Walka o półfinał

W piątek i sobotę mecze w 1/4 II Mistrzostw Narodów Afryki. Jutro zmierzą się najpierw Algieria z Republiką Południowej Afryki, a wieczorem gospodarze imprezy Sudańczycy z rewelacją imprezy Nigrem. W sobotę z kolei na boiska wybiegną najlepsze zespoły z grup C i D. Na pewno będzie bardzo ciekawie, bo jak pokazały wcześniejsze mecze emocji oraz niespodzianek podczas CHAN 2011 nie brakuje, a z imprezą już pożegnały się takie reprezentacje, jak Ghana czy Wybrzeże Kości Słoniowej.

Algieria – RPA

Faworytem spotkania jest „Bafana Bafana”. W grupowych spotkaniach reprezentacja prowadzona przez Simona Ngomane jest oprócz Kamerunu jedyną, która nie straciła punktu, a wszystkie trzy mecze wygrała. Zespół tworzą głównie zawodnicy z drugiej i trzeciej ligi. Kluby Premier Soccer League absolutnie nie zgodziły się na to, żeby na trzy tygodnie zwolnić swoich zawodników. Być może tym należy tłumaczyć to, że w Sudanie praktycznie w ogóle nie ma dziennikarzy z RPA.

„Lisy Pustyni” na pewno będą jednak wymagającym rywalem. W grupie A spisywały się więcej niż przyzwoicie i nie miały problemów z awansem.

Mój typ: RPA

Sudan – Niger

Ekipa „Mena” już sprawiła kilka sensacji. W eliminacjach okazała się lepsza od Nigerii, a w grupie od faworyzowanych reprezentacji Ghany i Zimbabwe. W starciu z gospodarzami będzie im jednak bardzo ciężko. To „Pustynne Jastrzębie” są faworytem, a selekcjoner Mazda powinien znaleźć sposób na rywala. Można sobie tylko wyobrazić co będzie się działo w Chartumie i innych sudańskich miastach po piątkowym meczu, no chyba, że reprezentacja Nigru  postara się o kolejną wielką niespodziankę.

Mój typ: Sudan

Kamerun – Angola

„Nieposkromione Lwy” przeszły przez pierwszą część turniej, jak taran wygrywając najsilniejszą grupę, wszystkie mecz i nie tracąc przy tym gola. Są nie tylko faworytem w starciu z „Czarnymi Antylopami”, ale po tym co dotychczas pokazali, także całej imprezy. W zespole z Angoli nie brakuje jednak napradę dobrych i doświadczonych zawodników ze świetnym obrońcą Kali czy napastnikiem Ze Kalanga na czele.

Mój typ: Kamerun

Tunezja – DR Konga

Obrońca mistrzowskiego tytułu sprzed dwóch lat do końca musiał się bić o to, żeby awansować do ćwierćfinałów. Szkoleniowiec „Lampartów” Jean-Santos Muntubila (były piłkarz m.in. Olympique Marsylia czy Bastii) w jednym z wywiadów mówił, że piłkarze jego zespołu czują w nogach trudy sezonu. Nie może być inaczej, drużyna oparta jest przecież na zawodnikach TP Mazembe, którzy w 2010 roku faktycznie sporo się nagrali. Wielu zawodników ma na swoim koncie po 65 meczów. To spora dawka. W starciu z dobrze się prezentującą się drużyną Tunezji nie będzie łatwo. „Lamparty” potrafią się jednak skoncentrować na decydujące spotkania.

Mój typ: DR Konga

Mecze półfinałowe odbędą się we wtorek. Wygrany z pary RPA-Algieria zagra ze zwycięzcą spotkania Tunezja-DR Konga. W drugim półfinale zagrają odpowiednio zwycięzcy meczów: Sudan-Niger/Kamerun-Angola.

MECZE GRUPOWE II MISTRZOSTW NARODÓW AFRYKI

GRUPA A

Sudan – Gabon 1:0
Uganda – Algieria 0:2
Gabon – Algieria 2:2

Sudan – Uganda 1:0
Sudan – Algieria 0:0

Uganda – Gabon 1:2

1. Sudan 3 7 2-0

2. Algieria 3 5 4-2

3. Gabon 3 4 4-4

4. Uganda 3 0 1-5

GRUPA B

RPA – Ghana 2:1

Niger – Zimbabwe 0:1

Zimbabwe – Ghana 1:0

RPA – Niger 2:0

RPA – Zimbabwe 2:1

Niger – Ghana 1:0

1. RPA 3 9 6-2

2.  Niger 3 6 2-1

3. Zimbabwe 3 3 2-3

4. Ghana 3 0 1-4

GRUPA C

DR Konga – Kamerun 0:2

Wybrzeże Kości Słoniowej – Mali 1:0

Kamerun – Mali 1:0

DR Konga – Wybrzeże Kości Słoniowej 2:1

Mali – DR Konga 1:1

Kamerun – Wybrzeże Kości Słoniowej 2:0

1. Kamerun 3 9 5-0

2. DR Konga 3 4 3-4

3. WKS 3 3 2-4

4. Mali 3 1 1-3

GRUPA D

Angola - Tunezja 1:1

Senegal – Rwanda 2:0

Tunezja – Rwanda 3:1

Angola – Senegal 0:0

Senegal – Tunezja0:2

Rwanda – Angola 2:1

1. Tunezja 3 7 6-2

2. Angola 3 5 3-2

3. Senegal 3 4 2-2

4. Rwanda 3 0 2-7

Ten wpis zostal opublikowany w czwartek, Luty 17th, 2011 o 15:00 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

 

Zamiesc komentarz