Gra za obiad i chleb

W naszych klubowych zespołach, i to nie tylko tych z ekstraklasy czy pierwszej ligi, nie brakuje piłkarzy z zagranicy, także tych z Afryki. Jednym z nich jest Victor Ohaka, który występuje w drużynie klasy okręgowej  Włókniarz Nędza.

Ten nigeryjski piłkarz przyjechał do Polski wiosną. Najpierw próbował swoich sił w Stali Rzeszów, a później w LZS Piotrówka. W końcu zakotwiczył w grającym w lidze okręgowej Włókniarzu Nędz. W tym podracioborskim klubie należy do najlepszych zawodników.
- Moją ambicją jest jednak gra w dobrym i profesjonalnym klubie. W Nigerii grałem w zespole o nazwie Jossy United. Byłem też na testach w izraelskim klubie Maccabi Netanya. Teraz próbuję swoich sił w Polsce. Wierzę, że Bóg pomoże mi w zrobieniu kariery tutaj – podkreśla religijny piłkarz.
Victor pochodzi z plemienia Ibo, jednej z najliczniejszych grup etnicznych Nigerii. W domu ma sześcioro rodzeństwa i ojca. Mama już nie żyje. – Pieniądze zarobione tutaj staram się wysyłać do domu. W piłkę gra też mój młodszy brat. Jeśli poszczęściłoby się mnie, to ściągnąłbym go tutaj – podkreśla.
Póki co nie jest mu łatwo. Klub z Nędzy pomaga mu jak może. Nigeryjczyk ma jednak tylko pozwolenie na grę i żadnej innej pracy nie może u nas wykonywać.
Pomagają mu więc miejscowi ludzie z prezesem Gerardem Przybyłą na czele. Od jednego z piekarzy dostaje za darmo chleb, a stołuje się u mamy prezesa klubu. Do pani Jadwigi zawodnik z Afryki zwraca się zresztą per mama.
– Staram się jak mogę pomóc chłopakowi. Tutaj u nas w Nędzy jest on traktowany jak maskotka. Wszyscy go bardzo lubią. Mam tylko problem z tym co mu zrobić do jedzenia. Kiedyś zrobiłam mu rosół, to makaron zjadł, a resztę zostawił – mówi z uśmiechem pani Jadwiga. Grający w pomocy Victor Ohaka ma nadzieję, że już zimą uda mu się zmienić klub i trafić do ligowego zespołu. Póki co gra jednak we Włókniarzu Nędza.

Ten wpis zostal opublikowany w poniedziałek, Wrzesień 20th, 2010 o 10:07 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

Jedna odpowiedz dla “Gra za obiad i chleb”

  1. Piekarnie Rzeszow napisal(a):

    Czesc.Gratulacje z powodu dobrze napisanego kawalka.Calkiem duzo mozna odszukac w necie na ten temat ale tutaj autor wszystko przedstawia jak trzeba.Hej!

 

Zamiesc komentarz