Gdzie następne Puchary Narodów?

Kolejne mistrzostwa Czarnego Lądu rozegrane zostaną za dwa lata w Maroko. To wiadomo. Wiadomo też, że turniej w 2017 roku rozegrany zostanie w Libii. Tak naprawdę PNA miał być rozegrany w tym kraju już teraz, ale z uwagi na sytuację polityczną i zniszczenia spowodowane wojną domową, władze Afrykańskiej Konfederacji Piłkarskiej zdecydowały, że o zamianie z RPA terminami imprezy.

ZOBACZ TEKST ZAMIENIĄ SIĘ MISTRZOSTWAMI Z RPA.

Czy Libia w 2017 będzie gotowa do tego, żeby gościć 16 najlepszych afrykańskich reprezentacji? Na dziś trudno na to pytanie jednoznacznie odpowiedzieć. Sytuacja w krajach Afryki Północnej dalej jest przecież bardzo napięta.

A gdzie mogą się odbyć kolejne Puchary Narodów? Już trwa walka o gospodarza w 2019 roku. Właśnie co zgłosiła się Piłkarska Federacja Demokratycznej Republiki Konga. „Lamparty” dwa razy triumfowały dotychczas w mistrzostwach kontynentu, ale jeszcze ani razu nie gościły najlepszych. Teraz wreszcie oficjele chcą postarać się o organizację tej imprezy. Mecze miałyby się odbywać na stadionie w stolicy w Kinszasie i w Lubumbashi, gdzie na co dzień gra przecież jedna z najlepszych afrykańskich klubowych jedenastek TP Mazembe.

O organizację turnieju DR Konga nie będzie jednak łatwo. Puchar Narodów w 2019 u siebie, chcą też bowiem zorganizować: Nigeria, Kenia, Liberia i Algieria.

Ci pierwsi byli organizatorami mistrzostw Czarnego Kontynentu w 1980 i 2000 roku. Z kolei Algieria gościła najlepsze afrykańskie jedenastki w 1990. Dla DR Konga, Kenii i Liberii byłby to pierwszy tak poważny turniej.

NAJBLIŻSZE PUCHARY NARODÓW

2015 – Maroko

2017 – Libia

2019 – Nigeria, Liberia, Kenia, Algieria, DR Konga (?)

Ten wpis zostal opublikowany w wtorek, Luty 19th, 2013 o 11:59 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

 

Zamiesc komentarz