Ostatni z listopadowych finałów

PRZED TYGODNIEM Z PUCHARU CIESZYLI SIĘ PIŁKARZE AL-AHLY. NA ZDJĘCIU KAPITAN ZESPOŁU GHALY. FOT. M.ZICHLARZ

PRZED TYGODNIEM Z PUCHARU CIESZYLI SIĘ PIŁKARZE AL-AHLY. NA ZDJĘCIU KAPITAN ZESPOŁU HOSSAM GHALY. FOT. M.ZICHLARZ

W niedzielę o godzinie 15.30 rewanżowy mecz afrykańskiego Pucharu Konfederacji (odpowiednik Ligi Europy). Gra w nim jedenastka z Konga AC Leopards i drużyna ze stolicy Mali Bamako – Djoliba. Pierwsze spotkanie obu zespołów po dramatycznym spotkaniu zakończyło się remisem 2:2.

Gra toczy się o prestiż i pieniądze. Wygrany zainkasuje czek na 660 tys. dolarów. Faworytem są gospodarze. W rozgrywkach fazy grupowej Confederation Cup pokonali już u siebie zespół Djoliba 3:0, a na wyjeździe było 1:1. Po kolejnym remisie w pierwszym meczu są w dobrej pozycji wyjściowej. Dla zespołu z Konga byłby to pierwszy puchar w afrykańskiej rywalizacji od 1974 roku. Wtedy to w klubowych rozgrywkach Pucharu Mistrzów triumfowała jedenastka CARA Brazzaville.

Nic nie jest jednak przesądzone. W finale afrykańskiej Ligi Mistrzów Esperance Tunis też zremisowało przecież w pierwszym meczu na wyjeździe 1:1 z Al-Ahly, a w rewanżu u siebie Tunezyjczycy roztrwonili ten dorobek.

Mecz w Dolisie, bo tam jest siedziba trzykrotnego wicemistrza Konga, będzie trzecim finałem w tym miesiącu. Wcześniej odbyły się mecze we wspomnianej Africain Champions League, a niespełna dwa tygodnie temu rozegrano finał mistrzostw Afryki kobiet, gdzie w jednej w głównych ról wystąpiła zawodniczka RTP Unia Racibórz Chinasa Okoro Gloria.

DOTYCHCZASOWI TRIUMFATORZY AFRYKAŃSKIEGO PUCHARU KONFEDERACJI

2004 – Heart of Oak (Ghana)

2005 - FAR Rabat (Maroko)

2006 – Etoile Sportive du Sahel (Tunezja)

2007 – CS Sfaxien (Tunezja)

2008 – CS Sfaxien

2009 – Stade Malien (Mali)

2010 – FUS Rabat (Maroko)

2011 – MAS Fes (Maroko)

2012 – ?

Ten wpis zostal opublikowany w sobota, Listopad 24th, 2012 o 15:43 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

 

Zamiesc komentarz