Były reprezentant Polski: Uche przed Olisadebe

PAWEŁ SIBIK PRACUJE TERAZ W RODZINNYM DZIERŻONIOWIE. FOT. MICHAŁ CHWIEDUK

Trwa plebiscyt na „Najlepszych afrykańskich piłkarzy, którzy grali w Polsce”. Przypomnę, że pod koniec marca minie 25 lat, kiedy pierwszy zawodnik z Czarnego Lądu zagrał w Polsce. Był to Zambijczyk Noel Sikhosana.

O zdanie dotyczące wytypowania swojej „10” poprosiłem Pawła Sibika. To były reprezentant Polski, uczestnik mundialu w Korei i Japonii w 2002 roku i jeden z najlepszych, jeżeli nie najlepszy gracz w historii Odry Wodzisław. W ekstraklasie wystąpił w sumie w 192 meczach i zdobył 28 bramek. Przez kilkanaście lat występował z większością czy przeciwko większości graczy z Afryki, którzy są na liście.

Na liście Pawła numerem jeden jest Kalu Uche. Numer 2 to Emmanuel Olisadebe. Przypomnę, że Paweł był z nim w kadrze na azjatyckie mistrzostwa świata. Razem zagrali w meczu przeciwko USA, który biało-czerwoni, na pożegnanie turnieju wygrali 3:1. Wysoko na jego liście jest Ferdinand Chi Fon (5 lokata), którego doskonale pamięta z boiska.

Przypomnę, że głosować może każdy do końca kwietnia, wysyłając swoją „10” w komentarzu, poprzez konto Afrykagola na Facebooku czy wysyłając maila na adres: zich2@interia.pl.

PAWEŁ SIBIK

1. Kalu Uche 2. Emmanuel Olisadebe 3. Dickson Choto 4. Abdou Razack Traore 5. Ferdinand Chi Fon 6. Saidi Ntibazonkiza 7. Emmanuel Ekwueme 8. Keneth Zeigbo 9. Tekesure Chinyama 10.Prejuce Nakoulma

Ten wpis zostal opublikowany w piątek, Marzec 4th, 2016 o 08:00 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

3 odpowiedzi dla “Były reprezentant Polski: Uche przed Olisadebe”

 1. Biker napisal(a):

  Popraw Michał tytuł artykulu ;-)
  Reprezentant a nie reprezentanta :-)
  Czyli Kalu i Oli nadal zdecydowanymi faworytami plebiscytu…

 2. Michal Zichlarz napisal(a):

  dzięki Biker!

 3. Biker napisal(a):

  W porządku Michał :-)
  Mały błąd literowy…

 

Zamiesc komentarz