Przestrzegają przed „Młodymi Lwami”. Najlepsza drużyna

Na zakończenie spotkań grupowych Młodzieżowych Mistrzostw Świata, biało-czerwonych czeka dzisiaj wieczorem w Łodzi starce z silnym Senegalem. Przed tą drużyną przestrzegają osoby, które miały okazje rywalizować z „Młodymi Lwami Terangi”, bo taki jest przydomek reprezentacji z Afryki Zachodniej.

Senegalczycy to wicemistrzowie kontynentu. W lutym na stadionach Nigru przegrali finał z Mali po rzutach karnych. Tak też było zresztą w dwóch wcześniejszych młodzieżowych Pucharach Narodów Afryki, gdzie w 2015 przegrali finał z Nigerią, a w 2017 roku z Zambią. Podczas ostatniego Africa Under-20 Cup of Nations, Senegal rywalizował w grupie m.in. z Ghaną, gdzie grał obecny pomocnik Wisły Kraków Emmanuel Kumah.

- W młodzieżowym Pucharze Narodów, to właśnie z Senegalem przegraliśmy rywalizację w grupie o awans do czołowej czwórki i wyjazd na młodzieżowe mistrzostwa świata. Spośród tych afrykańskich drużyn, które grają na turnieju w Polsce, to właśnie Senegal jest najlepszą drużyną. Trenują i grają ze sobą od dłuższego czasu. Dobrze się znają oraz rozumieją. To dobrze ułożona drużyna. To właśnie oni mają największe szanse na osiągnięcie sukcesu – uważa Kumah, który wiosną, po młodzieżowym PNA, zagrał w czterech ekstraklasowych spotkaniach Wisły.

Młody zawodnik z Ghany typuje Senegalczyków do wysokich miejsc na młodzieżowym mundialu w Polsce, gdzie jak sam żałuje, nie może zagrać.

- – W finale młodzieżowego Pucharu Afryki Senegalczycy przegrali wprawdzie finał z Mali, ale typuję, że na młodzieżowym mundialu zajdą wysoko, bardzo wysoko, może nawet do czołowej czwórki – uważa.

W lutym jego reprezentacja przegrała z Senegalem 0:2. Oba gole zdobył Youssouph Badji. Przed drużyną z Afryki Zachodniej, która cztery lata temu na MMŚ w Nowej Zelandii była czwarta, przestrzega też selekcjoner młodzieżowej reprezentacji Nigerii Paul Aigbogun. Pytany przez nas o Senegal mówi. – Znam dobrze tą drużynę, bo spotykaliśmy się z nimi kilkukrotnie. To mocna drużyny i na pewno nie będzie wam łatwo. Jeśli myślicie o korzystnym wyniku, to musicie wznieść się na wyżyny – mówi nigeryjski trener.

Na razie w grupie A, po dwóch seriach gier Senegal ma na swoim koncie, po zwycięstwach z Tahiti i Kolumbią komplet 6 punktów. Biało-czerwoni zdobyli dotąd trzy punkty. Jak idzie innym reprezentacjom z Czarnego Kontynentu? W grupie D Nigeria jest na razie druga, z trzema punktami, ale teraz czeka ją ciężki bój z Ukrainą. Lepiej idzie Malijczykom, którzy wczoraj stoczyli dramatyczny bój z Arabią Saudyjską. Przegrywali trzy razy, żeby po golu Mohameda Camary w ostatniej minucie wygrać 4:3. Na koncie mają 4 punkty i raczej pewny awans do 1/8, jak Senegal. Z turniejem pożegna się RPA, która na razie zanotowała dwie porażki, z Argentyną 2:5 i z Koreą Południową 0:1. Gra „Amajita”, „Młodych Mężczyzn”, nie jest jednak tak zła, jak wyniki.

Ten wpis zostal opublikowany w środa, Maj 29th, 2019 o 10:07 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

Jedna odpowiedz dla “Przestrzegają przed „Młodymi Lwami”. Najlepsza drużyna”

  1. Kartagińczyk napisal(a):

    Z Polską już na spokojnie, bez forsowania tempa.

 

Zamiesc komentarz