Kolejne ligi zawieszają rozgrywki

Kolejne afrykańskie ligi bądź zawieszają, bądź kończą rozgrywki z powodu pandemii koronawirusa. W Ugandzie mistrzem, po 25 kolejkach, ogłoszono jedenastkę Vipers SC. To czwarty w historii tytuł dla jedenastki z miasta Kitende. Podobna sytuacja ma miejsce w Rwandzie, gdzie mistrzem ogłoszono – po 24 kolejkach – wojskowy klub APR. Tytuły mistrzowskie przyznano też TP Mazembe w DR Konga, AS Otoho z sąsiedniego Konga, a także ekipie PWD Bamenda z Kamerunu.

W wielu ligach, jak przykładowo zrobiono w Holandii, nie przyznano tytułu mistrzowskiego. Tak postąpiono w Angoli, Gwinei, w Burkina Faso, Liberii, Etiopii, Nigrze czy Mauritiusie. W Kenii tamtejsze władze będą przekazywały 12 klubom z najwyższej klasy rozgrywkowej po… 100 dolarów miesięcznie. Z kolei w Tunezji wracają powoli do treningów, żeby zacząć kończyć bieżący sezon w sierpniu. Nowy miałby się rozpocząć w październiku.

Nie wiadomo co z Pucharem Narodów Afryki, który planowany jest w Kamerunie w styczniu i lutym przyszłego roku. Do rozegranie zostały jeszcze cztery rundy eliminacyjnych gier. Odwołano mecze w marcu (2 rundy) i w czerwcu, a przecież już jesienią mają ruszyć eliminacje mundialu 2022. W tej sytuacji zaczyna się coraz głośniej mówić, że PNA rozegrany zostanie… latem 2002 roku, na niewiele pół roku przed planowanymi w listopadzie i grudniu tego roku mistrzostwami świata. W piłkarskim kalendarzu wszystko jest przestawione…

Ten wpis zostal opublikowany w poniedziałek, Czerwiec 1st, 2020 o 01:00 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

15 odpowiedzi dla “Kolejne ligi zawieszają rozgrywki”

 1. Kartagińczyk napisal(a):

  Przez tę pandemię wszystko się poprzewracało. Możliwe, że kilka federacji zmieni system rozgrywek na wiosna – jesień, jak to jest na przykład w Szwecji lub na Białorusi.

 2. zich napisal(a):

  dokładnie, spore zamieszanie wszędzie…

 3. Kartagińczyk napisal(a):

  Co ciekawe wychowankiem PWD Bamendy, dla której to pierwsze mistrzostwo Kamerunu w historii – jest Ferdinand Chi Fon. Nawet urodził się w Bamendzie.
  Wychowankami tego klubu są też: Frankline Mudoh (były gracz Legii, Korony i Jezioraka), Jean Ngody (były gracz Górnika Zabrze, Stomilu i Zorzy Dobrzany).
  W Bamendzie grał również Attah Teche Abanda, były piłkarz LZS Piotrówki, obecnie gra w Cyklonie Rogoźnik (klasa okręgowa, grupa śląska IV).

 4. Biker napisal(a):

  Dzisiaj czwarta rocznica śmierci Stephena Keshi…

  http://afrykagola.pl/?p=6342

 5. zich napisal(a):

  Dzięki za przypomnienie Biker. Była to postać w afrykańskiej i nigeryjskiej piłce.

 6. Biker napisal(a):

  Spoko Michał :-) Wiele miłych chwil z niego udziałem dano było mam przeżyć…

 7. Kartagińczyk napisal(a):

  10 lat temu rozpoczęły się MŚ w RPA.

 8. Biker napisal(a):

  … I ten piękny gol w meczu otwarcia R.P.A. – MEKSYK S. Tshabalali :-)
  To była atmosfera!

  https://youtu.be/HFISx1j0kak

 9. Kartagińczyk napisal(a):

  To już dziesięć lat… Turniej, w którym miały się pokazać drużyny z Afryki, a wyszło jak zwykle. Jedynie Ghana wyszła, ale to ledwo, mimo że się solidnie prezentowała. Z USA w 1/8 też miała problemy.

  Z tego turnieju w pamięć utkwiło mi kilka spotkań, choćby Portugalii z Koreą Północną (7:0) czy Argentyny z Niemcami (0:4).

  Trzeci bramkarz Korei Północnej był w rzeczywistości napastnikiem. W Niemczech grał Jerome Boateng, w Ghanie zaś jego brat, Kevin-Prince Boateng. Do tego na trybunach było kolorowo, często wesoło.

 10. Biker napisal(a):

  I słynne wuwuzwle, które już stały się kultowe i są znakiem rozpoznawczym Mistrzostw Świata w RPA 2010…
  Niestety furory ekipy z Czarnego Lądu nie zrobiły niestety…
  Poniżej taka muzyczna pamiątka artysty z Wybrzeża Kości Słoniowej – Alpha Blondy,, Wuwuzela,,

 11. Biker napisal(a):

  Piękna pamiątka…

  https://youtu.be/TH-Q7Q8SeZQ

 12. Biker napisal(a):

  Następna muzyczna pamiątka muzyczna związana z Mistrzostwami Świata w RPA :-)
  Akon pochodzący z Senegalu i inni artyści i znani nam z boisk piłkarskich postacie.
  AKON,, OH AFRICA,, :-)

  https://youtu.be/YI4sDx6SGwA

 13. zich napisal(a):

  jeśli muzycznie, to tylko ten kawałek! K’Naan i Wavin’ Flag!
  https://www.youtube.com/watch?v=WTJSt4wP2ME

 14. Biker napisal(a):

  Czemu tylko ten Michał? Też bardzo dobry tak jak dwa poprzednie zaprezentowane przezemnie. O gustach się nie dyskutuje :-)

 15. Michal Zichlarz napisal(a):

  Mnie z mundialem w RPA właśnie ten się najbardziej kojarzy, ale jak prawisz, każdy ma tam coś swojego.

 

Zamiesc komentarz