Były król strzelców Ekstraklasy już strzela. Gol i asysta

TAKESURE CHINYAMA ZAGRAŁ WCZORAJ W BARWACH LZS PIOTRÓWKACH. OBOK IRENEUSZ STRYCHACZ. FOT. MICHAŁ CHWIEDUK

Po prawie pięciu latach przerwy Takesure Chinyama znowu zagrał na polskich boiskach. W sobotę napastnik z Zimbabwe zagrał w trzecioligowym meczu LZS Piotrówka z Szombierkami Bytom. Jego drużyna wygrała 2-1, a 33-letni piłkarz najpierw zanotował asystę, a potem strzelił zwycięską bramkę i pomógł swojej drużynie w odniesieniu pierwszej wygranej w tym sezonie.

Chinyama przyjechał do Polski w zeszłym tygodniu. Doświadczony piłkarz, który w latach 2007-11 należał do czołowych strzelców Ekstraklasy, na razie zakotwiczył w LZS Piotrówka. Klub z Opolszczyzny słynie z tego, że grało czy gra tam wielu zawodników z Czarnego Lądu. Teraz jest kolejny.

Po tygodniu pobytu w Polsce Chinyama wystąpił w III-ligowym spotkaniu przeciwko Szombierkom. Co ciekawe, swoje ostatnie spotkanie w Ekstraklasie w maju 2011 rok zagrał w barwach Legii przeciwko innej bytomskiej drużynie Polonii, zmienił wtedy w 82 minucie Michała Kucharczyka.

Debiut znanego piłkarz w małym klubie spod Strzelec Opolskich wywołał duże zainteresowanie. Na mecz do Piotrówki przyjechała nawet ekipa Canal +. Materiał z powrotu Takesura na polskie boiska ma być pokazany w poniedziałek.

Chinyama zamiast się rozgrzewać udzielał wywiadu telewizji. Nie przeszkodziło mu to jednak w pokazaniu tego co potrafi, a potrafi trafiać do bramki rywala.

W 11 minucie strzelał na bramkę Szombierek, bramkarz odbił piłkę, a do siatki wpakował ją Dawid Krzemień. Potem gola zdobył sam Chinyama. Trafił na 2-1 w 38 minucie, co jak się okazało było zwycięskim trafieniem.

Dla LZS Piotrówka było to pierwsze zwycięstwo w 17 ligowych meczach. Drużyna z Piotrówki z 7 punktami na koncie zamyka tabelę III ligi opolsko-śląskiej.

- Potrzebuję jeszcze z dwóch tygodni czasu, dwóch tygodni treningów, żeby dojść do formy – tłumaczy nam piłkarz. W Wielką Sobotę zagra w meczu przeciwko rezerwom Ruchu Chorzów na wyjeździe.

TEKST UKAZAŁ SIĘ NA PORTALU INTERIA.PL

Ten wpis zostal opublikowany w niedziela, Marzec 20th, 2016 o 13:46 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

Jedna odpowiedz dla “Były król strzelców Ekstraklasy już strzela. Gol i asysta”

  1. Oni strzelali w Ekstraklasie (10) | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] Co do Chinyamy, to znowu ma przyjechać do Polski! Wiele wskazuje na to, że wiosną ponownie będzie grał w barwach klubu z opolskiego LZS Piotrówka. [...]

 

Zamiesc komentarz