Eliminacje MŚ. Rekordowa wygrana

O rekordową wygraną w eliminacjach mistrzostw świata postarała się reprezentacja Algierii. Mistrz Czarnego Kontynentu w swoim pierwszym meczu o punkty rozniósł Dżibuti aż 8:0! Cztery gole dla „Lisów Pustyni” w tym spotkaniu zdobył Islam Slimani, który na co dzień występuje Olympique Lyon. Dla drużyny prowadzonej przez trenera Djamela Belmadiego to już 28 mecz międzypaństwowy bez porażki. Swoją świetną serię Algierczycy kontynuują od 2019 roku, kiedy to na stadionach Egiptu wywalczyli drugie w historii mistrzostwo kontynentu. W drugim meczu afrykańskich eliminacji w grupie A Burkina Faso pokonała Niger 2:0. W grupie I wygrał też inny faworyt, a mianowicie Maroko. „Lwy Atlasu” pokonały u siebie Sudan 2:0.

GRUPA A

2 września 2021, Niger – Burkina Faso 0:2. L. Traore 76 karny, Konate 79.

Algieria – Dżibuti 0:8.  Slimani 5., 25 karny, 46., 53., Bensebaini 27., Bounedjah 40 karny, Mahrez 67., Zerrouki 69.

6 września, Dżibuti – Niger

7 września, Burkina Faso – Algieria

GRUPA B

3 września, Mauretania – Zambia 1:2. Niass 69. – Mwepu 10., Mumba 57.

Tunezja – Gwinea Równikowa 3:0. Bronn 54., Skhiri 78., Khazri 78. karny

7 września, Zambia – Tunezja

Gwinea Równikowa – Mauretania

GRUPA C

1 września, Republika Środkowoafrykańska – Republika Zielonego Przylądka 1:1. Toropite 53. – Tavares 36.

3 września, Nigeria – Liberia 2:0. Iheanacho 22., 44.

6 września, Liberia – Republika Środkowoafrykańska

Republika Zielonego Przylądka – Nigeria

GRUPA D

3 września, Kamerun – Malawi 2:0. Aboubakar 9., Ngadeu-Ngadjui 22.

Wybrzeże Kości Słoniowej – Mozambik 0:0.

6 września, WKS – Kamerun

Malawi – Mozambik

GRUPA E

1 września, Mali – Rwanda 1:0. Traore 19.

2 września, Kenia – Uganda 0:0

5 września, Rwanda – Kenia

6 września, Uganda – Mali

GRUPA F

1 września, Egipt – Angola 1:0. Kafsha 5. karny

Libia – Gabon 2:1. Salama 5., Warfali 90+5. – Poko 11.

5 września, Gabon – Egipt

7 września, Angola – Libia

GRUPA G

3 września, Zimbabwe – RPA 0:0

Ghana – Etiopia 1:0. Wakaso 35.

6 września, RPA – Ghana

Etiopia – Zimbabwe

GRUPA H

1 września, Senegal – Togo 2:0. Mane 56., Diallo 81.

2 września, Namibia – Kongo 1:1. Hambira 24. – Hambira 57 samobójcza

5 września, Togo – Namibia

Kongo – Senegal

GRUPA I

1 września, Gwinea Bissau – Gwinea 1:1. Mendes 46. – Kamano 7.

2 września, Maroko – Sudan 2:0. Aguerd 10., El Haddadi 90+1.

6 września, Gwinea – Maroko

7 września, Sudan – Gwinea Bissau

GRUPA J

2 września, DR Konga – Tanzania 1:1. Mbokani 23. – Msuva 36.

Madagaskar – Benin 0:1. Mounie 22.

6 września, Benin – DR Konga

7 września, Tanzania – Madagaskar

ZOBACZ TEKST ONI REPREZENTOWALI AFRYKĘ

Ten wpis zostal opublikowany w piątek, Wrzesień 3rd, 2021 o 12:41 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

6 odpowiedzi dla “Eliminacje MŚ. Rekordowa wygrana”

  1. Kartagińczyk napisal(a):

    Niesamowita seria Algierczyków.

  2. Biker napisal(a):

    Wybrzeże Kości Słoniowej uczyniło pierwszy poważny krok aby wyeliminować się z szansy na baraże o Mistrzostwa Świata w 2022 roku. Remis z Mozambikiem niczego dobrego nie wróży i patrząc na skład ,, Słoni ,, to nie ma czym straszyć :-|
    Nic nie wyrokuje, bo to początek dopiero ale Kamerun nie wybaczy potknięć bynajmniej….

  3. Kartagińczyk napisal(a):

    Mauretania – Zambia 1:2
    Nigeria – Liberia 2:0
    Mozambik – WKS 0:0
    Zimbabwe – RPA 0:0

  4. Kartagińczyk napisal(a):

    Pewne zwycięstwo Tunezyjczyków 3:0. Gole strzelali Bronn, Skhiri i Khazri. W pierwszej połowie męczyli się, trudno było pograć przy broniących się niemal całą drużyną Gwinejczykach, którzy swoją jedną dogodną szansę mieli. W drugiej części gry poszło już i faworyci nie zawiedli oczekiwań. Skhiriego w następne lato czeka transfer do lepszego klubu, choć mam nadzieję, że zostanie w Bundeslidze.

