Archiwum dla Luty, 2020

Skandal w Portugalii. Marega zszedł z boiska

Prezydent Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa oraz premier Antonio Costa potępili w poniedziałek w oficjalnych komunikatach rasistowskie wybryki kibiców, do których doszło w niedzielę na stadionie w Guimaraes podczas meczu piłkarskiej ekstraklasy. Celem werbalnej agresji ze strony fanów Vitorii Guimaraes był malijski piłkarz FC Porto Moussa Marega.
W 71. minucie ligowego spotkania po rasistowskich przyśpiewkach [...]

Futbolowe historie Emmanuela Sarki

Jego dziadek Samuel miał żyć 135 lat. Babcia o „ledwie” piętnaście lat mniej. Emmanuel Sarki to barwna postać nie tylko polskiej piłki. Jedno, co w przypadku Sarkiego nie ulega wątpliwości to fakt, że potrafi kopać piłkę. Tak było, kiedy zaczynał się uganiać za futbolówką w dalekiej Nigerii, tak jest też teraz na boiskach w [...]

Oni strzelali w Ekstraklasie (12)

W pierwszej części rozgrywek, spośród dziesięciu zawodnik z Afryki, którzy grają u nas w najwyższej klasie rozgrywkowej, do siatki udało się trafić tylko jednemu. Był to Jose Kante z Legii. Reprezentant Gwinei dobrze uzupełniał się z przodu z Jarosławem Niezgodą, który już jest za Oceanem w Portland Timbers. Teraz to na Gwinejczyku będzie spoczywał [...]

Oni grali w Ekstraklasie (12)

Rusza Ekstraklasa, a w niej jest kilku piłkarzy z Czarnego Lądu, gdzie na plan pierwszy wysuwa się Jose Kante (na zdjęciu). Urodzony w Hiszpanii reprezentant Gwinei i sporo gra i sporo strzela, dlatego i na liście tych z największą ilością meczów, i tych którzy trafiają do siatki jest na czołowych miejscach.
Kontuzja sprawiła, że Ricardo [...]

Rewolucyjne pomysły Gianni Infantino

Puchar Narodów Afryki co cztery, a nie co dwa lata oraz panafrykańska Superliga piłkarska z udziałem 20 drużyn klubowych, to pomysł prezydenta FIFA Gianniego Infantino na rozwój futbolu na tym kontynencie. Idee zaprezentował podczas seminarium w stolicy Maroka Rabacie.
- Pele powiedział kiedyś, że afrykańska drużyna powinna zdobyć mistrzostwo świata. Do dziś się to nie [...]