Eliminacje MŚ. Koncert Nakoulmy

Na zakończenie afrykańskich eliminacji koncert w wykonaniu piłkarza, którego wszyscy dobrze pamiętają z polskich boisk. Mowa o Prejuce Nakoulmie (na zdjęciu). Dziś 30-letni piłkarz, który grał u nas w takich klubach, jak Górnik Zabrze, Bogdanka Łęczna czy Widzew Łódź, ale też Granica Lubycza Królewska popisał się niesamowitym wyczynem. W meczu przeciwko jedenastce z Republiki Zielonego Przylądka strzelił trzy gole! Dzięki temu Burkina Faso wygrała na zakończenie rozgrywek w grupie D 4:0.

W innym meczu Senegal, który już wcześniej zapewnił sobie awans, w Dakarze ponownie pokonał RPA, tym razem 2:1. Zwycięski gol, po trafieniu Kara Mbodji, padł w ostatniej minucie. „Lwom Terangi” mocno pomogło powtórzenie wcześniej przegranego spotkania z RPA, ale to już inna historia.

Jeszcze raz przypomnijmy piątkę afrykańskich finalistów mundialu 2018. To Nigeria, Senegal, Egipt, Maroko i Tunezja. 1 grudnia w Moskwie dowiemy się, z kim przyjdzie im zagrać. Być może jeden z zespołów stamtąd znajdzie się w grupie z biało-czerwonymi? Zobaczymy.

ELIMINACJE MŚ AFRYKA 2018

Grupa A

8 października 2016, DR Konga – Libia 4:0. Mbokani 6., 56., Bolingi 45., Ndombe 69.

9 października, Tunezja – Gwinea 2:0. Abdennour 58., Akaichi 80.

11 listopada, Libia – Tunezja 0:1. Khazri 50. karny

13 listopada, Gwinea – DR Konga 1:2. Soumah 23. – Kebano 54., Bolasie 56.

31 sierpnia 2017, Gwinea – Libia 3:2. Keita 7., D. Camara 23., A.Bangoura 90.  – Sabbou 87. Zuway 90.

1 września, Tunezja – DR Konga 2:1. Meriah 18. karny, Chalali 47. – Bakambu 43.

4 września, Libia – Gwinea 1:0. El Houn 36.

5 września, DR Konga – Tunezja 2:2. Mbemba 10., M’Poku 48. – Ben Amor 78., Badri 79.

7 października, Gwinea – Tunezja 1:4. N. Keita 37. – Msakni 45., 75., 90., Ben Amor 84.

Libia – DR Konga 1:2. Al Musrati 69. – Bakambu 50., Moke 74.

11 listopada, Tunezja – Libia 0:0

DR Konga – Gwinea 3:1. Sidibe 62. samobójcza, Bolingi 90. karny, Kebano 90. – K.Keita 71.

1. Tunezja 6 14 11-4

2. DR Konga 6 13 14-7

3. Libia 6 4 4-10

4. Gwinea 6 3 6-14

Grupa B

9 października, Algieria – Kamerun 1:1. Soudani 7. – Moukandjo 24.

Zambia – Nigeria 1:2. Mbesuma 71. – Iwobi 32., Iheanacho 42.

12 listopada, Nigeria – Algieria 3:1. Moses 26., 90., Obi 42. – Bentaleb 67.

Kamerun – Zambia 1:1. Aboubakar 45. – Mbesuma 45.

1 września 2017, Nigeria – Kamerun 4:0. Ighalo 29., Mikel 43., Moses 56., Iheanacho 77.

2 września, Zambia – Algieria 3:1. Mwila 6., 32., Mwepu 88. – Brahimi 53.

4 września, Kamerun – Nigeria 1:1. Aboubakar 75. karny – Simon 30.

5 września, Algieria – Zambia 0:1. Daka 67.

7 października, Nigeria – Zambia 1:0. Iwobi 74.

Kamerun – Algieria 2:0. Njie 25., Tchidjui 88.

