Mistrzostwa Narodów Afryki. Grad bramek

Jeśli we wcześniejszych spotkaniach oglądaliśmy po niewiele ponad bramce na mecz, to we wtorek zaczęło się ostre strzelanie. W ostatnich grupowych spotkaniach grupy C w dwóch pojedynkach padła rekordowa ilość aż 12 goli! To niewiele mniej niż strzelone dotąd bramki we wszystkich spotkaniach w grupie B i D. Ostre strzelanie urządzili sobie mistrzowie z 2018 roku Marokańczycy, którzy 5:2 pokonali Ugandę. Z kolei w mecz o awans do 1/4 sukces zanotowała reprezentacja Rwandy. Potrzebowała wygranej w ostatniej grze z Togo i tak się stało, a gola na wagę gry w ćwierćfinale zdobył w 66 minucie Suriga. Mecz miał dramatyczny, bo po prawie godzinie gry drużyna z Afryki Zachodniej prowadziła 2:1, żeby potem w kilka minut wszystko zaprzepaścić. Dzisiaj Maroko i Rwanda poznają swoich rywali w grach o półfinał.

W czwartek i piątek piłkarzy grających w Mistrzostwach Narodów Afryki, w których przypomnijmy, występują tylko zawodnicy z lokalnych afrykańskich lig, czeka przerwa. Batalia o czołową czwórkę w sobotę i niedzielę.

MISTRZOSTWA NARODÓW AFRYKI, CHAN 2020

Kamerun, 16 stycznia – 7 lutego 2021

Grupa A

16 stycznia, Kamerun – Zimbabwe 1:0. Banga 72.

Mali – Burkina Faso 1:0. Bagayoko 70.

20 stycznia, Kamerun – Mali 1:1. Banga 6. -  Samake 12.

Burkina Faso – Zimbabwe 3:1. Sosso 14., Kiendrebeogo 53., Ouedraogo 67. – Jaure 23.

DR Konga – Kongo 1:0. Kubanza 47.

21 stycznia, Libia – DR Konga 1:1. Almahdi 5. – Masasi 90+4.

Kongo – Niger 1:1. Niors 34. – Moussa 70.

25 stycznia, Kongo – Libia 1:0. Ngouonimba 50.

Niger – DR Konga 1:2. Moussa 73. – Kabangu 27., Obenza 90+1.

22 stycznia, Maroko – Rwanda 0:0

Uganda – Togo 1:2. Kyeyune 51. – Mbowa 48. samobójcza, Nane 57.

26 stycznia, Uganda – Maroko 2:5. Orit 25., Kyeyune 84. – El Kaabi 45. karny, Rahimi 51., 80., El Moussaoui 71., Lukwago 90. samobójcza

Togo – Rwanda 2:3. Nane 38., Akoro 58. – Niyonzima 45., Tuyisenge 60., Suriga 66.

1. Maroko 3 7 6-2

2. Rwanda 3 5 3-2

3. Togo 3 3 4-5

4. Uganda 3 1 3-7

Grupa D

19 stycznia, Zambia – Tanzania 2:0. Sikombe 64. z karnego, Chabula 81.

Gwinea – Namibia 3:0. Barry 13., 86.

23 stycznia, Zambia – Gwinea 1:1. Sautu 87. – Kantabadouno 56.

Namibia – Tanzania 0:1. Mussa 65.

27 stycznia, Namibia – Zambia

Tanzania – Gwinea

Ćwierćfinały

Mali – Kongo (mecz nr 25)

DR Konga – Kamerun (mecz nr 26)

Maroko – drugi zespół grupy D (mecz nr 27)

Zwycięzca grupy D – Rwanda (mecz nr 28)

Półfinały

wygrany meczu 25 – wygrany meczu 28

wygrany meczu nr 26 – wygrany meczu nr 27

6 luty, mecz o III miejsce

7 luty, finał

POPRZEDNIE TURNIEJE MISTRZOSTW NARODÓW AFRYKI (CHAN)

2009 – zwycięstwo DR Konga

2011 – wygrana Tunezji

2014 – triumf Libii

2016 – wygrana DR Konga

2018 – Maroko pierwsze

Ten wpis zostal opublikowany w środa, Styczeń 27th, 2021 o 10:14 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

8 odpowiedzi dla “Mistrzostwa Narodów Afryki. Grad bramek”

1. Kartagińczyk napisal(a):

Konrad Wrzesiński otrzymał atrakcyjną propozycję z Sudanu. Polaka chce u siebie Al-Merreikh.

2. Big Mutombo napisal(a):

Długo kazał na siebie czekać Ayoub El Kaabi. Król strzelców ostatniej edycji CHAN (9 bramek) potrzebował dopiero rzutu karnego, żeby zdobyć gola. Kapitan Maroka i zawodnik Wydad Casablanca na razie w polu karnym rywali zawodzi, tak jak i jego koledzy. Dopiero w drugiej połowie rozstrzelali Ugandę i to po koszmarnych błędach przeciwników w defensywie. 5:2 to i tak najmniejszy wymiar kary.

Rozkręca nam się ta impreza. Z meczu na mecz coraz więcej bramek, zwroty akcji i dramatyczne końcówki. Faza pucharowa naprawdę może być ciekawa.

3. zich napisal(a):

Te spotkania w 1/4 rzeczywiście mogą być ciekawe!

4. zich napisal(a):

@Kartagińczyk

5. Big Mutombo napisal(a):

Pozostając przy temacie Al Merreikh. Klub z Sudanu zakontraktowal reprezentanta Gwinei Bissau Romario Balde, który swego czasu miał epizod w Lechii Gdańsk.

Mocno ofensywni na rynku transferowym są też mistrzowie Tanzanii Simba SC. Marzy im się chyba faza pucharowa LM. Jedno jest pewne, postarają się namieszać.