Eto’o rządzi w kadrze

W Kamerunie mają kłopot. Coraz więcej osób uważa, że w ekipie „Nieposkromionych Lwów” zbyt wiele do powiedzenia ma Samuel Eto’o. Niektórzy uważają nawet, że razem z trenerem ustala on kadrę i skład reprezentacji. W ostatnich dniach oliwy do ognia dolał jeszcze słynny Roger Milla.

Eto’o to od lat jeden z najlepszych piłkarzy, jacy pojawili się na Czarnym Lądzie. To zawodnik, który w historii Pucharów Narodów Afryki zdobył najwięcej goli. Ustrzelał tych bramek 18. Ten swoisty rekord ustanowił zresztą podczas meczu, który miałem przyjemność oglądać. Było to podczas PNA w 2008 roku w meczu z Sudanem w Tamale, na północy Ghany.

Eto’o z powodzeniem radzi też sobie w Europie. W zeszłym roku wygrał Ligę Mistrzów z Barceloną, a w tym z Interem Mediolan. Od kilku miesięcy jest też kapitanem reprezentacji Kamerunu. Opaskę przejął od Riogoberta Songa. Francuski selekcjoner „Nieposkromionych Lwów” Paul Le Guen tłumaczył, że zrobił to po to, żeby jeszcze bardziej zaangażować Eto’o w sprawy reprezentacji. Na pytanie dziennikarza magazynu „World Soccer” czy prawdziwe są sugestie dotyczące tego, że piłkarz decyduje też o ustalaniu składu kadry, Le Guen odpowiedział:

„To zupełny nonsens. Słucham oczywiście co ma do powiedzenia, wymieniamy poglądy na wiele spraw, ale wszystkie sprawy personalne i decyzję kadrowe podejmuję osobiście” – tłumaczy szkoleniowiec Kameruńczyków.

Eto’o zaatakował ostatnio inny były świetny reprezentant „Nieposkromionych Lwów” Roger Milla. Jeden z bohaterów mistrzostw świata w 1990 roku stwierdził, że obecny kapitan reprezentacji ma zły wpływ na młodszych kolegów w kadrze i nie gra tak dobrze w narodowej jedenastce, jak robi to w Europie. Poszło też o to, że Eto’o zachował się niegrzecznie w stosunku do Milli i jego kolegów podczas styczniowego Pucharu Narodów Afryki w Angoli.

Eto’o mocno dotknęły te słowa. Stwierdził nawet, że rozważa czy nie zrezygnować z występu na mistrzostwach świata! Oby cała awantura poszła w niepamięć, bo trudno sobie wyobrazić reprezentację Kamerunu bez takiego piłkarza jak Samuela Eto’o.

Ten wpis zostal opublikowany w poniedziałek, Maj 31st, 2010 o 14:26 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

3 odpowiedzi dla “Eto’o rządzi w kadrze”

  1. Eto’o kupuje zegarki | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] Zobacz więcej w artykule “Eto’o rządzi w kadrze”. [...]

  2. Nieposkromione Lwy wczoraj i dziś | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] Zobacz co Milla powiedział o Eto’o. [...]

  3. Awans Kamerunu. Pora na play-off. Eliminacje MŚ | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] a zwycięskiego gola w 42 minucie zdobył Aurelian Chedjou. Na boisku przez godzinę przebywał Samuel Eto’o. Kapitan “Nieposkromionych Lwów” ma szansę poprowadzić swój zespół do siódmych [...]

 

Zamiesc komentarz