10 listopada, Algieria – Nigeria 1:1. Brahimi 88. karny – Ogu 62.

11 listopada, Zambia – Kamerun 2:2. Daka 26., Mwila 64. – Anguissa 31., Banana 90.

1. Nigeria 6 14 12-4

2. Zambia 6 8 8-7

3. Kamerun 6 7 7-9

4. Algieria 6 2 4-11

Grupa C

8 października, Wybrzeże Kości Słoniowej – Mali 3:1. Kodija 26., Coulibaly 31. samobójcza, Gervinho 34. – S.Yatabare 18.

Gabon – Maroko 0:0

12 listopada, Mali – Gabon 0:0

Maroko – WKS 0:0

1 września 2017, Maroko – Mali 6:0. Ziyech 19. karny, 61., Boutaib 27., Hakim 72., Fajr 86., Mahi 88.

2 września, Gabon – WKS 0:3. Gradel 53., Doumbia 77., 83.

5 września, Mali – Maroko 0:0

WKS – Gabon 1:2. Cornet 58. – Meye 20., Lemina 30.

6 października, Mali – WKS 0:0

7 października, Maroko – Gabon 3:0. Boutaib 38., 56., 72.

11 listopada, WKS – Maroko 0:2. Dirar 25., Benatia 30.

Gabon – Mali 0:0

1. Maroko 6 12 11-0

2. WKS 6 8 7-5

3. Gabon 6 6 2-7

4. Mali 6 4 1-9

Grupa D

8 października, Senegal – Republika Zielonego Przylądka 2:0. Keita 25., Sow 80.

Burkina Faso – RPA 1:1. Diawara 90. – Furman 81.

12 listopada, Republika Zielonego Przylądka – Burkina Faso 0:2. B. Diawara 2., Nakoulma 29.

RPA – Senegal 2:1. Hlatshwayo 43. karny, Serero 45. – Gassama 66. FIFA ANULOWAŁA TEN MECZ

1 września 2017, Republika Zielonego Przylądka – RPA 2:1. Rocha 33., 38. karny – Rantie 14.

2 września, Senegal – Burkina Faso 0:0

5 września, RPA – Republika Zielonego Przylądka 1:2. Jali 89. – Rodrigues 52., 67.

Burkina Faso – Senegal 1:1. B. Traore 9., N’Diaye 90. samobójcza  – Sarr 27., Mane 75.

6 października, Republika Zielonego Przylądka – Senegal 0:2. Sakho 82., Ndoye 90.

RPA – Burkina Faso 3:1. Tau 1., Zwane 33., Vilakazi 45. – A. Traore 87.

10 listopada, powtórzony mecz RPA – Senegal 0:2. Sakho 16., Mkhize 38. samobójcza

14 listopada, Burkina Faso – Republika Zielonego Przylądka 4:0. Nakoulma 45., 58., 63., Diawara 90.

Senegal – RPA 2:1. Nguette 56., Mbodji 90. – Tau 65.

1. Senegal 6 14 10-3

2. Burkina Faso 6 9 10-6

3. Zielony Przylądek 6 6 4-12

4. RPA 6 4 7-8

Grupa E

7 października, Ghana – Uganda 0:0

9 października, Kongo – Egipt 1:2. Dore 24. – Salah 41., El Said 58.

12 listopada, Uganda – Kongo 1:0. Miya 18.

13 listopada, Egipt – Ghana 2:0. Salah 43., El Said 86.

31 sierpnia 2017, Uganda – Egipt 1:0. Okwi 52.

1 września, Ghana – Kongo 1:1. Partey 86. – Bifouma 18.

5 września, Egipt – Uganda 1:0. Salah 6.

Kongo – Ghana 1:5. Ayet 44. – Partey 27., 45., 69., Boakye 23., 85.

7 października, Uganda – Ghana 0:0

8 października, Egipt – Kongo 2:1. Salah 63., 90. karny – Moutou 88.

