Sensacja w Dar-es-Salam

Pierwsza wielka niespodzianka w kwalifikacjach olimpijskich. Już wiadomo, że na igrzyskach zabraknie reprezentacji Kamerunu. Złoci medaliści olimpijscy z 2000 roku odpadli w rywalizacji z niedocenianą Tanzanią. O wszystkim zdecydowały jedenastki.

Kamerun wygrał pierwszy mecz 2-1. W rewanżu prowadził już 1-0 zdobywając gola na początku spotkania. Potem jednak gospodarze odrobili straty, a o wszystkim zdecydowały dopiero jedenastki. Te lepiej egzekwowali piłkarze z Tanzanii. Wygrali 4-3 i znaleźli się w kolejnej rundzie olimpijskich eliminacji.

W czołowej szesnastce znalazły się też ekipy Tunezji i Senegalu. Ci pierwsi po raz drugi pokonali Rwandę. Tym razem 1-0. Z kolei Senegalowi awans dał gol zdobyty na wyjeździe. W Bengueli udało się z Angolą zremisować 1-1, co przy bezbramkowym remisie w Dakarze dało upragnioną kwalifikację.

Dziś kolejne spotkania.

Ten wpis zostal opublikowany w sobota, Kwiecień 9th, 2011 o 22:32 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

 

Zamiesc komentarz