwandę bym też zwiedził…,Zresztą wiele wiele by wymieniać…

  29. Kartagińczyk napisal(a):

    @Biker

    No, wokalistka niczego sobie, jest o czym rozmawiać :D Też bym zwiedził wiele miejsc, nie tylko w Afryce, ale na razie tylko palcem po mapie :)

  30. Kasperczak nie poprowadzi Orłów! | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] niepowodzenia w Pucharze Narodów, gdzie przypomnijmy, reprezentacja Mali nie zdołała wyjść z silnej grupy D, to trener Henryk Kasperczak dalej miał prowadzić reprezentację tego kraju. Zaraz po turnieju [...]

  31. Eliminacje MŚ. Super Orły kontra Lisy Pustyni | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] Marrakeszu Maroko podejmuje Wybrzeże Kości Słoniowej. To szczególne spotkanie dla Herve Renarda, który w 2015 doprowadził „Słonie” do upragnionego mistrzostwa kontynentu. Teraz jest po przeciwnej stronie. Co ciekawe oba zespołu ponownie zagrają przeciwko sobie już w [...]

  32. Nie zobaczymy Pucharu Narodów! | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] Podsumowanie turnieju [...]

  33. Baskowie lepsi od Orłów Kartaginy | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] Podsumowanie turnieju [...]

  34. Podsumowanie dnia. Sami odśpiewali hymny | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] Podsumowanie turnieju [...]

  35. Podsumowanie dnia. Pierwsze zwycięstwo od 7 lat | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] Podsumowanie turnieju [...]

  36. Podsumowanie dnia. Bracia Ayew dali awans | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] Podsumowanie turnieju [...]

  37. Eliminacje Pucharu Narodów. Madagaskarska niespodzianka | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] Podsumowanie turnieju [...]

  38. Eliminacje Pucharu Narodów. Czekanie na finalistów | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] Podsumowanie turnieju [...]

  39. Eliminacje Pucharu Narodów. Ostre strzelanie | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] Podsumowanie turnieju [...]

  40. Eliminacje Pucharu Narodów. Historyczny awans | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] Podsumowanie turnieju [...]

  41. Kasperczak nie poprowadzi Orłów! - Afryka.org napisal(a):

    [...] niepowodzenia w Pucharze Narodów, gdzie przypomnijmy, reprezentacja Mali nie zdołała wyjść z silnej grupy D, to trener Henryk Kasperczak dalej miał prowadzić reprezentację tego kraju. Zaraz po turnieju [...]

  42. Finisz eliminacji Pucharu Narodów. Dramatyczne boje | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] Podsumowanie turnieju [...]

  43. Cudowne dziecko nigeryjskiej piłki | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] Podsumowanie turnieju [...]

  44. Alasana Manneh z awansem | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] Podsumowanie turnieju [...]

  45. Eliminacje Pucharu Narodów. Gambijska niespodzianka | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] Podsumowanie turnieju [...]

  46. Eliminacje Pucharu Narodów. Komory na czele! | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] Podsumowanie turnieju [...]

  47. Eliminacje PNA. Ważne zwycięstwa | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] Podsumowanie turnieju [...]

  48. Eliminacje PNA. Z 0:4 na 4:4! | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] Podsumowanie turnieju [...]

  49. Eliminacje PNA. Popis Ntibazonkizy! | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] Podsumowanie turnieju [...]

  50. Eliminacje PNA. Kolejny gol Ntibazonkizy. Awans „Słoni” i Maroka | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] Podsumowanie turnieju [...]

  51. Podsumowanie eliminacji Pucharu Narodów | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] Podsumowanie turnieju [...]

  52. VAR, sędziowie i COVID | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] Podsumowanie turnieju [...]

  53. Falstart lisów i Faraonów | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] Podsumowanie turnieju [...]

  54. Tylko 12 bramek | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] Podsumowanie turnieju [...]

  55. Katastrofa Algierii. Komory w grze! | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] Podsumowanie turnieju [...]

  56. Puchar Narodów Afryki. Sensacje i rozczarowania | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] Podsumowanie turnieju [...]

  57. Puchar bez „Słoni” | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] Podsumowanie turnieju [...]

  58. Eliminacje Pucharu Narodów. 14 finalistów | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] Podsumowanie turnieju [...]

 

Zamiesc komentarz