Puchar Narodów w Eurosporcie. 36 dni do mistrzostw Afryki

Rośnie gorączka przed PNA. Widzę coraz więcej zapytań w związku z turniejem, który od 19 stycznia do 10 lutego 2013 roku odbędzie się na pięciu stadionach Republiki Południowej Afryki, w Johannesburgu, Durbanie, Port Elizabeth, Nelspruit i Rustenburgu. Wszystkie 32 mecze będą pokazywane w stacji Eurosport i Eurosport 2. Transmituje ona futbolowe imprezy od 1994 roku. Turniej w RPA będzie więc już jedenastym kolejnym. Już też wiadomo, że w styczniu 2015 Eurosport pokaże kolejny Puchar Narodów. Jubileuszowe 30 mistrzostwa Czarnego Lądu odbędą się wtedy w Maroko.

Co do najbliższego PNA… Jak w ostatnich zawodach na boiskach Gabonu i Gwinei Równikowej, tak i na początku przyszłego roku, w turnieju ma szansę zagrać dwóch zawodników z naszej ekstraklasy, chodzi o Prejuce Nakoulmę z Górnika Zabrze i Abdou Razacka Traore z Lechii Gdańsk. Mam nadzieję, że do tego czasu obaj nie zmienią przynależności klubowej o czym ostatnio głośno. TUTAJ O PRZYSZŁOŚCI NAKOULMY, A TU O TRAORE. Obaj piłkarze znaleźli się w szerokiej kadrze Burkina Faso na turniej w RPA. Tutaj podział na grupy w XXIX Pucharze Narodów.

Ten wpis zostal opublikowany w piątek, Grudzień 14th, 2012 o 09:50 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

 

Zamiesc komentarz