Wrzawa wokół nowego napastnika Legii

W GHANIE NIE BRAKUJE PIŁKARSKICH TALENTÓW. FOT. MICHAŁ ZICHLARZ

Zespół mistrza Polski zakontraktował nowego piłkarza. Jest nim mierzący 190 cm wzrostu Sadam Sulley. Niewiele o nim wiadomo. Warszawianie pozyskują go z drugoligowego klubu z Akry o nazwie Vision FC. Wielu już zdążyło obśmiać ten transfer.

Z kompilacji zagrań na YouTube dowiadujemy się, że Sulley gra z przodu, jest chyba dość wysoki, umie trafić do pustej bramki oraz zdarza mu się dobrze opanować piłkę na piachu. Każda z tych cech istotnie uprawnia go, by marzyć o rozdawaniu kart w Ekstraklasie” – pisze prześmiewczo weszlo.com.

Parę miesięcy temu w ten sam sposób dezawuowano umiejętności Djibrila Diaw, którego pozyskała Korona Kielce, po czym okazało się, że wysoki środkowy obrońca z Senegalu świetnie radzi sobie na naszych boiskach. ZOBACZ TEKST TOP 10 NAJLEPSZYCH TRANSFERÓW WIOSNY

Jak będzie w przypadku 20-letniego Sulleya pokaże życie czy raczej boisko. Wiadomo, na początku na będzie mu łatwo, ale kto wie, może okaże się prawdziwym odkryciem. Oby tak było, bo w ostatnim czasie brakuje w Ekstraklasie prawdziwych afrykańskich gwiazd.

Co do Sulleya… W Ghanie i w Akrze byłem dwukrotnie. Po raz pierwszy w 2008 roku, przy okazji Pucharu Narodów, a potem cztery lata później. Miałem wtedy okazję popatrzeć, jak grają i trenują zawodnicy m.in. Liberty Professionals. To klub z Akry, który słynie z produkcji gwiazd światowego formatu. Dość powiedzieć, że w przeciągu ledwie 20 lat istnienia dochował się takich zawodników, jak Michael Essien, Sulley Muntari, Asamoah Gyan czy Kwadwo Asamoah.

Za pracę z młodzieżą odpowiadał czy odpowiada tam jednak Sellas Tetteh, który z młodzieżową reprezentacją Ghany zdobył mistrzostwo świata. ZOBACZ TEKST SPOTKANIE Z TRENEREM MISTRZÓW ŚWIATA.

Wtedy, w meczu Liberty przeciwko Heart of Lions (5:1) zwróciłem uwagę na lewego obrońcę Francisa Mortona. Teraz 24-latek ma już na swoim koncie kilkanaście występów w pierwszej reprezentacji „Czarnych Gwiazd”. W Akrze przekonałem się, że wielkich talentów tam nie brakuje. Czy jednym z nich okaże się Sadam Sulley z Vision FC pokaże czas.

ZOBACZ TEKSTY Z GHANY

Trening nad brzegiem oceanu

Tam gdzie szkolą najlepszych piłkarzy

Taksówką po boisku, po którym biegał Essien

Po nieprzespanej nocy na mecz

Zapłacił za niego kolega z boiska

Z Piotrówki do Afryki

Ten wpis zostal opublikowany w środa, Maj 25th, 2016 o 13:48 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

2 odpowiedzi dla “Wrzawa wokół nowego napastnika Legii”

  1. Biker napisal(a):

    Kpiny, kpinami ale mam nadzieję że zawodnik sam się obroni…

  2. Michal Zichlarz napisal(a):

    Pisać, mówić, komentować można wiele, a jak zawsze wszystko zweryfikuje boisko. Oby się chłopakowi udało!

 

Zamiesc komentarz