12 listopada, Kongo – Uganda 1:1. Baudry 10. – Karisa 11.

Ghana – Egipt 1:1. Gyasi 64. – Shikabala 61.

1. Egipt 6 13 8-4

2. Uganda 6 9 3-2

3. Ghana 6 7 7-5

4. Kongo 6 2 5-12

DO FINAŁÓW AWANSUJĄ ZWYCIĘZCY GRUP.

2 RUNDA WYNIKI

11 listopada (środa) 2015

Mozambik – Gabon 1:0. Pelembe 54.

Sudan – Zambia 0:1. Kalengo 27.

12 listopada (czwartek)

Togo – Uganda 0:1. Miya 39.

Burundi – DR Konga 2:3. Amissi 38., 83. – Bolasie 5., Ndombe 86., 88.

Benin – Burkina Faso 2:1. Sessegnon 45. karny, Babatounde 86. – Nakoulma 51.

Namibia – Gwinea 0:1. N.Keita 28.

Maroko – Gwinea Równikowa 2:0 El Arbi 30., Bammou 66.

13 listopada (piątek)

Komory – Ghana 0:0

Madagaskar – Senegal 2:2. Andriatsima 27., Rakotoharimalala 57. – Konate 70., Mane 80.

Libia – Rwanda 1:0. Al Badri 48. karny

Angola – RPA 1:3. Gelson 3. – Rantie 11., Gabuza 21., Jali 82. karny

Liberia – Wybrzeże Kości Słoniowej 0:1. Bi Cyriac 44.

Niger – Kamerun 0:3. M’Bia 36., Aboubakar 39., Salli 40.

Kenia – Republika Zielonego Przylądka 1:0. Olunga 9.

Mauretania – Tunezja 1:2. N’Diaye 22. – Khazri 61., Chikhaoui 68.

Suazi – Nigeria 0:0

14 listopada (sobota)

Etiopia – Kongo 3:4. Kebede 41., Fikadu 82., Bekele Godo 90. – Bifouma 43., N’Guessi Ondama 63., N’Dinga 75., Binguila 81.

Tanzania – Algieria 2:2. Maguli 44., Samatta 55. – Slimani 71., 75.

Czad – Egipt 1:0. N’Douasel 73.

Botswana – Mali 2:1. Gadibolae 15., Mogorosi 25. – Sow 56.

REWANŻE

14 listopada (sobota)

Gabon – Mozambik 1:0. Karne 4-3. Evouna 2.

15 listopada (niedziela)

Zambia – Sudan 2:0. Musonda 59., Kalengo 81.

DR Konga – Burundi 2:2. N’Kololo 19., Bolasie 77. karny – Mbokani 28. samobójcza, Razak 89. karny

Gwinea Równikowa – Maroko 1:0. Rui 15.

Uganda – Togo 3:0. Massa 4., Miya 41., 45.

Gwinea – Namibia 2:0. Sylla 44., N.Keita 80.

17 listopada (wtorek)

Kamerun – Niger 0:0

Kongo – Etiopia 2:1

Ghana – Komory 2:0

Rwanda – Libia 1:3

Nigeria – Suazi 2:0

Wybrzeże Kości Słoniowej – Liberia 3:0

Tunezja – Mauretania 2:1

Burkina Faso – Benin 2:0

Republika Zielonego Przylądka – Kenia 2:0

Egipt – Czad 4:0

Senegal – Madagaskar 3:0

Mali – Botswana 2:0

RPA – Angola 1:0

Algieria – Tanzania 7:0

I RUNDA

11 październik (niedziela) 2015

Malawi – Tanzania 1:0. Pierwszy mecz 0:2.

