Puchar Narodów znowu w styczniu i lutym!

Do ważnego spotkania doszło w środę w Hotelu Hilton w stolicy Kamerunu Jaunde. Spotkali się tam przedstawiciele komitetu, który organizuje kolejny Puchar Narodów Afryki, a także przedstawiciele Afrykańskiej Konfederacji Piłkarskiej. Rozmawiano o turnieju, który odbędzie się w Kamerunie w 2021 roku. Podobnie jak zeszłoroczne mistrzostwa na stadionach Egiptu, tak i te kolejne miały się odbyć w czerwcu i lipcu. Z uwagi na ogromne upały sięgające nawet 40 stopni, futbolowe władze na afrykańskim kontynencie zdecydowały się przychylić do prośby gospodarzy 33 Pucharu Narodów Afryki i wrócić do formuły rozgrywania meczów w styczniu i lutym, tak jak przyzwyczailiśmy się przez lata. Za rok o tym czasie będziemy się więc już emocjonowali mistrzowskim turniejem! Zaplanowano go w dniach 9 stycznia – 6 lutego 2021 roku. Jak w Egipcie w zeszłym roku zagrają w nim 24 reprezentacje. Eliminacyjne rozgrywki już się toczą. Za nami pierwsze dwie serie gier, gdzie niespodzianek nie brakuje. ZOBACZ TEKST NIESPODZIANKI W ELIMINACJACH PNA

Ten wpis zostal opublikowany w piątek, Styczeń 17th, 2020 o 00:01 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

6 odpowiedzi dla “Puchar Narodów znowu w styczniu i lutym!”

 1. Biker napisal(a):

  Można zgłupieć już kto, gdzie i kiedy zorganizuje kolejny Puchar Naród Afryki. I jak stacje telewizyjne mogą traktować poważnie taki turniej????
  Trzeba odpowiedzieć sobie na takie i podobne pytania.

 2. zich napisal(a):

  Ta akurat zmiana wydaje się zasadna, choć wiele klubów cieszyć się nie będzie. No ale to Afryka, wszystko może się zdarzyć.

 3. Biker napisal(a):

  Pewnie, że lepiej jak będzie tak jak dotychczas. Też jestem tego zdania. Rozumiem też, że presja była na CAF jeśli chodzi o zachodnie kluby… Temat wielokrotnie poruszany. Mam nadzieję, że Kamerun bez przeszkód zorganizuje turniej. To może być świetna impreza, bo ten kraj to ojczyzna Afrykańskiego futbolu :)

 4. Kartagińczyk napisal(a):

  Bardzo dobrze. Anglicy i Francuzi się wkurzą.

 5. zich napisal(a):

  Co do terminów, to Mistrzostwa Narodów Afryki, CHAN 2020, dla lokalsów, odbędzie się w Kamerunie w kwietniu. Wcześniej tą imprezę rozgrywano zawsze na przełomie stycznia/lutego. (http://afrykagola.pl/?p=7499)

 6. Rewolucyjne pomysły Gianni Infantino | AfrykaGola.pl napisal(a):

  [...] Najbliższa edycja Puchar Narodów Afryki odbędzie się za rok (9 stycznia-6 lutego) w Kamerunie. Została przeniesiona z lata ze względu na warunki pogodowe na wniosek miejscowej federacji. [...]

 

Zamiesc komentarz