Czerwone Diabły zwolniły trenera

Po porażce jedenastki Al-Ahli z Ismailą 1:3 w meczu Egyptian Premier League do dymisji podał się szkoleniowiec „Red Devil’s”  Hossam  Al-Badri. Egipski trener nie poradził sobie z presją i wielkimi oczekiwaniami fanatycznych kibiców. Zresztą i wyniki nie są takie, jakich fani oczekiwaliby…

W październiku prowadzony przez niego zespół przegrał półfinałową rywalizację w afrykańskiej Champions League z Esperance Sportive Tunis. W lidze drużyna też gra znacznie poniżej oczekiwań i ma sześć punktów straty do odwiecznego i znienawidzonego sąsiada Zamalek.

„Al-Badri robił wszystko co mógł i najlepiej jak potrafił. Niestety czuł, że jego  relacje z fanami nie są najlepsze, dlatego nie czekając aż wydarzy się coś gorszego sam zrezygnował z pracy” – komentuje były dyrektor słynnego kairskiego klubu Hadi Khashaba.

Do czego są zdolni kibice „Czerwonych Diabłów” można się było przekonać w ostatnich tygodniach. Dochodzi do tego, że potrafią oni w dużej grupie najechać ośrodek treningowy i głośno powiedzieć co myślą o grze drużyny.

50-letni Al-Badri miał jeszcze o tyle utrudnioną sytuację, że cały czas porównywano go z Portugalczykiem Manuelem Jose, pod którego kierunkiem Al-Ahli wygrywało wcześniej wszystko co się dało. Nie udało mu się jednak pozyskać zaufania kibiców czy działaczy. Co ciekawe od 1993 roku był pierwszym egipskim trenerem „Red Devil’s”.

Na jednym z egipskich portali internetowych na pytanie czy kolejnym szkoleniowcem powinien być trener miejscowy czy zagraniczny, aż 80 proc. stawia na cudzoziemca.

Tymczasem z ekipą wielkiego rywala Al-Ahli świetnie radzi sobie Hossam Hassan. Część kibiców z pewnością kojarzy tą postać. Były świetny napastnik reprezentacji „Faraonów”, 169 meczów w reprezentacji i 69 bramek, teraz z powodzeniem szkoli zespół Zamalek. Drużyna pod jego kierunkiem wygrywa mecz za meczem, lideruje rozgrywkom Premier League i jest na najlepszej drodze do zdobycia swojego dwunastego tytułu mistrza kraju po sześciu latach przerwy.

Ten wpis zostal opublikowany w wtorek, Listopad 23rd, 2010 o 14:48 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

Jedna odpowiedz dla “Czerwone Diabły zwolniły trenera”

  1. Powrót wielkiego trenera | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] ZOBACZ TEKST O KRYZYSIE W AL-AHLY I ZWOLNIENIU SZKOLENIOWCA [...]

 

Zamiesc komentarz