Z Legii do Piotrówki

Jesienią zeszłego roku utalentowany napastnik z Zimbabwe Kelvin Bulaji był na sprawdzianach w zespole Młodej Ekstraklasy Legii Warszawa. Uczestniczył w treningach, grał w sparingach, ale kontraktu z zespołem ze stolicy nie podpisał. Teraz 20-letni zawodnik znowu pojawił się w Polsce. Zagrał nawet w ligowym spotkaniu. W sobotę wystąpił w meczu III ligi pomiędzy Szombierkami Bytom, a LZS Piotrówka (0:0). Zdaniem działaczy klubu z Opolszczyzny Bulaji ma wszelkie dane ku temu, by zastąpić w Piotrówce Idrissę Cisse, który wiosną zdobywał bramkę za bramką dla Piotrówki, a teraz świetnie radzi sobie w pierwszoligowym Energetyku ROW Rybnik, gdzie też regularnie trafia do siatki. O Bulajim głośno było ostatnio w Zimbabwe. Duży artykuł poświęciła mu gazeta “The Herald”.

Ciekawe, jak młodemu napastnikowi z Zimbabwe pójdzie teraz na naszych boiskach? Oby był równie skuteczny co Idrissa Cisse czy Frank Adu Kwame, którzy teraz, dzięki bramkom strzelanym w Piotrówce, grają w solidnych ligowych klubach.

Ten wpis zostal opublikowany w poniedziałek, Sierpień 19th, 2013 o 07:07 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

3 odpowiedzi dla “Z Legii do Piotrówki”

  1. mateuszmleczak napisal(a):

    http://mwnation.com/gerald-phiri-jnr-off-to-poland/ Michał, tutaj wyczytałem że do Piotrówki przyjechał także Gerald Papa Phiri Jnr. Wiesz może czy został zawodnikiem LZS-u? Pozdrawiam

  2. Michal Zichlarz napisal(a):

    Papa Phiri faktycznie przyjechał i jest w Piotrówce. Piłkarz z Malawi prezentuje się ponoć bardzo dobrze. Zobaczymy, jak sobie poradzi w III-ligowym klubie.

  3. Piotrówka w strojach reprezentacji Polski (zdjęcia) | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] świetnie zaczęli, bo prowadzili nawet 2:1. Drugą bramkę dla miejscowych zdobył Kelvin Bulaji. Ten 20-letni napastnik z Zimbabwe trafił do Piotrówki kilka tygodni temu. Już zaczyna się o nim mówić, że może pójść w ślady Idrissy Cisse, który tak dobrze [...]

 

Zamiesc komentarz