Rozgrywki bez Etoil du Sahel

Dramatyczne rzeczy dzieją się w afrykańskiej piłce. Władze Afrykańskiej Konfederacji Piłkarskiej właśnie co postanowiły o wykluczeniu z tegorocznych rozgrywek Africain Champions League tunezyjskiego Etoil du Sahel. Wszystko z powodu zamieszek do jakich doszło dwa tygodnie temu podczas meczu w Sousse pomiędzy gospodarzami, a Esperance Tunis. Przy prowadzeniu 2:0 zespołu ze stolicy Tunezji doszło do gorszącego zachowania kibiców i mecz został przerwany. Teraz władze CAF zdecydowały, że dalsza część rozgrywek odbędzie się już bez Etoil du Sahel. Szkoda. Otwiera to w grupie B drogę do awansu do półfinału nigeryjskiej jedenastce Sunshine Stars.

Tak przy okazji, to kolejne wykluczenie z rozgrywek afrykańskiej Ligi Mistrzów. W zeszłym roku spotkało, to egipski Zamalek i TP Mazembe z DR Konga. A co do zamieszek na stadionach w północnej części kontynentu, to niestety dalej nie jest tam spokojnie. Po meczu w Sousse szkoleniowiec Esperance Nabil Maaloul mówił.

- Dalej jestem za tym, żeby na mecze w Tunezji nie wpuszczać fanów. Pokazują oni, że nie dorośli do tego, żeby kibicować swoim drużynom – podkreślał.

Niestety, w wielu krajach piłka to coś więcej niż tylko futbol.

W cieniu tych przykrych wydarzeń i wykluczenia z pucharowej rywalizacji Etoil du Sahel w weekend rozegrana zostanie kolejna seria spotkań. Oto terminarz i sytuacja w grupach.

16 września: Sunshine Stars – Etoil du Sahel

Ten wpis zostal opublikowany w czwartek, Sierpień 30th, 2012 o 13:07 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

2 odpowiedzi dla “Rozgrywki bez Etoil du Sahel”

1. Wrony lepsze od Czerwonych Diabłów | AfrykaGola.pl napisal(a):

[...] Rozgrywki bez Etoil du Sahel [...]

2. Gra afrykańska Liga Mistrzów. Rozstrzygające półfinały | AfrykaGola.pl napisal(a):

[...] Lądu nie jest bowiem bezpiecznie. Z afrykańskiej LM wcześniej wykluczono Etoil du Sahel, poszło o przerwanie spotkania z Esperance. Kilka dni temu groźnie było w Dakarze. Nie gra też liga egipska. Tamtejsze władze piłkarskie [...]