Afrykański piłkarz 25-lecia: dziesiątka Martinsa Ekwueme

MARTINS EKWUEME GRAŁ W KILKU KLUBACH EKSTRAKLASY. NA SWOIM KONCIE MA WYSTĘPY W MŁODZIEŻOWEJ REPREZENTACJI NIGERII. FOT. MICHAŁ CHWIEDUK

Swoją dziesiątkę najlepszy graczy z Czarnego Kontynentu, którzy grali u nas przez ostatnie ćwierć wieku, przedstawił Martins Ekwueme. Młodszy z licznej rodziny usportowionych i grających, także w Polsce braci, na naszych boiskach gra już od kilkunastu lat. W ekstraklasie reprezentował barwach takich klubów, jak Polonia Warszawa, Wisła Kraków, Legia Warszawa czy Zagłębie Lubin. Obecnie jest zawodnikiem trzecioligowego LZS Piotrówka. W trwającym plebiscycie Martins na koncie też ma już jakieś punkty.

Na jego liście numerem 1 jest były reprezentant Polski Emmanuel Olisadebe. Tuż za nim brat Martinsa Emmanuel. Przypomnę, że popularny „Tolek” Ekwueme jest pierwszym graczem z Afryki, który w ekstraklasie przekroczył liczbę 100 występów. Trójkę na podium zamyka kolejny Nigeryjczyk w stawce, doskonały Kalu Uche.

W zestawieniu Martinsa nie brakuje jego byłych kolegów z Zagłębia Lubin czy Piotrówki. Na czwartym miejscu jest Takesure Chinyama, który od paru tygodni jest przecież piłkarzem trzecioligowca z Opolszczyzny.

Plebiscyt trwa. Przypomnę, że głosować można do końca kwietnia, wysyłając swoje propozycje na mojego e-maila: zich2@interia.pl, poprzez komentarz na blogu, poprzez Facebooka czy Twittera, bo takie głosy też otrzymałem. Lista wszystkich afrykańskich piłkarzy, którzy przez 25 lat grali w u nas, do zobaczenia tutaj: WYBIERAMY PIŁKARZA 25-LECIA. Zachęcam do głosowania i podania swojej dziesiątki!

DZIESIĄTKA MARTINSA EKWUEME

1. Emmanuel Olisadebe

2. Emmanuel Ekwueme

3. Kalu Uche

4. Takesure Chinyama

5. Dickson Choto

6. Kenneth Zeigbo

7. Prejuce Nakoulma

8. Moussa Yahaya

9. Costa Nhamoinesu

10. David Abwo

Ten wpis zostal opublikowany w wtorek, Kwiecień 12th, 2016 o 06:30 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

 

Zamiesc komentarz