Nigeria wycofała się z Mistrzostw Narodów Afryki

Od razu uspokajam. Nie chodzi o prestiżowy Puchar Narodów, ale o turniej, który CAF czyli Afrykańska Konfederacja Piłkarska, wprowadziła dla reprezentacji, w których mogą występować wyłącznie zawodnicy grający w lokalnych ligach. Taki Prejuce Nakoulma nie mógłby więc już zagrać w eliminacjach i przyszłorocznym turnieju, styczeń – luty, który odbędzie się na boiskach Republiki Południowej Afryki.

Te zawody będą już III Mistrzostwami Narodów Afryki (CHAN). Poprzednie rozegrano w 2011 roku w Sudanie, kto wtedy wygrał i jak wyglądał ten turniej zobaczycie we wpisie tutaj.

W przyszłorocznym turnieju na pewno nie zagra ekipa Nigerii. Władze futbolowe w tym kraju postanowiły oszczędzić kosztów i wycofać reprezentację złożoną z piłkarzy grających w tym kraju, z eliminacyjnych spotkań z Wybrzeżem Kości Sloniowej… Szkoda, że tak się stało. W Nigerii wiele klubów ma oparcie w lokalnych władzach. Poszczególni gubernatorzy utrzymują całe i nieźle prosperujące zespoły klubowe, o tym pisałem w książce „Afryka gola!”, a tutaj nie ma pieniędzy na wystawienie lokalnej reprezentacji, na dwumecz w sumie z WKS. Wstyd.

Z pewnością skorzystają na tym inni. Wybrzeże już może się cieszyć z gry na boiskach w RPA. Kolejne zespoły poznamy w eliminacjach, które już się toczą.

ELIMINACJE MISTRZOSTW NARODÓW AFRYKI

Strefa Północna (awansują dwa zespoły)

22 czerwca: Algieria – Libia, Tunezja – Maroko. Rewanże 6 lipca

Strefa Zachodnia A (awansują dwa zespoły)

22 czerwca: Senegal – Mauretania, Mali – Gwinea. Rewanże 6 lipca

Strefa Zachodnia B (awansują 3 zespoły)

22 czerwca: Benin – Ghana, Burkina Faso – Niger, Wybrzeże Kości Słoniowej – Nigeria (awans WKS)

Strefa Centralna (awansują 3 zespoły)

22 czerwca: Kamerun – Gabon, DR Konga – Kongo. Rewanże 6 lipca. Przegrani zagrają w dwumeczu o jedno premiowane awansem miejsce.

Strefa Centralno-Wschodnia (awansują 3 zespoły)

22 czerwca: Burundi – Sudan, Etiopia – Rwanda, Tanzania – Uganda. Rewanże 6 lipca

Strefa Południowa (awansują 2 drużyny + gospodarz RPA)

22 czerwca: Mauritius – Zimbabwe, Seszele – Namibia, Angola – Suazi, Zambia – Botswana. Rewanże 6 lipca.

Kolejna runda, w której zagrają zwycięzcy dwumeczów, odbędzie się w dniach 27 lipca, 10 sierpnia.

Ten wpis zostal opublikowany w środa, Kwiecień 17th, 2013 o 14:30 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

2 odpowiedzi dla “Nigeria wycofała się z Mistrzostw Narodów Afryki”

  1. Standup231 napisal(a):

    Witam panie Michale czy wiadomo kiedy zostanie wybrany gospodarz pna 2019?

  2. Michal Zichlarz napisal(a):

    Decyzja ma być podjęta przy okazji Mistrzostw Narodów Afryki, które w styczniu i lutym prysyyłego roku odbędą się w RPA. Tutaj link do tekstu o krajach, które starają się o organizację imprezy: http://afrykagola.pl/?p=3610

 

Zamiesc komentarz