Piotrówka ma trenera z Nigerii

Być może wkrótce kibicom w Polsce przyjdzie się przyzwyczaić nie tylko do piłkarzy z Czarnego Lądu, ale też trenerów. Z młodzieżą Floty Świnoujście pracuje już znany z ligowych boisk Ferdinand Chifon. Wiosną przez kilka kolejek za to co działo się z trzecioligową LZS Piotrówka odpowiadał Emmanuel Ekwueme. Teraz „Tolek” w klubie z Opolszczyzny będzie miał swojego następcę.

Właśnie co okazało się, że drugim szkoleniowcem klubu z Piotrówki będzie Sunday Ibrahim. To postać znana z ligowych boisk. W przeszłości z powodzeniem występował w Wiśle Kraków, z którą dwa razy zdobył mistrzostwo i raz Puchar Polski. Potem reprezentował też KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i Zagłębie Lubin.

Ostatnio był bez klubu, ale teraz znalazł zatrudnienie w trzecioligowym klubie z Piotrówki. Ma pomóc drużynie w wydźwignięciu się z kryzysu na początku sezonu, bo w siedmiu pierwszych meczach zespół zdobył ledwie cztery punkty. Sunday Ibrahim będzie nie tylko pomagał w pracy nowemu szkoleniowcowi Krzysztofowi Kapelanowi, ale sam ma też grać. Już w sobotę ma zadebiutować w ligowym meczu przeciwko LZS Leśnica.

32-letni obecnie Sunday wzmocni afrykańską kolonię w LZS Piotrówka. W kadrze zespołu jest już przecież pięciu zawodników z Afryki. To Frank Adu Kwame z Ghany, Bernard Ocholeche oraz Sani Goringo Abubakar z Nigerii, a także Mpako Ndema Zerah i Attah Teche Abanda. Ten ostatni nie jest jednak zgłoszony do rozgrywek.

W Piotrówce trenuje też inny znany z ligowych boisk zawodnik Abel Salami, ale prezes Ireneusz Strychacz twierdzi, że jest w słabej formie i raczej nie wzmocni jego klubu.

Ten wpis zostal opublikowany w czwartek, Wrzesień 20th, 2012 o 14:02 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

 

Zamiesc komentarz