Piotrówka ma trenera z Nigerii

Być może wkrótce kibicom w Polsce przyjdzie się przyzwyczaić nie tylko do piłkarzy z Czarnego Lądu, ale też trenerów. Z młodzieżą Floty Świnoujście pracuje już znany z ligowych boisk Ferdinand Chifon. Wiosną przez kilka kolejek za to co działo się z trzecioligową LZS Piotrówka odpowiadał Emmanuel Ekwueme. Teraz „Tolek” w klubie z Opolszczyzny będzie miał swojego następcę.

Właśnie co okazało się, że drugim szkoleniowcem klubu z Piotrówki będzie Sunday Ibrahim. To postać znana z ligowych boisk. W przeszłości z powodzeniem występował w Wiśle Kraków, z którą dwa razy zdobył mistrzostwo i raz Puchar Polski. Potem reprezentował też KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i Zagłębie Lubin.

Ostatnio był bez klubu, ale teraz znalazł zatrudnienie w trzecioligowym klubie z Piotrówki. Ma pomóc drużynie w wydźwignięciu się z kryzysu na początku sezonu, bo w siedmiu pierwszych meczach zespół zdobył ledwie cztery punkty. Sunday Ibrahim będzie nie tylko pomagał w pracy nowemu szkoleniowcowi Krzysztofowi Kapelanowi, ale sam ma też grać. Już w sobotę ma zadebiutować w ligowym meczu przeciwko LZS Leśnica.

32-letni obecnie Sunday wzmocni afrykańską kolonię w LZS Piotrówka. W kadrze zespołu jest już przecież pięciu zawodników z Afryki. To Frank Adu Kwame z Ghany, Bernard Ocholeche oraz Sani Goringo Abubakar z Nigerii, a także Mpako Ndema Zerah i Attah Teche Abanda. Ten ostatni nie jest jednak zgłoszony do rozgrywek.

W Piotrówce trenuje też inny znany z ligowych boisk zawodnik Abel Salami, ale prezes Ireneusz Strychacz twierdzi, że jest w słabej formie i raczej nie wzmocni jego klubu.

Ten wpis zostal opublikowany w czwartek, Wrzesień 20th, 2012 o 14:02 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

Jedna odpowiedz dla “Piotrówka ma trenera z Nigerii”

  1. Z afrykańskimi korzeniami | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] z Afryki w Polsce? Były już takie przypadki. Z młodzieżą Floty Świnoujście pracował swego czasu znany z ligowych boisk Ferdinand Chifon, który w ekstraklasie grał w kilku klubach. Kameruńczyk był potem w sztabie szkoleniowym [...]

 

Zamiesc komentarz