Etiopia – Wyspy Świętego Tomasza i Książęce 3:0. Pierwszy mecz 0:1

Kenia – Mauritius 0:0. Pierwszy mecz 5:2

13 października (wtorek)

Madagaskar – Republika Środkowoafrykańska 2:2. Pierwszy mecz 0:3

Burundi – Seszele 2:0. Pierwszy mecz 1:0

Sierra Leone – Czad 2:1. Pierwszy mecz 0:1

Namibia – Gambia 2:1. Pierwszy mecz 1:1

Niger – Somalia 4:0. Pierwszy mecz 2:0

Gwinea-Bissau – Liberia 1:3. Pierwszy mecz 1:1

Lesotho – Komory 1:1. Pierwszy mecz 0:0

Botswana – Erytrea 3:1. Pierwszy mecz 2:0

Mauretania – Sudan Południowy 4:0. Pierwszy mecz 1:1

Suazi – Dżibuti przełożony 2:1. Pierwszy mecz 6:0

ONI REPREZENTOWALI AFRYKĘ NA MŚ

1934 Włochy – Egipt (I runda)

1970 Meksyk – Maroko (I runda)

1974 RFN – Zair (I runda)

1978 Argentyna – Tunezja (I runda)

1982 Hiszpania – Kamerun, Algieria (I runda)

1986 Meksyk – Maroko (1/8 mundialu), Algieria (I runda)

1990 Włochy – Kamerun (ćwierćfinał), Egipt (I runda)

1994 USA – Nigeria (1/8 mundialu), Kamerun, Maroko (I runda)

1998 Francja – Nigeria (1/8 mundialu), RPA, Kamerun, Maroko, Tunezja (I runda)

2002 Japonia, Korea Południowa – Senegal (ćwierćfinał), Kamerun, Nigeria, RPA, Tunezja (I runda)

2006 Niemcy – Ghana (1/8 mundialu), Angola, WKS, Togo, Tunezja (I runda)

2010 RPA – Ghana (ćwierćfinał), RPA, Nigeria, WKS, Kamerun, Algieria (i runda)

2014 Brazylia – Nigeria, Algieria (1/8 mundialu), WKS, Ghana, Kamerun

2018, Rosja – Nigeria, Senegal, Egipt, Maroko, Tunezja

PODSUMOWANIE

Kamerun – 7 razy w finałach

Nigeria – 6 razy

Tunezja, Maroko – 5 razy

Algieria – 4 razy

RPA, Ghana, Wybrzeże Kości Słoniowej, Egipt – 3 razy

Senegal – 2 razy

Zair/DR Konga, Angola, Togo – 1 raz

Łącznie 13 reprezentacji

Ten wpis zostal opublikowany w wtorek, Listopad 14th, 2017 o 22:53 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

5 odpowiedzi dla “Eliminacje MŚ. Koncert Nakoulmy”

  1. Biker napisal(a):

    https://youtu.be/xrg9LMiQjlQ
    Skrót meczu Burkina Faso vs Cabo Verde!
    Szkoda, że to był mecz już bez znaczenia. Mimo to świetne pożegnanie eliminacji:-)

  2. Biker napisal(a):

    https://youtu.be/QD3zjUCeCi4
    A to wczorajszy friumf Nigerii z Argentyną w Krasnodarze 4:2 :-)

  3. Kartagińczyk napisal(a):

    Tunezja, Egipt i Senegal będą losowane z trzeciego koszyka, a Nigeria i Maroko z czwartego.

    1 – Rosja, Niemcy, Brazylia, Portugalia, Argentyna, Belgia, Polska, Francja.
    2 – Hiszpania, Peru, Szwajcaria, Anglia, Kolumbia, Meksyk, Urugwaj, Chorwacja.
    3 – Dania, Islandia, Kostaryka, Szwecja, Tunezja, Egipt, Senegal, Iran.
    4 – Serbia, Nigeria, Australia, Japonia, Maroko, Panama, Korea Południowa, Arabia Saudyjska.

  4. Kartagińczyk napisal(a):

    Marc Wilmots nie będzie już dłużej selekcjonerem reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej.

  5. zich napisal(a):

    Być może zastąpi go Kolo Toure. Kto wie?

 

Zamiesc komentarz