Na Zapinamypasy.pl o meczach z Nigerią i Senegalem

Reprezentacja Polski w piątek zagra mecz towarzyski z Nigerią. O drużynie rywali na Zapinamypasy.pl mówił Michał Zichlarz z blogu AfrykaGola.pl.

Spotkanie ma przygotować biało-czerwonych do potyczki z Senegalem na mistrzostwach świata. Czy na pewno Nigeria prezentuje taki styl gry, jak nasz mundialowy rywal?

- Rozmawiałem ostatnio z Taribo Westem i zapytałem czy Nigeria gra podobnie, jak Senegal. Podkreślił, że nasz rywal na mundialu prezentuje francuski styl gry oparty na świetnej technice, utrzymują się przy piłce. Nigeria to z kolei niemiecki sposób grania: na świetnym poziomie fizycznym i wytrzymałościowym – zaznacza Zichlarz.

Nigeria z kolei w Rosji zagra z Chorwatami. Stąd mecze towarzyskie z Polską, Serbami i Czechami.

- I czy te reprezentacje grają jak Chorwacja? Nie do końca. Z kolei Senegalczycy, którzy zmierzą się w Rosji z nami, teraz grają z Uzbekistanem, a potem z Bośnią i Hercegowiną. Te drużyny też nie grają, jak Polska. Można jednak znaleźć wspólny mianownik u Nigerii i Senegalu. Piłkarze tych reprezentacji są silni fizycznie i świetnie wyszkoleni motorycznie. Na pewno naszych zawodników czeka ciężka przeprawa – mówi Zichlarz.

Więcej w załączonym materiale audio.

Ten wpis zostal opublikowany w wtorek, Marzec 20th, 2018 o 12:35 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

2 odpowiedzi dla “Na Zapinamypasy.pl o meczach z Nigerią i Senegalem”

  1. Kartagińczyk napisal(a):

    Wolałbym, żeby Polska zagrała z Burkina Faso lub Mali.

  2. zich napisal(a):

    a ja się cieszę, że gramy z Nigerią !

 

Zamiesc komentarz