Kto, gdzie i z kim w listopadzie?

TAK CIESZYLI SIĘ PIŁKARZE AL-AHLI PO ZDOBYCIU KLUBOWEGO MISTRZOSTWA AFRYKI W ZESZŁYM ROKU. FOT. M.ZICHLARZ

To będzie jeden z najważniejszych miesięcy w afrykańskim futbolowym kalendarzu w tym roku. I to zarówno na szczeblu klubowym, jak i przede wszystkim reprezentacyjnym. Ale po kolei. Już jutro pierwszy z dwóch finałowych meczów w Africain Champions League. Orlando Pirates podejmuje u siebie najbardziej utytułowaną klubową jedenastkę na Czarnym Kontynencie, egipski Al-Ahly. Pytanie, czy po raz drugi tytuł zdobędzie zespół z RPA czy po raz ósmy “Czerwone Diabły”? Obie jedenastki spotkały się już w rozgrywkach grupowych i tam nie było wątpliwości kto jest lepszy. Jak będzie jutro i w przyszłą niedzielę? Ja obstawiam Al-Ahli, ale wszystko jest możliwe.
Przy klubowym finale dygresja. Rok temu poleciałem na decydujące mecze afrykańskiej Ligi Mistrzów do Tunisu. To był świetny wyjazd i spore przeżycie. Szczególnie jak w nocy z kibicami wracałem do Hammameth czy raczej do pośredniej stacji Bir Bou Regba pociągiem. Na szczęście odbyło się bez przygód.
Po klubowych finałach przyjdzie czas na rozstrzygnięcia na szczeblu reprezentacji. Poznamy pięć zespołów, które reprezentować będą Afrykę na przyszłorocznym mundialu w Brazylii. Na razie pewni swego mogą być w Ghanie. Także mistrzowie kontynenty czyli “Super Orły” w Nigerii są w świetnej wyjściowej pozycji. Reszta dalej walczy. Początek decydujących eliminacyjnych meczów 16 listopada, a ostatnich finalistów poznamy trzy dni później.
FUTBOLOWY LISTOPAD W AFRYCE
Africain Champions League
2 listopada (sobota), godz. 20.30, Orlando Pirates – Al-Ahli
10 listopada (niedziela), godz. 18, Al-Ahli – Orlando Pirates
Eliminacje mistrzostw świata, play-offy
16 listopada (sobota), godz. 16, Nigeria – Etiopia (2:1)
godz. 19, Senegal – Wybrzeże Kości Słoniowej (1:3)
17 listopada (niedziela), godz. 15.30, Kamerun – Tunezja (0:0)
godz. 18, Egipt – Ghana (1:6)
19 listopada (wtorek), godz. 19.15, Algieria – Burkina Faso (2:3)

Ten wpis zostal opublikowany w piątek, Listopad 1st, 2013 o 06:30 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

2 odpowiedzi dla “Kto, gdzie i z kim w listopadzie?”

  1. Paweł napisal(a):

    Dlaczego pan Michał zainteresował się futbolem w Afryce>?

  2. Michal Zichlarz napisal(a):

    Tak wyszło, że się zainteresowałem. Jestem dziennikarzem sportowym od nastu lat, wcześniej sam grałem w piłkę, a że regularnie zacząłem odwiedzać Afrykę, to zainteresowanie futbolem było naturalne. Tak jak oddychanie. Z pozdrowieniem.

 

Zamiesc komentarz