Kłopoty prezydenta CAF

Rządzący od 23 lat Afrykańską Konfederacją Piłkarską Issa Hayatou znalazł się pod ostrzałem krytyki. W poniedziałkowym programie BBC Panorama wraz z dwoma działaczami z Ameryki Południowej został oskarżony o wzięcie łapówki przy sprzedaży praw do transmisji telewizyjnych z mistrzostwa świata. Sprawa ma dotyczyć kontraktu zawieranego w latach 90. ubiegłego wieku z firmą marketingową ISL .

Oprócz Hayatou oskarżony jest też Brazylijczyk Ricardo Teixeira i Paragwajczyk Nicolas Lopez. Smaczku całej sprawie dodaje fakt, że wszyscy panowie mają brać udział w głosowaniu na gospodarza mundialu w 2018 i 2022 roku, które już przecież za kilka dni…

Co do Hayatou to wiele osób w Afryce ma już dość jego długich rządów. Póki co działacz z Kamerunu mocno trzyma się jednak zajmowanego stanowiska. Ale ta ostatnia afera może mu zaszkodzić na tyle, że kto wie, czy przy kolejnych wyborach prezydenta CAF nie straci swojego stanowiska.

Ten wpis zostal opublikowany w wtorek, Listopad 30th, 2010 o 16:20 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

Jedna odpowiedz dla “Kłopoty prezydenta CAF”

  1. To chyba koniec kariery Issa Hayatou | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] zaczęło się jeszcze pod koniec zeszłego roku. BBC oskarżyła prominentnego działacza z Kamerunu o to, że w latach 90. za przyjęcie gotówki brał udział w ustawianym przetargu dotyczącym [...]

 

Zamiesc komentarz