Talent z Wybrzeża w Lechii

Kolejny ciekawy piłkarz z Czarnego Lądu pojawił się na polskich boiskach. To piłkarz z Wybrzeża Kości Słoniowej Abdou Razack Traore. Ten skrzydłowy z bardzo dobrej strony pokazał się w swoim debiucie w Lechii Gdańsk w meczu przeciwko Śląskowi Wrocław.

Traore ma na swoim koncie występy w Raja Casablanca i w Rosenborgu Trondheim. W tym ostatnim klubie dwa lata temu  podczas jednego z treningów uderzył swojego kolegę z zespołu Oyvinda Storflor.   Został za to ukarany i zawieszony przez norweski zespół.

Przypomina to trochę zdarzenie z meczu ligowego w Polsce pomiędzy ŁKS Łódź, a Flotą Świnoujście wiosną zeszłego roku. Nigeryjski napastnik Floty Charles Uchenna Nwaogu w trakcie spotkania uderzył swojego kolegę z zespołu Damiana Staniszewskiego. Piłkarz z Afryki dostał za to czerwoną kartkę, a całe zdarzenie miało rasistowski podtekst. W przypadku Traore chodziło raczej o gwałtowne spięcie podczas treningu.

Ofensywnie grający, szybki i dobrze wyszkolenie zawodnik z WKS, który swego czasu uznawany był za jeden z największych talentów na świecie, miał też całkiem niedawno propozycję występów w reprezentacji Burkina Faso. Odrzucił jednak tą ofertę.

Kto wie, może dzięki dobrym występom w Lechii i ekstraklasie  22-letni Traore  zwróci na siebie uwagę i któregoś dnia dostanie szansę gry w jedenastce „Słoni”?

Zobacz listę piłkarzy z Afryki, którzy biegają po boiskach ekstraklasy i pierwszej ligi.

Ten wpis zostal opublikowany w poniedziałek, Sierpień 30th, 2010 o 11:53 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

Jedna odpowiedz dla “Talent z Wybrzeża w Lechii”

  1. Oszukany przez taksówkarzy | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] Traore pojawił się w Polsce pod koniec sierpnia. To zawodnik, który na swoim  koncie ma występy w  marokańskim klubie Raja Casablanca, a ostatnio w norweskim Rosenborgu. Teraz z powodzeniem gra w Lechii. [...]

 

Zamiesc komentarz