Afrykański piłkarz 25-lecia: dziesiątka Łukasza Szpyrki z Interii

Dzisiaj dziesiątka mojego redakcyjnego kolegi z Interii.pl Łukasza Szpyrki. Na pierwszy miejscu postawił na byłą wielką gwiazdę Wisły Kalu Uche. Tuż za nim Dickson Choto i Emmanuel Olisadebe. – Trudny wybór. Sam się nie spodziewałem, że można z nich ułożyć 20 przyzwoitych piłkarzy. Nie zmieścili mi się na przykład Prejuce Nakoulma czy Costa Nhamoinesu… – tłumaczy.

Ja przyznam, że bardzo cieszę się z jednego. Na 10 miejscu Łukasz postawił na Noela Sikhosanę. To symboliczny i pierwszy punkt dla pierwszego z piłkarzy z Afryki, którzy zagrali na boiskach naszej Ekstraklasy. Przypomnę, że było to 30 marca 1991 roku w meczu Wisła Kraków – Zagłębie Sosnowiec. Od tego wszystko się zaczęło. Potem na naszych boiskach zagrała wielu innych graczy z Czarnego Lądu, sporo z nich o nieprzeciętnych umiejętnościach, którzy trwale zapisali się w historii naszej klubowej, i nie tylko, piłki. To z tej okazji trwa plebiscyt na „Afrykańskiego piłkarza 25-lecia”.

To już ostatnie dni plebiscytu. Głosować można do końca kwietnia wysyłając swoje propozycje na mojego e-maila: zich2@interia.pl, poprzez komentarz na blogu, poprzez Facebooka czy Twittera, bo takie głosy też otrzymałem. Lista wszystkich afrykańskich piłkarzy, którzy przez 25 lat grali w u nas, do zobaczenia tutaj: WYBIERAMY PIŁKARZA 25-LECIA. Zachęcam do głosowania i podania swojej dziesiątki! Wyniki zostaną ogłoszone 3 maja.

DZIESIĄTKA ŁUKASZA SZPYRKI

1. Kalu Uche

2. Dickson Choto

3. Emmanuel Olisadebe

4. Abdou Razack Traore

5. Kenneth Zeigbo

6. Moussa Ouattara

7. Saidi Ntibazonkiza

8. Takesure Chinyama

9. Emmanuel Ekwueme

10. Noel Sikhosana

Ten wpis zostal opublikowany w środa, Kwiecień 27th, 2016 o 09:06 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

 

Zamiesc komentarz