Ile lat ma Olisadebe?

W dzisiejszej gazecie Fakt, który jest patronem medialnym „Afryka gola!”, pojawił się fragment z jednego z podrozdziałów dotyczący wieku piłkarzy. Na Czarnym Lądzie wielu futbolistów ma problemy z… wiekiem, a raczej z ustaleniem dokładnej daty urodzin. Dotyczy to takich zawodników, jak Obafemi Martins, Taribo West, El Hadji Diouf czy nasz Emmanuel Olisadebe.

Fragment z rozdziału VII książki „Afryka gola!”:

„Kontrowersje pojawiały i pojawiają się też w przypadku Emmanuela Olisadebe, pierwszego czarnoskórego reprezentanta Polski. Zdaniem niektórych “Oli” jest starszy, niż wskazują na to oficjalne dokumenty. W nich jako data urodzenia figuruje w nich 22 grudnia 1978 rok, Warri.
Najdalej w podejrzeniach i kategorycznych opiniach idzie Mirosław Skorupski. To menedżer z Warszawy, który sprowadzał do Polski tabuny młodych zawodników z Nigerii. W jednym z wywiadów stwierdził, że – Olisadebe kazał się odmłodzić o pięć-sześć lat. Znam osobę, która wyrobiła mu fałszywy paszport.
- Podtrzymuję to, co powiedziałem. Dziennikarz trochę jednak podkoloryzował moje słowa, bo nie mówiłem, że jest starszy o pięć-sześć lat, ale o trzy lub cztery. Jeśliby doszło do rozprawy sądowej, to podtrzymałbym swoją wersję – mówi twardo menedżer Skorupski.”

Więcej o kontrowersjach związanych z wiekiem „Olego” oraz innych zawodników z Czarnego Lądu będzie można przeczytać w książce „Afryka gola!”. Książka już w najbliższych dniach pojawi się w księgarniach. Póki co można zamówić ją przez internet


Ten wpis zostal opublikowany w środa, Maj 5th, 2010 o 13:50 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

2 odpowiedzi dla “Ile lat ma Olisadebe?”

  1. apocomi napisal(a):

    Panie Michale…zajrzałem tu dlatego, iż pańskie zaproszenie przyszło na mój adres e-mail. I wszystko spoko, i tak chciałem tu zaglądać, bo tematyka – afrykańska – ciekawa, ale przy takim tytule notki spodziewałem się odpowiedzi, a nie reklamy Pańskiej książki, do której chciałem sięgnąć. W związku z tym proszę tylko o jedno, albo czysta w formie reklama albo blog-notka z linkiem do książki. Dziękuję i przepraszam za wywód:) pozdrawiam

  2. Kinga napisal(a):

    W końcu ktoś dotknął ten temat. Super.

 

Zamiesc komentarz