Nowy trener Kameruńczyków

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych dniach, a może już w poniedziałek, poznanym nazwisko nowego szkoleniowca “Nieposkromionych Lwów”. Wiele wskazuje na to, że nowy selekcjoner poprowadzi zespół w środowym meczu w Szczecinie przeciwko biało-czerwonym. Kto będzie nowym trenerem reprezentacji Kamerunu?

“Nazwisko nowego trenera powinno być znane najpóźniej w poniedziałek” – mówi Martin Etonge, dziennikarz z Kamerunu, a jednocześnie rzecznik tamtejszej federacji.

Po nieudanym dla “Nieposkromionych Lwów” półroczu, słaby występ na Pucharze Narodów Afryki w styczniu w Angoli i po trzech porażkach na mistrzostwach świata w RPA w czerwcu, z funkcją selekcjonera pożegnał się Francuz Paul Le Guen, który kompletnie nie umiał poradzić sobie z wielkimi gwiazdami.

Trwają poszukiwania nowego szkoleniowca. Na giełdzie padają nazwiska dwóch znanych trenerów. Chodzi o Bośniaka Vahida Halilhodzicia, a także słynnego Serba Borę Milutinovicia. Ten pierwszy jeszcze kilka miesięcy temu prowadził reprezentację Wybrzeża Kości Słoniowej. W styczniu, po tym jak “Słonie” w ćwierćfinale PNA przegrały z Algierią pożegnał się z posadą.

Z kolei Milutinowvić, to jedna z najbardziej znanych postaci w trenerskim środowisku. W finałach mistrzostwa świata prowadził reprezentacje z pięciu krajów: Meksyk w 1986 roku, Kostarykę cztery lata później, USA w 1994, Nigerię w 1998 i Chiny osiem lat temu. Teraz miałby pomóc odzyskać blask “Nieposkromionym Lwom”.

Póki co kadrą Kamerunu zajmuje się tymczasowo Jacques Songo, były reprezentacyjny bramkarz. To on wysyłał nominacje do 22 piłkarzy, z Samuelem Eto’o na czele, którzy mają się pojawić i zagrać w Szczecinie.

Ten wpis zostal opublikowany w niedziela, Sierpień 8th, 2010 o 13:49 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

 

Zamiesc komentarz