Pokazali się z bardzo dobrej strony. Piłkarze z Afryki w ekstraklasie

Za nami pierwsze mecze T-Mobile Ekstraklasy. Trzeba przyznać, że biegający po naszych boiskach piłkarze z Afryki pokazali się z bardzo dobrej strony. Prejuce „Prezes” Nakoulma, jak zwykle w tym sezonie, należał do bohaterów kolejki. Po kapitalnym rajdzie i przebiegnięciu z piłką kilkudziesięciu metrów zdobył dla Górnika Zabrze gola w wygranym 2:0 meczu z Legią Warszawa.

SAIDI NTIBAZONKIZA W AKCJI W MECZU CRACOVIA - LECHIA. REPREZENTANT BURUNDI JEST JEDNYM Z 12 PIŁKARZY Z AFRYKI NA BOISKACH EKSTRAKLASY. FOT. M.CHWIEDUK

Z kolei David Abwo uratował cenny punkt dla Zagłębia Lubin w spotkaniu z Wisłą Kraków. To właśnie po jego trafieniu walczący o utrzymanie się w lidze lubinianie wyrównali na 2:2.
Z kolei dwóch piłkarzy z Afryki zagrało w wyjściowym składzie Widzewa Łódź w przegranym 0:1 starciu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Zresztą w kadrze łodzian jest w tym sezonie aż czterech piłkarzy z Czarnego Lądu. To 1/3 wszystkich zawodników z Afryki w ekstraklasie.
Kiedy liga ruszała w zeszłym roku, to w kadrach 16 naszych ekstraklasowych zespołów było 11 zawodników z Czarnego Lądu. Zimą kontrakty ze swoimi zespołami rozwiązali pochodzący z Ghany Fred Benson (Lechia Gdańsk) i Marokańczyk El Mehdi Sidqy (Jagiellonia Białystok). Doszło jednak kilku kolejnych.
Poniżej lista afrykańskich piłkarzy w T-Mobile Ekstraklasie i ich bilans w ostatniej kolejce.

LISTA PIŁKARZY Z AFRYKI W T-MOBILE EKSTRAKLASIE

CRACOVIA

Saidi Ntibazonkiza (25 lat), Burundi, pomocnik. 90 minut w zremisowanym 1:1 meczu z Lechią.

GKS BEŁCHATÓW

Joshua Balogun Kayode (20 l.), Nigeria, napastnik. Poza kadrą meczową w meczu przeciwko Lechowi Poznań.

GÓRNIK ZABRZE

Prejuce Nakoulma (25 l.), Burkina Faso, napastnik. 90 minut na boisku i gole w meczu z Legią (2:0).

LECHIA GDAŃSK

Abdou Razack Traore (24 l.), Burkina Faso, pomocnik. 90 minut w meczu przeciwko Cracovii.

LEGIA WARSZAWA

Dickson Choto (31 l.), Zimbabwe, obrońca. Rezerwowy w meczu Górnik – Legia.

WIDZEW ŁÓDŹ

Souheil Ben Radhia (27 l.), Tunezja, obrońca. Poza kadrą meczową.

Hachem Abbes (26 l.), Tunezja, obrońca. 90 minut w meczu Widzew – Podbeskidzie (0:1)

Ugochukwu Ukah (28 l.), Nigeria, obrońca. Poza kadrą meczową.

Princewill Okachi (21 l.), Nigeria, napastnik. 90 minut w meczu Widzew – Podbeskidzie.

ZAGŁĘBIE LUBIN

Costa Nhamoinescu (25 l.), Zimbabwe, obrońca. 90 minut w meczu Zagłębie – Wisła (2:2)

David Abwo (25 l.), Nigeria, pomocnik. 28 minut na boisku i gol w meczu przeciwko Wiśle.

Mouhamadou Traore (29 l.), Senegal, napastnik. Przebywał na boisku 13 minut.

EKSTRAKLASA: łącznie – 12 zawodników. 4 z Nigerii, 2 z Burkina Faso, Zimbabwe i Tunezji, po 1 z Burundi oraz Senegalu

Ten wpis zostal opublikowany w poniedziałek, Luty 20th, 2012 o 13:10 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

Jedna odpowiedz dla “Pokazali się z bardzo dobrej strony. Piłkarze z Afryki w ekstraklasie”

1. Strzelają aż miło! | AfrykaGola.pl napisal(a):

[...] żeby do siatki rywala nie trafił któryś z piłkarzy czy piłkarek z Afryki. Okazuje się, że te kluby, które zatrudniają zawodników z Czarnego Lądu świetnie na tym wychodzą. Najwięcej, bo pięciu piłkarzy jest w kadrze Widzewa. To oni też w [...]