Afrykański piłkarz 25-lecia: Oli, Choto i Chinyama

TAKESURE CHINYAMA TO JEDEN Z NAJLEPSZYCH AFRYKAŃSKICH PIŁKARZY, KTÓRZY GRALI NA NASZYCH BOISKACH.

Kolejny głos w plebiscycie należy do dziennikarza TVP Katowice Roberta Walczaka. – Wybór trudny, pomysł super – mówi znany komentator. W swoim rankingu na 1 miejscu postawił Emmanuela Olisadebe. Tuż za nim Dickson Choto i inny zawodnik z Zimbabwe Takesure Chinyama. Ten pierwszy na boiskach ekstraklasy rozegrał najwięcej meczów spośród wszystkich afrykańskich graczy, z kolei Chinyama strzelił najwięcej bramek.

W zestawieniu Roberta Walczaka zwraca wysoka, bo piąta lokata byłego wielokrotnego reprezentanta Zimbabwe, a potem selekcjonera „Wojowników” Normana Mapezy. W 1994 roku z Sokoła Pniewy przeniósł się do Galatasaray Stambuł. Był drugim piłkarzem ze swojego kraju, który zagrał w rozgrywkach Champions League. W dziesiątce Roberta także obaj bracia Ekwueme.

Głosować można do końca kwietnia, wysyłając swoje propozycje na mojego e-maila: zich2@interia.pl, poprzez komentarz na blogu, poprzez Facebooka czy Twittera, bo takie głosy też otrzymałem. Lista wszystkich afrykańskich piłkarzy, którzy przez 25 lat grali w u nas, do zobaczenia tutaj: WYBIERAMY PIŁKARZA 25-LECIA. Zachęcam do głosowania i podania swojej dziesiątki.

DZIESIĄTKA ROBERTA WALCZAKA

1. Emmanuel Olisadebe

2. Dickson Choto

3. Takesure Chinyama

4. Kalu Uche

5. Norman Mapeza

6. Ibrahim Sunday

7. Prejuce Nakoulma

8. Martins Ekwueme

9. Emmanuel Ekwueme

10. Maxwell Kalu

Ten wpis zostal opublikowany w sobota, Kwiecień 16th, 2016 o 07:00 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

 

Zamiesc komentarz