  5. Kartagińczyk napisal(a):

    Kamerun – Malawi 2:0
    Ghana – Etiopia 1:0

  6. Big Mutombo napisal(a):

    Grupa A
    Na usprawiedliwienie Dżibuti napiszę, że od 23 minuty grali w dziesiątkę po czerwonej kartce za to, że jeden z zawodników pomylił futbol z koszykówką i wybił piłkę sprzed linii ręką. A tak na poważnie, to było spotkanie dwóch piłkarskich światów. Dla takich zawodników, jak Mahrez czy Slimani, to nie była nawet poważniejsza gra treningowa.

    Grupa B
    Zaświeciło się światełko w tunelu dla Zambii. Po przegranych eliminacjach Pucharu Narodów Afryki 2022 i kompromitującym występie w Pucharze COSAFA (nie awansowali do półfinału kosztem Eswatini), co kosztowało posadę trenera Sredjovicia, zaczęli eliminacje od wyjazdowej wygranej z Mauretanią, co nie było przecież takie oczywiste.

    Grupa C
    Nigeria zrobiła swoje. Dobrego dnia na strzelanie bramek nie miał Victor Osimhen, który zmarnował co najmniej dwie kapitalne okazje. Natomiast bardzo dobrą formę z poprzedniego sezonu w Leicester potwierdził Kelechi Iheanacho. Oba gole, to zasługa jego sprytu i umiejętności.

    Grupa D
    WKS bez pięciu czołowych postaci: Aurier, Bailly, Kessie, Zaha, Pepe, nie dali rady Mozambikowi. Słabo wyglądali szczególnie w ofensywie. Trudne zadanie czeka Ivoryjczyków, chociaż to dopiero start eliminacji.
    Kamerun odrobił lekcje. Nieposkromione Lwy testowały nowiutki, pachnący świeżością Stadion Olembe w stolicy kraju Yaounde. Obiekt o pojemności 60.000 miejsc został zbudowany specjalnie na przyszłoroczny Puchar Narodów Afryki.

    Grupa E
    Skład tej grupy gwarantuje małą liczbę bramek i flaki z olejem.

    Grupa F
    Egipt w krajowym składzie, oparty na zawodnikach Al Ahly, “przepchnął” Angolę.

    Grupa G
    Lekkie rozczarowanie i ofensywna frustracja RPA. Bafana Bafana mieli kilka naprawdę niezłych okazji do zdobycia gola. Skończyło się, jak zawsze niestety…
    Ghana swoją wygraną zawdzięcza kompromitującemu błędowi bramkarza Etiopii, który przepuścił pod brzuchem strzał z blisko 30 metrów w wykonaniu Wakaso Mubaraka.

    Grupa H
    Wielkiego odkrycia nie dokonam, jak stwierdzę, że rywalizacja będzie toczyła się pod dyktando Senegalu.

    Grupa I
    Wygrana Maroka w cieniu afery Ziyech-Halilhodzić, o której pisał Michał. Potrzebny będzie chyba mediator, żeby pogodzić obu Panów.

    Grupa J
    Trwa dalszy zjazd DRK. Brak awansu do Pucharu Narodów Afryki 2022, słabe występy w pucharach TP Mazembe. Miało być lepiej pod wodzą nowego trenera Hectora Cupera. Argentyńczyk nie odmienił Leopardów. Nie pomógł też powrót po 4-letnim rozbracie z kadrą jej najlepszego strzelca. Doświadczony 35-letni Dieumerci Mbokani wrócił z piłkarskiej emerytury w Kuwejcie i strzelił nawet gola. Tanzania odpowiedziała kapitalnym trafieniem Simona Msuvy z Wydad Casablanca. To była jedna z ładniejszych bramek pierwszej serii gier.
    Rozczarowanie na Madagaskarze. Wyspiarze na świeżo wyremontowanym stadionie w stolicy kraju Antananarivo, w debiucie nowego trenera i przed blisko 20-tysięczną publiką nie dali rady zdobyć choćby punktu z Beninem. Nie jest to może jakaś wielka niespodzianka, bo Wiewiórki od lat w Afryce to solidna firma, ale jednak lekkie zaskoczenie.

    PS. Ciekawy temat poruszył Michał, który napisał o tym, że 25% meczów, czyli aż 5 z 20 odbyło się na neutralnym gruncie. Ciekawy jestem czy w każdym przypadku to efekt twardych przepisów CAF, czy może decydował o tym też COVID-19. Tak czy inaczej smutno oglądało się skróty tych meczów bez udziału kibiców. No może poza Nigerią, gdzie w stolicy kraju Lagos na trybunach obecna była Narodowa Orkiestra Kibiców wyposażona w talerze, bębny, trąbki i co tam jeszcze można sobie wyobrazić :)

 

Zamiesc komentarz