Korespondencja z Ghany. Takówką po boisku, po którym biegał Essien

PO TYM BOISKO CZY RACZEJ KLEPISKU W AWUTA BEREKU BIEGAŁ PRZED LATY SAM MICHAEL ESSIEN. FOT. MICHAŁ ZICHLARZ

Jeśli ktoś może sobie wyobrazić najgorsze z możliwych boisk, a raczej tragicznych klepisk do gry w futbol, to to w miejscowości Awutu Bereku niespełna godzinę jazdy z Akry, mogłoby kandydować do miana niechlubnego numeru 1. Trawy tam nie uświadczysz. To piaszczyste klepisko, na którym dodatkowo różnica poziomów pomiędzy jedną boczną częścia, a drugą wynosi na oko koło pięciu metrów. Atakować też łatwiej na bramkę położoną tuż przy drodze, bo jest z górki.

Właśnie w takich warunkach rozegrano drugoligowe spotkanie w lidze w Ghanie pomiędzy zespołami  Leoze FC, a Oakzeel FC. Wygrali goście 1:0. Pomogło im na pewno to, że w drugiej części nie musieli tak często biegać pod górkę. Na dodatek mieli międzynarodowy skład. W zespole Oakzeel było pięciu piłkarzy z Ghany, pięciu z Nigerii i jeden z Wybrzeża Kości Słoniowej.

PODCZAS MECZU LEOZE FC Z OAKZEEL PO BOISKU SPACEROWAŁO STADKO BARANÓW. FOT. MICHAŁ ZICHLARZ

Co ciekawe w trakcie meczu po boisku przejechała taksówka. O mały włos, a nie rozjechałaby jednego z zawodników. Potem brzegiem klepiska przespacerowało się stado owiec. Było naprawdę ciekawie. Taki afrykański koloryt, którego pod inną szerokością geograficzną nie uświadczysz.

Jeden z działaczy klubu z Oakzeel FC powiedział mi, że szefem klubiku z Awutu Bereku jest żona Michaela Essiena, gwiazdora reprezentacji Ghany. To nie do końca prawda. – Naszym sponsorem jest miejscowy biznesmen, a Michael Essien zaczynał swoją karierę w naszym klubie. Sam z nim grałem i trenowałem. Teraz mam w zespole samych nastolatków. Najstarszy zawodnik ma osiemnaście lat – mówił mi Alex Acqueh, trener zespołu z Awutu Bereku.

Ten wpis zostal opublikowany w poniedziałek, Kwiecień 16th, 2012 o 00:54 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

3 odpowiedzi dla “Korespondencja z Ghany. Takówką po boisku, po którym biegał Essien”

  1. gandi napisal(a):

    fajnie by było panie Michale gdyby pan wrzucił jakieś zdjęcia

  2. Michal Zichlarz napisal(a):

    Zdaje sobie sprawę, ale pewnych rzeczy nie przeskoczę. Internet w hotelu St. Martin w Akrze chodzi tragicznie wolno, nie jestem w stanie wrzucić i załadować zdjęć na bloga. Próbowałem i próbuję na wszystkie sposoby ale nie wychodzi. Będzie to możliwe chyba dopiero po powrocie.

  3. Zdjęcia z Ghany | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] uzupełnić tak, jak należy. Zachęcam do ich obejrzenia. Można na przykład zobaczyć, na jakim boisku przed laty biegał słynny Michael Essien, obecnie jedna z gwiazd Chelsea. PREZYDENT KLUBU OAKZEEL FC OMEJE OKECHUKWU VALENTINE (Z LEWEJ) [...]

 

Zamiesc komentarz